Foto Galeri

Dahi Köyü: Terk edilmiş bir evde bulunan Sovyet yaşamının şaşırtıcı fotoğrafları

2016 baharında, 23 yaşındaki film öğrencisi Victor Galusca, terk edilmiş bir evin molozunda bazı fotoğrafik negatifleri fark ettiğinde, kendi Moldova’sında eski bir köyü araştırıyordu.

Atılan resimler, 1993’te ölen amatör bir fotoğrafçı olan Zaharia Cusnir‘in hayatının çalışmasıydı.

Köylü komünist rejim altında profesyonelce mücadele etmiş ve alkolizmle savaşmıştı ancak filmde şimdiye kadar çekilen kırsal yaşamın en parlak portrelerini geride bıraktı.

Son üç yıldır, babasının işini “çöp” olarak işten çıkaran fotoğrafçının kızının izniyle Galusca ve fotoğraf öğretmeni, Ocak ayında bir web sitesinde yayınladıkları çarpıcı bulguyu temizliyor ve tarıyorlar.

RFE / RL’nin Moldova Hizmetine serbest olarak katkıda bulunan Galusca, Demir Perde’nin arkasındaki yaşamın en büyük kronikleştiricilerinden birini keşfettiğini gösteren görüntüleri paylaşmayı kabul etti.

Kaynak: https://www.rferl.org/a/astonishing-photos-of-soviet-village-life-discovered-in-abandoned-house-in-moldova/30383072.html

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.