Haberler

Colorize Bot Siyah Beyaz Fotoğrafları Saniyeler İçinde Renklendirebilir

Colorize Bot , yapay zeka (AI) kullanarak siyah beyaz fotoğrafları renge dönüştüren inanılmaz bir Twitter aracıdır.

Bot, eski lise fotoğraflarından dünya liderlerinin tarihsel olarak önemli resimlerine kadar uzanan gri tonlamalı görüntülere taze bir soluk getirmek için onu çağıran kullanıcılarla platformda popülerliğini kanıtladı.

Botun yaratıcısı Asdrúbal Zambrano, birkaç ay önce Twitter tarafından gölge yasağı olmasına rağmen hala günde binlerce istek aldığını söyledi.

“Gölge yasaklı olmak, takipçi kazanmamı çok daha zorlaştırıyor” diye açıklıyor.

“İlk yıl aylık ortalama 20.000 takipçim var ve şu anda sadece 1.000 takipçi alıyorum.”

Zambrano, botun geliştirilmesinin, üzerinde yarı zamanlı çalışırken üç ay sürdüğünü söylüyor.

Colorize Bot Siyah Beyaz Fotoğrafları Saniyeler İçinde Renklendirebilir

Colorize Bot Nasıl Çalışır?

Bot, birisi @colorize_bot’tan her bahsettiğinde bir etkinlik başlatan bir bileşen olan web kancaları üzerinde çalışır.

“Botun 7/24 aktif olabilmesi için webhook’un olayları dinleyen bir sunucuda olması gerekir. Bir söz yakalandıktan sonra işlenir ve doğrulanır, yani bottan bahseden tweet’in resim içerip içermediği belirlenir” diyor Zambrano.

Kullanıcının özel bir hesabı varsa, bot resimlere erişemez. Ancak, bir kullanıcı tarafından yapılan bir söz doğrulanırsa, sihir burada gerçekleşir.

Zambrano, ” Tweet’in görüntüleri yakalanıyor ve ardından dört saniyeden daha kısa sürede renkli bir görüntü döndüren Hotpot‘un sahip olduğu renklendirme API’sine gönderiliyor, ki bu gerçekten harika bir şey,” diye açıklıyor Zambrano.

Görüntü renklendirildikten sonra, kullanıcının orijinal tweet’ine yeni resmi içeren bir mesajla yanıt verilir.

Zambrano, “Bahsedilme sürecinden bir tweet’e verilen yanıta kadar yaklaşık beş saniye geçiyor” diye açıklıyor.

“Ancak şu anda bot, sürekli söz olması durumunda her 30 saniyede bir yanıt verecek şekilde programlanmıştır, bu, günde yalnızca 2.400, yani yaklaşık 100 görselin yanıtlanabileceğini gösteren Twitter kurallarını çiğnememek içindir. bir saat içinde tweets.

Programdaki bir başka kısıtlama, botun kullanıcı başına saatte yalnızca üç bahsetmeye yanıt verebilmesidir. Zambrano, kullanıcıların verilerini yerel olarak depolar ve her saat sonra otomatik olarak silinir.

“Bu, maliyetlerden tasarruf etmek içindir, çünkü bilindiği gibi, günde 24 saat aktif olarak tüm kullanıcı sözlerine yanıt vermek, bir öğrenci olarak kolayca karşılayamayacağım bir altyapı maliyetine sahiptir.”

Siyah beyaz bir fotoğrafın saniyeler içinde renklendirilmesi için Twitter’da Colorize Bot‘u etiketleyin .

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.