Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

2. EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması

EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 15 Aralık 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Mimar Koca Sinan, bu toprakların yetiştirdiği ve dünyanın da kabul ettiği en önemli değerlerimizden biridir. Taşın dehaya dönüşmesi olarak kabul edilen ustalık eseri Selimiye’yi Edirne’ye inşa ederek tüm bilgi, beceri ve maharetini bu şehir için taçlandırmıştır. Sadece Selimiye değil 93 yıl Osmanlı’ya payi tahtlık yapmış olan bu kadim şehre 20 civarında çarşı, han, kervansaray, kule, köprü, suyolu gibi eserler kazandırmıştır. Mimariyi çağının ötesine taşıyan, estetik bütünlüğü eserlerinin baş köşesine oturtan bu büyük mimarın sanatsal kişiliğini bir kez daha hatırlamak ve ona olan minnettarlığımızı ifade etmek için bu büyük ada yakışan bir prestij kupası fotoğraf yarışması düzenlemiş bulunmaktayız.

Bu yarışmayla; bu büyük ustayı anmanın yanı sıra, kurulduğu 1980 yılından buyana ülkemiz fotoğraf tarihine iz bırakan çalışmalara imza atan derneğimiz EFOD’un bilinirliğinin daha da arttırılması, fotoğrafçıların bütünlüğü olan proje çalışmasına özendirilmesi, fotoğraf sanatını ve nitelikli fotoğrafüreten sanatçıların desteklenmesi amaçlanmıştır.

2. EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması
2. EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması 3

EFOD Mimar Sinan Kupası Fotoğraf Yarışması Konu:

Yarışmanın konusu “Serbest” olup, herhangi bir konu sınırlaması getirilmemekle birlikte; estetik ve yaratıcılık sergileyen fotoğraflar beklenmektedir. Herhangi bir teknik sınırlamanın olmadığı yarışmaya 6 fotoğraflık bir portfolyo ile başvurulabilir. Portfolyolar kendi içinde bir bütünlük teşkil etmelidir. Bu bütünlük içerik açıdan olduğugibi teknik açıdan da olabilir.

Yarışmaya Katılımak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız…

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.