Haberler

Carlota Guerrero’nun İlahi Kadınsı Kaleydoskopik Vizyonu

On yıllık bir çalışmayı toplayan Carlota Guerrero’nun ilk monografisi, etten yapılmış ruhun büyüleyici gücünün görkemli bir kutlamasıdır.

Carlota Guerrero'nun İlahi Kadınsı Kaleydoskopik Vizyonu
Phillip Lim, 2019 © Carlotta Guerrero

Kendi kendini yetiştirmiş fotoğrafçı Carlota Guerrero , klasik ve radikal estetiği ruhani sahnelerle harmanlama becerisini sergileyen bir proje olan A Seat at the Table için ikonik albüm sanatı ve videolarında şarkıcı Solange Knowles ile işbirliği yaparak 2016 yılında dünya sahnesine çıktı . ruhsal aşkınlık. Şimdi 30 yaşında , Barselona merkezli sanatçı ilk kitabı Tengo un Dragón Dentro del Corazón: Cinsiyet, doğa, güzellik, moda gibi fikirleri keşfederek son on yılda yapılmış büyüleyici görüntülerden oluşan bir koleksiyon olan Carlota Guerrero’nun Fotoğrafları’nı (Prestel) tanıtıyor. İlahi Dişil’in kaleydoskopik vizyonlarında performans ve sanat.

Carlota Guerreros Kaleidoscopic Vision of the Divine Feminine 0002
Solange, Masada Bir Koltuk , 2016 © Carlotta Guerrero

Kadın formunun sonsuz ihtişamını somutlaştıran çok çeşitli görkemli konuları işleyen Guerrero, sanatı, fotoğrafçılığı, performansı, güzelliği ve ihtişamı bir araya getirerek ruhaniyetten yapılan görkemli bir kutlama haline getiriyor. İster stüdyosunda karmaşık bir sahne sahnelemek için çalışıyor, ister kadın savaşçı ordusunu kısmi çıplaklıklarının ataerkil uygunluk kavramlarına meydan okuduğu sokağa götürüyor olsun, Guerrero’nun görkemli imgeleri geleneksel cinsiyet kavramlarını alt üst ederken aynı zamanda özgürlüğün gücünü, kişisel ajansı savunuyor. ve kendini ifade etme.

Şair, sanatçı ve icracı Rupi Kaur kitapta “Carlota’nın çalışması erkek bakış sorunumuzun panzehiri” diye yazıyor. “Kadın bedenlerini vuran erkeklerin egemen olduğu bir sektörde, Carlota’nın vizyonu canlandırıcı. Bir kadın olarak, artık bir erkeğin gözünden vücuduma bakmakla ilgilenmiyorum. Bunu hayatım boyunca yaptım. Görüntüleri sömürücü değil, kutlama niteliğindeki bir kadını görmek ve onu vurmak istiyorum. Seksi, röntgenci değil. Dişil olanın ihlal edildiği bir dünyada, Carlota’nın yakaladığı kadınlık dürüst ve güçlendiricidir. “

Carlota Guerreros Kaleidoscopic Vision of the Divine Feminine 0003
Surrounded , LA, 2018 © Carlotta Guerrero
Carlota Guerreros Kaleidoscopic Vision of the Divine Feminine 0004
Nuevo organismo formado por mujeres , LA, 2018 © Carlotta Guerrero

Bir İyileştirme Aracı Olarak Sanat

Guerrero, bir genç olarak fotoğrafçılığa ilgi duymuştu, araç kendini ortaya çıkaran kompozisyonlar yaratmanın aracı haline geldi ve onu kadınlığın mucizevi doğasını keşfetmeye zorladı. Guerrero, görkemli pastellerden oluşan sessiz bir palet kullanarak, fraktallar gibi ortaya çıkan ritmik kalıpların bir haritasını çıkarıyor.

Guerrero kitapta “Tüm insanlığı birbirine bağlayan belirli konular var” diye yazıyor. “Kadınları tek bir yerde bir araya getirip fotoğrafladığımda, yeni organizmalar, zihnimin gerçeküstü bir yansımasını, icat edilmiş, her kadın sanki bir organ ya da bir organmış gibi kendini besleyen bedenlerden oluşan yeni bir hayvan yaratıyorum Diğerlerini birleştirerek bütün bir varlığı oluşturan hücre. “

Carlota Guerreros Kaleidoscopic Vision of the Divine Feminine 0005
Chantelle için Kutsal Bağ , 2019 © Carlotta Guerrero

İle Tengo un Dragón Dentro del Corazón , Guerrero harikulade dünya içinde bizi nereye götürdüğünü feminen Abdülmecid yüce. Küba’daki transseksüel topluluğu belgeliyor, Miami Beach’teki Art Basel’de 30 kişilik bir performans sahneliyor , Emilia Clarke gibi feminist ikonları fotoğraflıyor ya da The Dance by Matisse’i yeniden yaratıyor, Guerrero, cemaat için kapsayıcı bir alan yaratmak için iyileştirme aracı olarak sanatı kullanıyor. ve kurtuluş. Guerrero, çalışmalarıyla geleceğin kadın olduğunu ve geleceğin şimdi olduğunu açıkça ortaya koyuyor.


Tengo un Dragón Dentro del Corazón: Carlota Guerrero’nun Fotoğrafları, Prestel tarafından basılmıştır, 50,00 $. Burada mevcut.


Carlota Guerreros Kaleidoscopic Vision of the Divine Feminine 0006
Alejandra ve bir zambak, 2017 © Carlota Guerrero
Carlota Guerreros Kaleidoscopic Vision of the Divine Feminine 0007
Paloma Wool için Caos Creación , 2019 © Carlota Guerrero
Carlota Guerreros Kaleidoscopic Vision of the Divine Feminine 0008
Model Mafia , New York, 2018 © Carlota Guerrero

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu