Haberler

Canon’dan, Yeni Platform Kullanıma Sunuldu!

Canon, belirli Canon cihazı sahipleri tarafından kullanılmak üzere tasarlanmış yeni bir bulut tabanlı görüntü platformu başlattı.

Yeni image.canon hizmeti ile fotoğrafçılar, görüntülerini kameralarından bilgisayarlarına, mobil cihazlarına ve Google Drive gibi desteklenen üçüncü taraf hizmetlerine otomatik olarak yönlendirebilecekler. Hizmetin kullanımı ücretsiz ve görüntüler Canon’un kendi sunucusunda saklanıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, image.canon bazı Canon kamera ve SELPHY yazıcı sahiplerinin bir Canon kimliği kaydetmesine ve ardından desteklenen aygıtlarından Canon’un bulut platformuna kablosuz olarak görüntü aktarımı için hizmeti kullanmasına izin veriyor. Oradan görüntüler daha sonra üçüncü taraf hizmetlere, bir bilgisayara ve mobil cihazlara iletilebilir.

Platform, uyumlu Canon fotoğraf makineleri tarafından sunulan tüm görüntü formatlarını destekler; kullanıcılar servise sınırsız sayıda kamera bağlayabilir. Aynı şekilde, Canon’un görüntü boyutu veya aktarılabilecek görüntü sayısı konusunda herhangi bir kısıtlaması yok, ancak şirket, ‘operasyonel nedenlerle’ yüklemelerin kısıtlandığı durumlar olabileceğini söylüyor.

imagecanon
Canon’dan, Yeni Platform Kullanıma Sunuldu! 3

Image.canon, yüklenen orijinal görüntüleri 30 gün boyunca saklar ve ardından sunucudan silinir. Fotoğrafların küçük boyutları kalır ve yalnızca kullanıcı hizmeti bir yıl boyunca kullanmazsa bu da silinir. Şirket ayrıca kullanıcılara 30 günden uzun süreli görüntü depolama için 10GB sunmaktadır. Adobe Creative Cloud ve Google Fotoğraflar’a resim iletme desteği bu yaz sonuna kadar gelmeyecek.

Canon’un yeni bulut hizmeti Nisan 2020’de resmi olarak açılacak.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.