Haberler

Burası Dünyanın En İyi 35mm Analog Kamera Mağazası mı?

Japon fotoğraf mağazası Champ Camera, mağazanın nadir ve sıra dışı filmlerden oluşan dikkat çekici koleksiyonu nedeniyle sosyal medyada oldukça fazla takipçi topladı.

Champ Camera’nın Tokyo’nun hemen güneyinde dört lokasyonu var ve YouTube kanalı Matt Loves Cameras‘tan Matt Murray geçen yılın sonlarında Tama Plaza lokasyonuna hac ziyareti gerçekleştirdi.

Deneyimiyle ilgili bir Fstoppers makalesinde Murray, Champ Camera’da bulduğu en nadir ve en etkileyici filmlerden 20 tanesini öne çıkarıyor. Ayrıca Champ Camera’nın neler sunduğunu görmek isteyen fotoğrafçı arkadaşlarına da ipuçları ve püf noktaları sunuyor.

“Champ Camera dünyanın en iyi 35mm film serilerinden birine sahip. Mağazaları çok büyük olmasa da sattıkları filmlerin çeşitliliği ve çeşitliliği inanılmaz” diyor Murray. Ancak Murray’nin belirttiği ve Reddit’teki bazı fotoğrafçıların ne yazık ki öğrendiği gibi Champ Camera, Japon fotoğrafçılar için bile kendi web sitesi üzerinden film satmıyor.

Burası Dünyanın En İyi 35mm Analog Kamera Mağazası mı?

Mağazadaki filmlerin çoğunun nadir olduğu ve süresi dolmuş olduğu göz önüne alındığında, satın alma limitlerinin de olması sürpriz olmamalı. Her müşteri beş film satın alabiliyor ve mağaza, fotoğrafçıların beş film daha almak için farklı yerlere koşmamalarını talep ediyor.

Champ Camera deneyiminin en harika kısımlarından biri, müşterilerin mevcut filmlerin her biriyle çekilmiş fotoğraf örneklerini görmek için mağazadaki QR kodlarını tarayabilmesidir; bu, yeni bir şey denemek isteyen ancak tam olarak ne olduğunu bilmeyen fotoğrafçılar için mükemmel bir özelliktir. Nereden başlamalı?

champ camera best photo store in the world featured
film never die kiro 400 product shot 1160x647 jpg
mr negative film product image 1160x1431 jpg
fumoto 400 film product shot
fumoto iso 400 film sailor pig product image

Murray’in Tama Plaza lokasyonuna yaptığı ziyarette, aralarında “2000’li yılların başında Almanya’da yapılmış ultra yüksek renk doygunluğuna sahip renkli negatif film” Agfa Ultra 100’ün de bulunduğu 20 film öne çıktı. Murray bir ruloyu 2.500 yen’e, yani yaklaşık 16,50 dolara satın aldı ve “bu ruloyu çekmeyi ve sonuçları YouTube’da göstermeyi gerçekten sabırsızlıkla bekliyor”.

Murray, siyah-beyaz filmle pek sık çekim yapmamasına rağmen Champ Camera’da Efke KB 25’i bulunca kendine hakim olamadı. Bu filmler 2015 yılına kadar Hırvatistan’da çekildi ve geniş bir gösterim alanı vaat ediyor. Murray, süresi dolan filmi çoktan çekti ve geliştirilmesi için Kanada’daki arkadaşı Alex Luyckx’e gönderdi. Murray, “Sonuçları beğendim” diyor.

Murray yalnızca bu iki filmi satın aldı, ancak Champ Camera’da gördüğü pek çok harika film daha var; bunlar arasında Escura Negative Film, Fotos Film 400, FuMoTo (ambalajında ​​fotoğraf tutkunu sevimli bir tavşan var), Koikoi renkli negatif film, Film Fotoğrafçılığı Projesi Monster Films, Marix, Rollei Paul ve Reinhold ve çok daha fazlası.

Murray, Champ Camera’yı ziyaret eden ve deneyimlerini çevrimiçi olarak paylaşan ilk fotoğrafçı değil. Fotoğrafçı Ryo Murata, mağaza hakkında konuşan ilk YouTuber’lardan biriydi.

Champ Camera, Tokyo bölgesine seyahat eden tüm fotoğraf meraklıları için görülmeye değerdir. Murray daha önce YouTube kanalında izlediği filmlerden bazılarını incelemişti. Ve evet, Champ Camera aynı zamanda en yeni dijital olanlar da dahil olmak üzere kameralar ve lensler de satıyor. Mağazada her şey var!

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.