Teknoloji

Blackmagic, ‘Daha Güçlü’ Pocket Cinema Camera 6K Pro’yu Tanıttı

Blackmagic Design, daha parlak bir HDR dokunmatik ekrana, yerleşik ND filtrelerine, daha büyük bir bataryaya ve daha fazlasına sahip olan popüler video kameranın daha güçlü ve gelişmiş bir sürümü olarak adlandırdığı Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro‘yu duyurdu.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K, SLR benzeri bir tasarıma sahiptir ve Pro modeli bu estetiği sürdürür. ISO, beyaz dengesi, deklanşör açısı ve kayıt gibi ayarlara kolay erişim sağlayan aynasız fotoğraf makinelerine benzer bir kontrol düzenine sahip bir tutma yeri vardır. Bu değişmemiş olsa da, sensör de aynı görünüyor ve etrafındaki deneyim de var.

Pocket Cinema Camera 6K Pro

Pocket Cinema Camera 6K Pro, orijinal Cinema Camera 6K’da bulunan aynı 6144 × 3456 piksel Super 35 sensör ve EF lens yuvasına sahiptir, ancak Pro, yerleşik 2, 4 ve 6 kademeli motorlu ND filtreleri, ayarlanabilir eğim ekler 1.500 nit tepe parlaklığı ve iki mini XLR ses girişinin yanı sıra daha büyük bir NP-F570 tarzı Sony pil ile Full HD (1920 × 1080 piksel) HDR LCD’ye sahiptir.

Ekranda bir not olarak, artık yukarıdan kolay görüntüleme için eğiliyor. Ekran üstü kaplamalar durum ve kayıt parametrelerini, histogramı, odak zirve göstergelerini, seviyeleri, çerçeve kılavuzlarını ve daha fazlasını gösterir.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro Back 800x458 1

Orijinal 6K kamerada olduğu gibi, Pro, standart açık dosya formatlarını kullanarak kayıt yapar. 4K’ya kadar tüm formatlarda endüstri standardı 10-bit Apple ProRes dosyalarını veya 6K’ya kadar tüm formatlarda 12-bit Blackmagic RAW dosyalarını destekler.

Pro modeli aynı zamanda üst düzey URSA Mini Pro 12K ile aynı “nesil 5” renk bilimini kullanır ve size, vurgularda ve gölgelerde daha fazla renk verisi yakalamak için tasarlanmış yeni bir dinamik 12 bit gama eğrisine erişim sağlar.

Blackmagic, “Renk bilimi aynı zamanda karmaşık Blackmagic RAW görüntü işlemenin bazılarını da ele alıyor, bu nedenle sensörden gelen renk ve dinamik aralık verileri, müşterilerin post prodüksiyonda kullanabileceği meta veriler yoluyla korunuyor,” diyor.

viewfinder xl@2x 800x663 1

Pro modeline yapılan son büyük yükseltme, flaş yuvasına takılan isteğe bağlı bir vizörün eklenmesidir. Blackmagic, aynı zamanda 70 derece dönme aralığını da destekleyen 4 elementli cam diyoptriye sahip dahili yakınlık sensörlü 1280 × 960 renkli OLED ekran satacak. Ayrıca hem sol hem de sağ gözler için dört farklı tipte vizör lastiği ile birlikte gelir. Vizör 495 dolara satılıyor.

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro Side 800x671 1
Blackmagic, 'Daha Güçlü' Pocket Cinema Camera 6K Pro'yu Tanıttı 6

Blackmagic, Pocket Cinema Camera 6K Pro’yu ATEM Mini ve Camera Update canlı akışının bir parçası olarak piyasaya sürdü:

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro Fiyatı

Blackmagic Pocket Cinema Camera 6K Pro 2.495 $ ‘a satılıyor.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu