İncelemelerÖne Çıkanlar

DJI Osmo Pocket 3 incelemesi: İleriye doğru büyük bir adım

DJI, DJI Pocket 2‘yi piyasaya sürdüğünden bu yana üç yıldan biraz fazla zaman geçti. Kamera etkileyici, taşınabilir bir 4K gimbal kamera olmasına rağmen hala sorunları vardı. Şimdi DJI, Pocket 2’nin devamı olan DJI Osmo Pocket 3’ü piyasaya sürdü. DJI Osmo Pocket 3, yalnız DIY film yapımcılarının ihtiyaçlarını karşılayan el tipi bir gimbal kameradır. Bu sürüm aynı zamanda önceki modelin eksikliklerini de geliştirmektedir. Osmo Pocket serisinin en yeni gelişmesi olan bu ürün, onu türünün en iyi hepsi bir arada çözümü haline getirebilecek çeşitli özelliklerle dolu olarak geliyor.

Gelin bu üç eksenli gimbal kameraya daha yakından bakalım ve Pocket 2’ye göre nasıl olduğunu görelim. Sonunda satın almaya değer olup olmadığını öğreneceğiz.

Genel Bakış: Yenilikler neler?

Osmo Pocket 3, üç eksenli bir gimbal ile yüksek kaliteli bir kamerayı tek bir kompakt ünitede birleştirir. Pocket 2’den daha fazla ışık yakalayan ve daha iyi görüntü kalitesi üreten daha büyük bir inçlik sensöre sahiptir. Osmo Pocket 3’ün otomatik odaklama sistemi aynı zamanda Osmo Pocket 2’ninkinden daha gelişmiştir. Odaklanmak. 

Osmo Pocket 3, saniyede 240 kareye kadar ağır çekim videolar çekebilirken, Osmo Pocket 2 yalnızca 120 fps’ye kadar çekim yapabilir. Diğer tasarım değişikliklerinin yanı sıra yeni model, çekimleri farklı açılardan kadrajlamayı kolaylaştıran dönebilen bir ekrana sahip. Ayrıca kamera hareketleri için daha büyük bir joystick içerir. 

Tasarım ve Yapı

Gövde ve Dokunmatik Ekran

DJI Osmo Pocket 3 incelemesi 001

Tasarım gereği kamera hafif ve kompakttır. Cihaz 5,5 x 1,7 x 1,3 inç ölçülerinde ve 6,3 ons ağırlığındadır. Bu, Osmo Pocket 2’den biraz daha büyük ama yine de kullanışlı bir şekilde küçük.

Bileşenler genel tasarıma güzel bir şekilde oturuyor. Osmo Pocket 3, manzara ve portre çekim modları arasında geçiş yapabilen, dönen iki inçlik dokunmatik OLED ekrana sahiptir. Menülerde gezinirken dikkatli olmanız gerekir (özellikle elleriniz büyükse). Ancak Pocket 2’deki bir inçlik ekrana kıyasla kesinlikle bir adım ileri. Ayrıca görüntüleri izlerken ve incelerken göz yorgunluğunu da azaltıyor.

Pocket 3’te ses yakalamak için 3 mikrofonlu dahili stereo dizisi bulunur, ancak aynı zamanda yeni çıkan DJI Mic 2 ile de uyumludur. Yerleşik bir alıcıyla, kolay senkronizasyon için iki cihazın açılması yeterlidir. DJI, bu harici yaka askısını, çeşitli aksesuarların yanı sıra, kamerayla birlikte 669 $ karşılığında Creator Combo’da paket halinde sunuyor.

Pil ve Depolama

Cihazın pil tutma yeri 2 saate kadar pil ömrü sağlar. Ayrıca şaşırtıcı derecede hızlı şarj olur; böylece USB-C bağlantı noktası aracılığıyla 16 dakikada %80’e kadar şarj edebilirsiniz. Aynı bağlantı noktası pil paketlerini, tripod bağlantılarını ve diğer aksesuarları takmak için kullanılabilir.

DJI Osmo Pocket 3’ün dahili depolama alanı yoktur. Bunun yerine maksimum 512 GB kapasiteye sahip microSD kartları destekler. DJI, optimum aktarım hızı için minimum UHS-I Hız Derecesi 3 derecesine sahip microSD kartların kullanılmasını önerir.

