Hikayeler

Fallout'un Orta Format Fotoğrafları Şimdiye Kadarki En İyi Set Fotoğrafları Olabilir

Fallout'un Orta Format Fotoğrafları Şimdiye Kadarki En İyi Set Fotoğrafları Olabilir

Film seti fotoğrafçılığı genellikle yönetmenlerin kollarını bir aktörün üzerinde tutması veya kamera ekibinin görüntüsüdür, ancak fotoğrafçı JoJo Whilden’ın Fallout için çektiği fotoğraflar farklı bir yaklaşım benimsiyor.

Orta format film fotoğrafları büyük ölçüde Fallout dünyasının bir parçasıymış gibi görünürken ; Kıyamet gibi bir nükleer değişimden 200 yıl sonra geçen bir Amazon TV dizisi video oyunu uyarlaması.

HNDO S1 FS 102 220901 WHIJOJ 00026R

Set fotoğrafçısı SanalSergi’ye , Hasselblad 500cm kamerayla çekim yapma kararının büyük ölçüde gösterinin genel sanatsal yönünden kaynaklandığını söyledi.

Whilden e-posta yoluyla şunları söylüyor: “Amazon’daki fotoğraf prodüktörüm Cory Bird, Fallout’ta film çekimi konusunda inanılmaz destek verdi . “

“Ve daha retro portre tipi bir his için Hasselblad’ı kullanmak hiç düşünmeden oldu. Serinin kendisi Kodak film stoğuyla çekildi , dolayısıyla Kodak Portra film stoğuyla gitmek bariz yaratıcı bir seçimdi.”

HNDO S1 FS 102 WHIJOJ 00059R
HNDO S1 FS 102 WHIJOJ 00044Rv2

Whilden’ın fotoğrafları Amazon Prime Video Instagram sayfasında Kodak Portra 400 çerçevesi görünecek şekilde paylaşıldı ve büyük ilgi gördü. Yorumlar stüdyoyu “Fotoğrafçıyı etiketlemeye” teşvik etti ve birçok kişi fotoğrafların güzelliği ve özgünlüğü nedeniyle övgüde bulundu.

“Kendimi günde bir ruloyla sınırladım, bu da herhangi bir günde 10 kareye izin veriyordu” diye açıklıyor.

“Zamanımı ayırdım ve fotoğrafların oluşturulmasında oyuncuları da dahil ettim, bu yüzden gösteri dünyasında kamera arkası birim fotoğrafçısından çok ‘fotoğrafçı’ bir karaktermişim gibi geliyor olabilir.

“Bir kısmını siyah beyaz da çektim ama kamuoyuna açıklanmadı.”

HNDO S1 FS 102 WHIJOJ 00024R

Gösterinin bir parçası

Pictures On My Mind YouTube kanalından Edward Thompson, Whilden’ın fotoğraflarının ” Fallout ile aynı dünyada varmış gibi hissettirdiğini ve bu yüzden muhteşem olduklarını” söylüyor.

“Dördüncü duvarı yıkmıyorlar, çoğunlukla çok resmi fotoğraflar, oyuncular sırıtmıyorlar, hala karakterlerine uygunlar, bazı muhteşem anlar var.”

HNDO S1 FS 102 220913 WHIJOJ 00009R

Fallout bir video oyununa dayanıyor ve Thompson, oyunda oyuncuların 1950’lerin orta format kameralarına benzeyen kameralar üretebileceklerine dikkat çekiyor.

“Bu benim için bu yüzden çok heyecan verici çünkü JoJo bir film setinde ekip üyesi olarak çalışmıyordu, sanki Fallout’ta bir karakterdi , fotoğrafçıydı ve fotoğrafları da aynı dünyada var oldu ve bu yüzden bu çok canlandırıcı.”

IMG 7779

Fallout’tan Vault 33 şal ceketi giyerken.

Whilden’in çalışmalarının daha fazlasını Instagram‘da ve web sitesinde bulabilirsiniz.


Fotoğraflar JoJo Whilden’a aittir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.