Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

“Çölleşme ve Hayat” Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Çölleşme ile Mücadele Genel Müdürlüğü tarafından “17 Haziran Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü” nedeniyle düzenlenen “Çölleşme ve Hayat” konulu uluslararası fotoğraf yarışması son katılım tarihi 28 Mayıs 2019‘dur.

Birleşmiş Milletler 1994 yılında almış olduğu kararla sözleşmenin kabul tarihi olan 17 Haziran gününü Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü ilan etmiştir. Çölleşme ile Mücadele Genel Müdürlüğü tarafından “17 Haziran Dünya Çölleşme ile Mücadele Günü” nedeniyle “Çölleşme ve Hayat” konulu uluslararası fotoğraf yarışması ile dünya çapında konunun önemi ile ilgili farkındalık yaratılması ve konuyla ilgili bilgi düzeyinin artırılmasına yönelik hususları sağlamak, ayrıca dereceye girecek eserlerin Çölleşme ile Mücadele Genel Müdürlüğü’nün katılacağı çeşitli ulusal ve uluslararası platformlarda sergilenerek çölleşme ile mücadele bilincinin oluşturulması amacıyla düzenlenmiştir.

Ödüller

Birincilik ödülü: GPU ALTIN MADALYA + 750 Amerikan Doları
İkincilik ödülü: GPU GÜMÜŞ MADALYA + 500 Amerikan Doları
Üçüncülük ödülü: GPU BRONZ MADALYA + 250Amerikan Doları
Mansiyon (6 adet): GPU Mansiyon + 100 Amerikan Doları
Sergileme (En fazla 50 adet): 50 Amerikan Doları / adet

Detaylı bilgi ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.