Bağlantı

Bağlantı seçeneklerine gelince, Osmo Pocket 3 akıllı telefonunuza Wi-Fi ve Bluetooth aracılığıyla bağlanabilir. Bu, kullanıcının Osmo Pocket 3’ü cihaz kontrolü, donanım yazılımı güncellemeleri ve malzeme aktarımı için DJI Mimo uygulamasına bağlamasına olanak tanır. Ek olarak, Osmo Pocket 3’teki sistem ayarlarında OTG bağlantısını seçebilirsiniz. Orada, dosya aktarımı için USB-C kablosu aracılığıyla OTG destekli bir akıllı telefona bağlayabilirsiniz.

Gimbal

DJI Osmo Pocket 3’ün üç eksenli gimbal’ı, kayıt sırasında kameranın sabit ve pürüzsüz kalmasını sağlayan mekanik stabilizasyon sağlar. Geleneksel bir gimbal gibi, istediğiniz çekime bağlı olarak istediğiniz sabitleme türünü özelleştirebilirsiniz. 

Gimbalın Takip, Eğim Kilitli ve FPV dahil olmak üzere çeşitli modları vardır. Takip modunda, kameranın pan ve tilt eksenleri kolu takip ederken dönüş ekseni aynı seviyede kalır. Bu mod çoğu senaryo için uygundur. Eğim Kilitli modunda yalnızca yatay kaydırma ekseni takip eder. Eğim ekseni kilitlenirken yuvarlanma ekseni düz kalır. Bu modu kamera konumunun yüksek ve alçak arasında değiştiği durumlarda kullanabilirsiniz. FPV (birinci şahıs görünümü) modunda, üç eksenin tümü kolun hareketini takip eder.

Temel Özellikler ve Spesifikasyonlar

DJI Osmo Pocket 3 incelemesi 002

DJI Osmo Pocket 3, daha yüksek çözünürlük ve otomatik odaklama yetenekleri de dahil olmak üzere önceki modele göre etkileyici bir yükseltmedir. Kameranın bir inçlik çok yönlü sensörü, yatay, dikey ve kare formatlı videoların bir karışımını çekebilir. Sensör, geleneksel 16:9 en boy oranında 120 fps’ye kadar 4K video çeker. Bu arada kare en boy oranı, 60 fps’ye kadar 3K çözünürlük sunar. Ayrıca artık 1080p’de 240 fps’de kayıt yapmak da mümkün. Bu, ekstra yumuşak ağır çekim çekimler için harika bir seçenektir. Osmo Pocket 3, video için 4x’e ve fotoğraflar için 2x’e kadar dijital yakınlaştırma özelliğine sahiptir

Ayrıca Osmo Pocket 3’ün otomatik odaklama sistemi de oldukça etkileyici. Hızlı hareket eden yakın çekimlerden geniş çekimlere kadar kamera, tam piksel odaklamayla hızla uyum sağlayabilir. Etkileyici sensör yükseltmesiyle artık hoş bir bokeh efekti elde edebilirsiniz. Bu, pahalı DSLR’lerden beklenen bir başarı, dolayısıyla bu kadar kompakt bir fotoğraf makinesinde bunu görmek şaşırtıcıydı.

Dinamik Aralık

DJI Osmo Pocket 3’ün renkleri, 10 bitlik yetenekleri sayesinde canlı ve doğrudur. Kameranın bir inçlik CMOS sensörü, bir milyara kadar renk ve daha yüksek dinamik aralık için D-Log M ve HLG modları aracılığıyla 10 bit HDR renk sağlar.

D-Log M modu, renk düzeltme için daha fazla esneklik sağlayan düz bir renk profilidir. İstenilen görünümü elde etmek için daha sonra post prodüksiyonda ayarlanabilen daha geniş bir renk yelpazesi ve parlaklık seviyesi yakalar. 

HLG modu ise standart renk profillerinden daha geniş bir renk yelpazesi ve parlaklık düzeyi sağlayan yüksek dinamik aralıklı bir renk profilidir. Çok fazla renk düzeltmesi yapmak istemeyenler için bu seçenek, doğrudan kameradan harika renkler üretir.

Genel olarak, DJI Osmo Pocket 3’ün D-Log M ve HLG modları, kullanıcılara en iyi çekimlerini kendileri için en rahat şekilde yakalamaları için geniş bir seçenek yelpazesi sunar.

Düşük Işık Performansı

Daha büyük sensör aynı zamanda düşük ışıkta daha iyi yakalama sağlar. Osmo Pocket 2’nin zorlandığı bir alan olan cihazın özel görüntü optimizasyonu, loş sahnelere hayat veriyor. Cihazın düşük ışıktaki geliştirilmiş performansı, onu çeşitli aydınlatma koşullarında çekim yapmak için mükemmel bir seçim haline getiriyor.

Özel Çekim Modları

ActiveTrack 3.0, DJI Osmo Pocket 3’ün gelişmiş bilgisayar görüşü algoritmalarını kullanarak bir nesneyi sorunsuz bir şekilde izlemesine ve takip etmesine olanak tanır. Derin Öğrenme ve Bilgisayarlı Görme algoritmaları, ActiveTrack 3.0’ın nesneleri gerçek zamanlı olarak tanımasını ve izlemesini sağlar. Glamour Effects 2.0 ayrıca nesnelere kişiselleştirilmiş güzellik seçenekleri de sunuyor.

Kameranın üç “geçiş” modu vardır: Hyperlapse, Timelapse ve Motionlapse. Hyperlapse modunda çözünürlüğü, kare hızını ve hızı ayarlayabilirsiniz. Timelapse modunda çözünürlüğü, kare hızını, aralığı ve süreyi ayarlayabilirsiniz. Motionlapse modunda ise çözünürlüğü, kare hızını, aralığı, süreyi ve yol noktalarını ayarlayabilirsiniz.

SpinShot, 180 dereceye kadar düzgün kamera hareketlerine olanak tanır. Bu özellik, panoramik manzaralar yakalamak veya döndürme geçişleri oluşturmak için kullanışlıdır.

Son olarak DJI Osmo Pocket 3’te Panorama modu bulunuyor. Bu modda manzara ve şehir manzaralarının geniş açılı çekimlerini yapabilirsiniz. Uygulamadaki modlar arasında kaydırarak ve 180° veya 3×3 seçilerek etkinleştirilebilir. Osmo Pocket 3’ün gimbal’ı her şeyin sabit kalmasını sağlar. Tripodlara veya diğer desteklere gerek yoktur, bu da her şeyin elde tutularak yapılabileceği anlamına gelir. Kullanım kılavuzu, sola kaydırarak 180° ve 3×3 panoramalar arasında nasıl geçiş yapılacağına ilişkin talimatlar sağlar.

Ses

DJI Osmo Pocket 3, ortam gürültüsünü azaltırken stereofonik ses yakalayan üç mikrofonlu bir diziye sahiptir. Pocket 3’teki ses seçeneklerinin Pocket 2’dekiyle aynı olduğunu belirtmekte fayda var. Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi bu yeni model, yeni çıkan DJI Mic 2 vericisini de destekliyor. Bu, en fazla iki mikrofonla kayıt yapabileceğiniz anlamına gelir. DJI Mic 2, klipsli ön camla bile birlikte gelen kablosuz bir Yaka mikrofonudur.

Dahili kamera mikrofonları ses alma konusunda iyi bir iş çıkarıyor. Çoğu kullanım durumunda Pocket 3, sesinizi almada herhangi bir sorun yaşamayacaktır. Ancak, ses özelleştirme konusunda çok fazla yeteneğiniz olmadığından, kameranın uygun ses düzeyi olarak belirlediği seviyeye takılıp kalırsınız. Konserler gibi yüksek sesli durumlarda, muhtemelen bir miktar distorsiyon olacaktır. Ancak Osmo Pocket 3’ün ses alma özelliğinin, şehrin sokaklarında vlog çekerken bile çoğu durumda hala güvenilir olduğunu yinelemeliyim.

IP Akışı

DJI Osmo Pocket 3 incelemesi 003

IP akış yetenekleri ve zaman kodu özelliği, Osmo Pocket 3’ün pratikliğini gerçekten eve getiriyor. Kamera, web kamerası olarak veya canlı yayın için de kullanılabilir. Wi-Fi aracılığıyla DJI Mimo uygulamasına bağlandığınızda Facebook ve YouTube gibi platformlarda HD canlı yayın yapabilirsiniz. RTMP URL’si hazırlanıp akıllı telefon cihazınıza kopyalanabilir. Daha sonra DJI Mimo uygulaması, canlı yayın işlevini seçmek ve diğer platformlara yönelik özel bir URL için RTMP’yi seçmek için kullanılabilir.

Osmo Pocket 3 ayrıca farklı kameralar arasında kesintisiz senkronizasyon sağlayan yerleşik bir zaman kodu işleviyle donatılmıştır. Çok kameralı çekimler için özellikle yararlı olan prodüksiyonlar, kolay kamera ve ses senkronizasyonu ile post prodüksiyon sürecini kolaylaştırmak için zaman kodunu kullanabilir.

LightCut ve DJI Mimo ile Uygulama Uyumluluğu

Ayrıntılı cihaz kontrolü ve özelleştirme için bunu Mimo Uygulaması aracılığıyla uzaktan yapmanız gerekecektir. Aslında bunu yapmanız zorunludur. Kullanmadan önce Pocket 3’ü etkinleştirmeniz gerekir. Bunu bir dolandırıcılık olarak görürüz, özellikle de yeni ekipmanlarımızı kutusundan çıkarır çıkarmaz denemeye her zaman istekli olduğumuz için. Önemli değil, sadece biraz rahatsız edici. 

Buna rağmen uygulamanın gerekli olduğuna şüphe yok. Ön ayarlar ve cihazla tek başına yapılamayan özel gimbal hareketleri de dahil olmak üzere çok sayıda özelleştirme seçeneği sunar. Efektler ekleyebileceğiniz ve çekim sekansları oluşturabileceğiniz post prodüksiyon da dahil olmak üzere prodüksiyonun tüm aşamalarında kullanışlıdır. Ayrıca, kamera canlıyken telefonunuz monitör olarak da kullanılabilir. Bir ekibiniz varsa bu harikadır; tek kişi pozlama gibi parametreleri kontrol edebilir, böylece görüntü yönetmeni harekete odaklanabilir 

DJI’nin önerdiği resmi mobil video düzenleyici olan LightCut uygulamasını kullanarak, görüntüleri cihazdan dışa aktarmaya gerek kalmadan Tek Dokunuşla Düzenleme gibi özellikleri kullanabilirsiniz. Uygulama, çekimlerinizden önemli anları seçmek ve bunları derlemek için yapay zekayı kullanıyor. Ayrıca vlog’lar, seyahatler, partiler, aile toplantıları, evcil hayvanlar, yiyecekler ve daha fazlası için hazırlanmış farklı video şablonları arasından seçim yapabilirsiniz.

Aksesuarlar

Osmo Pocket 3 kameranızın işlevselliğini ve çok yönlülüğünü geliştirebilecek çok sayıda eklenti aksesuar bulunmaktadır:

  • Osmo Pocket 3 Siyah Buğu Filtresi (49 $): Siyah Buğu Filtresi, vurgu parlamalarını kontrol etmek ve cilt tonlarını yumuşatmak için tasarlanmıştır. Osmo Pocket 3 kameraya kolay montaj için manyetik bir tasarıma sahiptir.
  • Osmo Pocket 3 Geniş Açılı Lens (49 $): Bu lens eklentisi, görüş alanını (FOV) 108°’ye kadar genişleterek daha geniş bir perspektif sağlar. Diğer aksesuarlar gibi, hızlı ve rahat bağlantı için manyetik bir tasarım kullanır.
  • Osmo Mini Tripod (16 ABD Doları): Bu mini tripod, 1/4 inç-20 vidayla donatılmış, çeşitli kamera ve aksesuar montaj seçenekleriyle uyumlu olmasını sağlayan, taşınabilir ve esnek bir aksesuardır.
  • Osmo Pocket 3 Pil Kolu (69 $): Pil Kolu, Osmo Pocket 3’ün çalışma süresini yaklaşık %62 oranında uzatabilen yerleşik 950 mAh pil ile donatılmıştır. Çalışırken değiştirmeyi destekler ve harici ses cihazlarını USB-C bağlantı noktası aracılığıyla bağlamak için kullanılabilir. Ek olarak tripod gibi aksesuarların bağlanması için 1/4 inçlik bir dişe sahiptir.
  • DJI Mic 2 Verici (249 $): DJI Mic 2 Verici, ses kaydı için tasarlanmıştır ve altı saatlik çalışma süresine sahiptir. Sıkıştırılmadan 14 saate kadar 48 kHz 24 bit ses depolayabilen 8 GB dahili depolama alanıyla birlikte gelir; bu da onu yaratıcılar ve kameramanlar için değerli bir araç haline getirir.
  • Osmo Pocket 3 Manyetik ND Filtre Seti (59 $): Bu set, manyetik tasarımları nedeniyle kolayca takılıp çıkarılabilen ND16, ND64 ve ND256 filtrelerini içerir. ND filtreleri, pozlamayı kontrol etmek ve çekiminizde belirli sinematik efektleri elde etmek için kullanışlıdır.
  • Osmo Pocket 3 Genişletme Adaptörü (19 $): Genişletme Adaptörü, soğuk bir ayakkabıya uyacak şekilde genişleyerek aksesuarları eklemenize olanak tanır. Ayrıca daha fazla özelleştirme için bir aksiyon kamerası bağlantı noktası da sağlar.
  • Osmo Pocket 3 Taşıma Çantası (35 $): Bu taşıma çantası, Osmo Pocket 3 Creator Combo için özel olarak tasarlanmış olup, eşyalarınızı taşımak için kullanışlı ve koruyucu bir yol sağlar.

Bu aksesuarlar, yeteneklerini genişleterek ve özel yaratıcı ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olarak Osmo Pocket 3 deneyiminizi geliştirebilir. DJI Mic 2 Verici, kayıtlarınızı tamamlayacak yüksek kaliteli ses yakalamak için özellikle kullanışlıdır.

Pazar Yeri

GoPro HERO12 Black, DJI Osmo Pocket 3’ün doğrudan rakibi. Ancak Osmo Pocket 3 zirveye çıkıyor. HERO12 Black, 60 fps’de 5,3K video çekebilen 27 MP görüntü sensörüne sahiptir. Karşılaştırmalı olarak Pocket 3, 120 fps’ye kadar UHD 4K video kaydedebilen 1 inç 10 MP CMOS sensöre sahiptir. Yeni HERO12 Black, GoPro HERO11 Black’e göre daha uzun pil ömrüne sahip olsa da Pocket 3’ün pil ömrü hala daha uzun. HERO12 Black, 60 fps’de 4K video çekerken 81 dakika dayanır. Pocket 3’e gelince, iki saate kadar sürüyor.

Ancak HERO12 Black çözünürlükte kazansa da, konu düşük ışık koşullarında çekim olduğunda Osmo Pocket 3 açık ara kazanan. HERO12 Black, HERO11 Black‘in düşük ışık performansına göre hafif bir gelişme sunsa da hala yetersiz.

Fiyat açısından HERO12 Black kazanıyor. Daha yüksek çözünürlüklü çekim sunarken, Osmo Pocket 3’ten özellikle yaklaşık 100 $ daha ucuz. Genel olarak hem HERO12 Black hem de Osmo Pocket 3’ün avantajları ve dezavantajları var ve karşılaştırıldığında oldukça yakınlar. Kişisel tercihinize ve ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır.

Son Düşünceler

Aynasız DSLR gibi daha geleneksel seçenekler göz önüne alındığında, yüzeyde cihaz biraz hileli görünebilir. Fiyat noktasında bazıları, 4K video çekimi için kullanılmış bir DSLR satın almanın daha iyi olacağı sonucuna varabilir. Ancak IP akışı, zaman kodu, uygulama izleme ve daha fazlası gibi özelliklerle paranızın karşılığını daha fazla alamazsınız. Bize göre bu özellikler Osmo Pocket 3’ü yarı profesyonel stüdyo yapımına değerli bir katkı haline getiriyor.

Aşırı hava koşulları ve aksiyon sporlarının tehlikelerine karşı güvenliğe ve dayanıklılığa ihtiyacınız olmadığı sürece, DJI Osmo Pocket 3’ün de benzer fiyatlı bir aksiyon kamerasına göre daha iyi bir seçenek olduğunu düşünüyoruz. Tanınmış GoPro HERO serisi ve DJI’ın kendi Osmo Action 4’ü gibi seçenekler daha düşük fiyatlarla benzer (ve bazı durumlarda daha iyi) özellikler sunsa da, daha büyük sensör tek başına bizi Pocket 3’ü tercih etmeye yönlendiriyor. Bu Pocket modelinde sunulan sensör daha fazla ışık sağlar, böylece loş ortamlarda çok daha kolay çekim yaparsınız. 

