İncelemeler

Fujifilm Instax Square Link incelemesi

Birkaç dikkat çekici sosyal özellik hariç, Square Link iyi nostaljik eğlenceye katkıda bulunur…

Fujifilm’in en yeni mobil fotoğraf yazıcısı, tek bir işi olan pille çalışan kompakt bir cihazdır: akıllı telefon çekimlerinizi anında kamera filminde küçük fiziksel fotoğraflara dönüştürmek. Bu, bir tür anlık kamera gibi – Fujifilm’in bolca ürettiği – ancak görüntüleri telefonunuzdan basarsınız ve hangilerini basacağınızı siz seçersiniz. 

Instax Square Link, düz Instax Share SP-3’ten daha fazla sosyal odaklı özellikler sunan “Link” serisindeki üçüncü yazıcıdır . Bu özellikler bazen büyüleyici, ancak çoğu zaman şaşırtıcıdır. Ancak 139,95 $ (16 Kasım’da mevcut) için Instax Square Link, çok sayıda nostaljik eğlence için klasik Polaroid-esque kare biçimini kullanan iyi fiyatlı küçük bir fotoğraf yazıcısıdır.

Fujifilm Instax Square Link incelemesi

Fujifilm Instax Square Link

İyi

  • Kare formatlı baskılar klasik ve eğlencelidir
  • Derin siyahlar ve canlı renklerle iyi baskı kalitesi
  • Kullanımı kolay temel yazdırma seçenekleri

Kötü

  • Sosyal özellikler aldatıcı
  • Anında film maliyeti hızla artar

Fujifilm, üç farklı Instax film formatı kullanan dört farklı anında yazıcı satıyor. Mini Link 2 , kredi kartı boyutunda baskılar yapar. Link Wide’ın baskıları yaklaşık iki kat daha geniştir ve Link Square’in 62 x 62 mm (2,4 x 2,4 inç) baskıları aralarına oturur. Instax yazıcılar, şipşak kameralarıyla aynı film kartuşlarını kullanır, bu nedenle görüntünüz yazdırıldıktan birkaç dakika sonra ortaya çıktıkça yavaş yavaş görünür. İyi bir nostaljik eğlence.

Bu Instax film kağıdı pahalıdır; baskı başına yaklaşık 90 sent çalışıyor. Bununla birlikte, baskı başına ortalama 50 sent olan Canon Ivy gibi Zink anında yazıcılara bakarak daha ucuza anında baskı almanın heyecanını yaşayabilirsiniz . Ancak Instax baskı kalitesi, Zink’in yüceltilmiş makbuz yazıcı teknolojisiyle tam olarak eşleştiremediği zengin siyahlarla daha iyidir. 

Anında baskılar için bu kare biçimi seviyorum. Yazıcının kendisi çok daha büyük olmasa da, bir Instax Mini baskısının yazdırılabilir alanının yaklaşık bir buçuk katı kadarını sunar. Aynı zamanda anında tanınabilir – tipik 3 x 3 inç Polaroid’den biraz daha küçüktür, ancak doğru şeklidir. Daha fazla manzara yazdırırsanız Instax Geniş Bağlantı dikkate değerdir, ancak kare format harika bir çok amaçlı format gibi hissettirir.

Fujifilm Instax Square Link incelemesi 001
Instax görüntü kalitesi, Zink’den daha iyi.

Ayrıca Square Link’i Mini Link 2’den daha çok seviyorum, bu da yazıcıyı yan çevirerek yazdırma modunu değiştirme gibi pek kullanışlı bulamadığım ekstra özelliklerle dolu. LED ışıkla boyama modu hakkında ne kadar az şey söylenirse o kadar iyi. Square ayrıca Micro USB yerine USB-C üzerinden şarj oluyor, bu yüzden etrafta dolaşacak bir kablo daha az. Dahil bir kablo var ama şarj parçası yok – endişelenmeyin, Fujifilm’in kullanım kılavuzu “akıllı telefonunuzla birlikte verilen” AC adaptörünü kullanabileceğinizi söylüyor. Ah, tatlı yaz çocuğu.

Başlamak için Instax Square Link uygulamasını indirmeniz gerekecek. Uygulamanın temel Basit Yazdırma modundan telefonunuzun film rulosuna erişebilir ve yazdırılacak fotoğrafı seçebilirsiniz. Baskılara metin ve çıkartmalar ekleyebilirsiniz ve görüntüyü çerçeveye sığdırmak için döndürmek, yeniden konumlandırmak ve ölçeklemek için olağan araçlar paketi vardır. Ayrıca renk ve parlaklığı ayarlayabilir veya bir filtre ekleyebilirsiniz – ancak bunlar zaten telefonunuzda olduğundan, fotoğraflarınızı önce herhangi bir eski uygulamada da düzenleyebilirsiniz.

Daha meraklı olmak için, “Düzenlenebilir Baskı” modunda bir çerçeve ekleyebilir veya bir kolaj oluşturabilirsiniz, bu da basittir. Şirin bir fotoğraf çerçevesi gibi bir insan olduğumu düşünmüyordum, ama sonra çocuğumun Cadılar Bayramı kostümü içinde ürkütücü yarasalar / örümcek ağı / jack-o’-fener çerçeveli bir fotoğrafını bastım. Aptalca şirin ve sanırım bir mühtediyim.

Sonra başka özellikler de var ve bunlar tuhaf. Instax Connect ile, beyaz kenarlık çerçevesi ve komik efekt için özelleştirilebilir bir konuşma balonu ile tamamlanmış bir Anlık fotoğrafın dijital bir sürümünü kişilerinize gönderebilirsiniz. Birini kız kardeşime standart metni bozulmamış olarak gönderdim ve o “bu bir kimlik avı girişimi mi?” diye yanıt verdi. Sanırım dijital fotoğrafları normal yoldan göndermeye devam edeceğim.

Bir kere eğlenceli!

AR Print, fotoğrafınızın üzerine veya çevresine bir karalama, metin veya hareketli bir hava katmanızı sağlar. Resim, fotoğrafın köşelerinden birinin üstüne bir QR kodu ile yazdırılır (hangisini seçebilirsiniz) ve tarandığında alıcı, çalışmanızın telefonunun kamerası sayesinde canlandığını görecektir. Eğlenceli bir kere. Ayrıca, izleyicinin berbat olan Instax Square Link uygulamasını indirmesini gerektirir. Tek bir görüntüye birden fazla efekt de ekleyemezsiniz. Uyuyan kedimin resmine metin ve osuruk doodle’ı ekleyemiyorum ? Beni sayma.

İster inanın ister inanmayın, aslında Mini Link 2’nin içerdiğinden daha az dikkat çekici özellik var ve Square Link, karşılaştırma ile kısıtlanmış hissediyor. Her neyse, kullanmayacağınız ekstra şeyleri görmezden gelmek yeterince kolaydır. Eğlenceli anında baskılar üretmenin temel özelliği işe yarar ve iyi çalışır. Daha pahalı olan Share SP-3 aynı temel işi yapar, ancak doğrudan kameranızdan baskı almak için belirli Fujifilm kamera modellerine doğrudan bağlanabilir. Bu özelliğe kesinlikle ihtiyacınız olmadığı sürece, fotoğrafları telefonunuza aktarmanız ve Square Link’i kullanmanız daha iyi olur. SP-3 şu anda beş yaşında ve daha uzun süre kalması pek mümkün görünmüyor. 

Her durumda, Square Link’in baskı kalitesi çok iyi. İki renk profili modu vardır: kalın ve doğal. Kalın varsayılandır ve bence bu mükemmel bir seçim. Bazen biraz fazla doygun görünebilir, ancak doğal görünüm bana çok fazla yıkanmış görünüyor. 

Sade ve basit olan Square Link, çok az sorunla baskı almak için ihtiyacınız olan her şeyi sağlar. Çıkartmalar, sosyal özellikler ve diğer ekstralar o kadar da harika değil; Fotoğrafları süslemek istiyorsanız Canon Ivy’yi tavsiye ederim. Ancak nispeten uygun bir fiyata iyi bir nostaljik eğlence için, Square Link gitmenin yoludur. 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.