Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Fatih Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması 2020

Fatih Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 20 Kasım 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Konu

Fatih’i tarihi, insanı ve konumu itibariyle tanıtma amacıyla mekânsal açıdan yarışmaya gönderilen fotoğraflar ile yarışma düzenlenmesi hizmeti alımıdır Yarışma Fatih İlçe sınırları içerisindeki https://gis.fatih.bel.tr/webgis/ adresinde belirtilen mahalle ve semtler ile ilgili fotoğraf yarışmasıdır. Yarışma Fatih fotoğrafları, fotoğraflarda Fatih ilçesinin görünmesidir.

Fatih Belediyesi Ulusal Fotoğraf Yarışması 2020

Amaç

Fotoğraf severleri Fatih’e çekmek, fotoğraf sanatı açısından ilçeyi cazip hale getirmektir. Bu maksatla Fatih’in tanıtımına ve Fotoğraf sanatının gelişimine katkı sağlamaktır

Kategoriler

  1. Serbest Vizör (renkli veya siyah beyaz) > DA
  2. Fotoğraflarla Bir Hikâye Anlat (renkli veya siyah beyaz) > DB
  3. Çek-Kurgula-Yarış (renkli veya siyah beyaz) > DC

olarak üç bölüm olarak yapılacak. Renkli ve/veya Siyah-Beyaz, tüm fotoğraflar bir arada değerlendirilecektir.

Katılım Koşulları

1. Katılımcılar yukarıda belirtilen konu çerçevesi içerisinde anlatım biçiminde özgürdür.

2.Yarışma; jüri ve düzenleme kurulu üyeleri, TFSF temsilcisi ve birinci dereceden yakınları ile haklarında TFSF tarafından verilmiş TFSF onaylı yarışmalara katılım kısıtlama kararı devam eden katılımcılar dışında, amatör veya profesyonel, fotoğrafa meraklı 18 yaş üstü herkese açıktır.

3.Yarışmaya her fotoğrafçı DA ve DC bölümünde, her bölüm için en fazla 4 (dört) adet sayısal renkli ve/veya siyah-beyaz eserle katılabilir. DB bölümünde ise Fatih Belediyesi sınırları içerisinde çekilmiş konu bütünlüğü taşıyan en az 8 (sekiz), en fazla 12 (on iki) adet sayısal, renkli veya siyah beyaz fotoğraf ile katılabilir. Bu Kategoride dereceye giren fotoğrafçılardan 50-100 kelimelik hikâyeyi anlatan metin talep edilecektir.

4.Dereceye giren yarışmacıların diğer eserleri, mansiyon, özel ödül ya da sergilemeye değer eserler arasına da seçilebilir. Fotoğraflarla Bir Hikâye Anlat kategorisinde belirtilen ve benzeri konular seçilebilir.

– Tarihi Eserler, – Kültürel Zenginlikler, – Kahvehaneler, – Kütüphaneler, – Fatih Sokakları, – Fatih Bakkalları, – Meslekler, – Dini mekânlar, – Dini ritüeller, – Mezarlıklar, Hazireler, Türbeler, – Sportif aktiviteler, – Semt pazarları, – Fatihin Hanları, – Hisar ve Surlar, – Havadan Fatih, – Üniversiteler, – Hastaneler, – Topkapı Sarayı, – İskeleler, – Tren Garı, – Meydanlar, Çeşmeler, – Fatihin Çarşıları, – Fatihin Sahafları, – Geleneksel Zanaatlar, – Fatihten manzaralar, – Hafta sonu Fatih, – Fatihten İstanbul, İstanbul’dan Fatih, – Tarihi bostanlar, – Fatih Semtlerinde Gündelik Yaşam, – Fatih’te yaşayan, çalışan bir kişinin hayatından kesitler ve benzeri konular.

Ödüller

SERBEST VİZÖR KATEGORİSİ ÖDÜLLERİ
Birincilik Ödülü : 6.000 TL
İkincilik Ödülü : 5.000 TL
Üçüncülük Ödülü : 4.000 TL
Fatih Belediyesi Özel Ödülü : 2.000 TL
Mansiyon Ödülü : 1.000 TL ( 5 adet verilecektir.)
Sergilenmeye Değer Eser : 500 TL ( En Fazla 30 adet verilecektir.)

FOTOĞRAFLARLA BİR HİKAYE ANLAT KATEGORİSİ ÖDÜLLERİ
Birincilik Ödülü: 10.000 TL
İkincilik Ödülü: 8.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 6.000 TL
Fatih Belediyesi Özel Ödülü: 4.000 TL
Mansiyon Ödülü: 2.000 TL ( En fazla 10 adet verilecektir.)
Sergilenmeye Değer Eserler: 1.000 TL ( En fazla 20 adet eser satın alınacaktır.)

ÇEK-KURGULA-YARIŞ KATEGORİSİ ÖDÜLLERİ
Birincilik Ödülü: 8.000 TL
İkincilik Ödülü: 6.000 TL
Üçüncülük Ödülü: 5.000 TL
Fatih Belediyesi Özel Ödülü: 3.000 TL
Mansiyon Ödülü : 2.000 TL ( En fazla 5 adet verilecektir.)
Sergilenmeye Değer Eserler: 500 TL ( En fazla 20 adet eser satın alınacaktır.)

Detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.