Düşük ışık performansı etkileyici olsa da Osmo Pocket 3 genel olarak daha sinematik bir görünüm sağlıyor. Bu, kameranın yakın çekimlerde yakaladığı bokeh efekti sayesindedir. Aksiyon kameraları henüz mevcut değil.

Osmo Pocket 3, sınıflandırmaya meydan okuyan mükemmel bir kamera ama bir şekilde çeşitli kullanıcılar için ideal olmayı başarıyor. DJI Osmo Pocket 3, hareket halindeyken yüksek kaliteli videolar ve fotoğraflar çekmek isteyen vlogger’lar ve gezginler için mükemmeldir. İnanılmaz taşınabilirliği ve yerleşik gimbal’ı nedeniyle, uzun süre aksiyon yakalamak isteyen hobiciler de Pocket 3’ten yararlanabilirler. 

Ancak fiyat artışı, bunun sıradan bir satın alma olmaktan uzak olduğu anlamına geliyor. Temel kamera paketinin fiyatı 519 dolardır ve Osmo Pocket 3, tutma yeri, bilek kayışı, koruyucu kapak ve USB-C PD kablosunu içerir. Ayrıca Osmo Pocket 3 Creator Combo’yu 669 dolara satın alabilirsiniz. Buna bir DJI Mic 2 Verici, bir DJI Mic 2 Ön Cam ve bir DJI Mic 2 Klip Mıknatısı eklenir. Aynı zamanda Osmo Pocket 3 Pil Tutma Yeri, Osmo Mini Tripod ve Osmo Pocket 3 Taşıma Çantası ile birlikte gelir.

Önceki modele göre büyük bir fiyat artışı olsa da Pocket 3’ün getirdiği iyileştirmelerin onu değerli kıldığını düşünüyoruz. Düşük ışık performansı, dinamik aralık özellikleri ve yeni çekim modları tek başına bizim gözümüzdeki fiyatı haklı çıkarıyor. Gelişmiş özelliklere ve gelişmiş performansa sahip, cep boyutunda bir kamera arıyorsanız Osmo Pocket 3 kesinlikle dikkate alınmaya değer. Bu süper kompakt fotoğraf makinesinde pek çok profesyonel özellik barındırıldığından, sonuçlardan dolayı hayal kırıklığına uğramanız pek olası değildir.

Özet

DJI Osmo Pocket 3, selefi Pocket 2’den önemli bir yükseltmedir. Bu el tipi üç eksenli gimbal kamera, gelişmiş görüntü kalitesi için bir inçlik sensöre, hızlı ve hassas odaklama için gelişmiş otomatik odaklamaya ve gelişmiş düşük ışık performansına sahiptir. Taşınabilir, hepsi bir arada bir çözüm arayan solo film yapımcıları için özel olarak tasarlandı. 5,5 x 1,7 x 1,3 inç ölçülerinde gövdesi ve 6,3 ons ağırlığıyla kamera, çeşitli çekim modlarında kullanım kolaylığı için iki inçlik döner dokunmatik ekran sunarken kompaktlığını da koruyor.

Temel özellikler arasında, ağır çekim efektleri için 120 fps’ye kadar 4K video ve 240 fps’de 1080p video çekebilme özelliği yer alıyor. Kamera, 10 bit HDR renk, ActiveTrack 3.0 gibi kullanışlı çekim modları ve tripod gerektirmeden panoramik özellikler sunuyor. Üç mikrofonlu dizisi net ses yakalar ancak gelişmiş ses yakalama için DJI Mic 2 desteği de mevcuttur. Osmo Pocket 3 aynı zamanda HD canlı yayın özelliklerine sahip IP akışı ve çoklu kamera senkronizasyonu için zaman kodu işlevi de sunuyor. Uygulama uyumluluğu kameranın işlevselliğini artırsa da kullanımdan önce aktivasyon gereklidir.

Genel olarak DJI Osmo Pocket 3, kompakt bir form faktöründe hem yüksek kaliteli görüntüler hem de profesyonel özellikler sunan güçlü, çok yönlü bir kameraya ihtiyaç duyan yaratıcılar için değerli bir kameradır. Şu anda Pocket 2’niz varsa ve DJI Osmo Pocket 3’e yükseltmeniz gerekip gerekmediğini merak ediyorsanız, bunu tercih edin diyebiliriz.

