Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

212 Photography Festival

Geçtiğimiz yıl ilk kez düzenlenen 212 Photography Festival’in ikincisi bu yıl 3 – 12 Mayıs2019 tarihleri arasında bomontiada’da düzenleniyor.

Ortak dil olarak fotoğrafı kullanan ve kutlayan festival, yerel ve uluslararası bir platform yaratmak adına bir fotoğraf yarışmasına da ev sahipliği yapıyor.

Uluslararası 212 Fotoğraf Yarışması, 212 Studio tarafından düzenlenen, ülkeden, bölgeden ve dünyadan iddialı yetenekleri öne çıkarmayı amaçlayan bağımsız bir girişim. Ödülü 5000 Euro Yarışma için son başvuru tarihi 19 Nisan 2019.

Yarışma, her yaştan ve her milletten profesyonel ve amatör fotoğrafçıların her türlü kamerayla çekilmiş fotoğraflarını kabul ediyor. Girişimin amacı, dahil olduğu festival kadar yarışmayı da İstanbul kaynaklı kültürel ve sanatsal bir geleneğe dönüştürmek.

Jüride önemli isimlerin yer alacağı yarışmanın birincisi ise 212 Fotoğraf Festivali sırasında açıklanacak. Yarışmaya katılmak için festival websitesinden başvuru yapmak yeterli.

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçılarının yanı sıra yerel yeteneklerin sergilerine de yer veren festivalde çeşitli atölyeler, konuşmalar, portfolyo değerlendirmeleri ve bir film programı bulunuyor.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.