Teknik Özellikler

Görüntü sensörüBir inç tipi CMOS
35 mm eşdeğeri odak uzaklığı20 mm 
Maksimum diyafram açıklığıf/2
Minimum odak mesafesi7,9 inç / 20,1 cm
Sabit odakEvet
Bakış açısıGeniş: 180°
Medya/hafıza kartı yuvasıTek yuva: microSD (tür belirtilmemiş) (UHS-II) [maksimum 512 GB]
Video F formatı3840 x 2160p, 24/25/30/48/50/60 fps’de (H.264/AVC, H.265/HEVC aracılığıyla 130 Mb/s MP4) 24/25/30/48/50/60’ta 2688 x
1512p fps (H.264/AVC, H.265/HEVC aracılığıyla 130 Mb/s MP4)
24/25/30/48/50/60 fps’de 1920 x 1080p (H.264/AVC aracılığıyla 130 Mb/s MP4, H .265/HEVC)
24/25/30/48/50/60 fps’de 3072 x 3072p (H.264/AVC, H.265/HEVC aracılığıyla
130 Mb/s MP4) 24/25/30/’de 2160 x 2160p 48/50/60 fps (H.264/AVC, H.265/HEVC aracılığıyla 130 Mb/s MP4)
24/25/30/48/50/60 fps’de 1080 x 1080p (H.264 aracılığıyla 130 Mb/s MP4) 264/AVC, H.265/HEVC)
24/25/30/48/50/60 fps’de 1728 x 3072p (H.264/AVC, H.265/HEVC aracılığıyla 130 Mb/s MP4) 24’te
1512 x 2688p /25/30/48/50/60 fps (H.264/AVC, H.265/HEVC aracılığıyla 130 Mb/s MP4)
24/25/30/48/50/60 fps’de 1080 x 1920p (130 Mb/ H.264/AVC, H.265/HEVC aracılığıyla MP4)
Ağır çekim modu3840 x 2160p’de kaydedilen
120 fps 3840 x 2160p’de kaydedilen
100 fps 2688 x 1512p’de kaydedilen
120 fps 1920 x 1080p’de kaydedilen
240 fps 1920 x 1080p’de kaydedilen 120 fps
Hareketsiz görüntü desteğiJPEG / RAW
9,4 MP
Ses formatıAAC
Örnekleme frekansıAAC: 48,0 kHz
Bit hızıAAC: 16,0 bit
IP akışıUVC/UAC
1920×1080
Ekran tipiSabit dokunmatik LCD
Ekran boyutu2,0 inç
Ekran çözünürlüğü314×556
İkincil ekranHAYIR
Deklanşör hızıFotoğraf/Video modunda 1/8000 ila 1 saniye
ISO duyarlılığı aralığıFotoğraf
50 – 6.400
Video
50 – 6.400 (Genişletilmiş: 50 – 16.000)
Aralıklı kayıt0,5 saniye
1 saniye
2 saniye
3
saniye 4
saniye 5 saniye
6 saniye
8 saniye
10 saniye
15
saniye
20 saniye
25 saniye
30 saniye 40 saniye
60 saniye
Seri FotoğrafHAYIR
Uzaktan kumandaHAYIR
Görüntü sabitlemeEntegre 3 eksenli gimbal
Beyaz dengesi modlarıOto
Dahili hoparlörHAYIR
Dahili ışık/flaşIşık —
Flaş Yok — Hayır
Kablosuz2,4 / 5 GHz Wi-Fi
Mobil uygulama uyumluEvet: Android ve iOS
Uygulama adı: DJI Mimo
Aksesuar pabucuHAYIR
Tripod montaj dişiHAYIR
Girişler1 x USB-C
Mikrofon girişiHAYIR
Kulaklık girişiHAYIR
PilŞarj edilebilir lityum iyon polimer pil paketi, 7,70 VDC, 1300 mAh
Maksimum çalışma süresi: Şarj başına 2,6 saat
Şarj yöntemiUSB
Şarj süresi0,5 saat
Çalışma sıcaklığı32 ila 104°F / 0 ila 40°C
Boyutlar (G x Y x D)5,5 x 1,7 x 1,3 inç / 139,7 x 42,2 x 33,5 mm
Ağırlık6,3 ons / 179 gr

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023 Rafael Fuchs : Project X

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.