fbpx
Foto GaleriHeader

Jaco Putker’ın Güzel, Gerçeküstü ve Bazen Uğursuz Yapıtları

Jaco Putker, çalışmaları üzerinde “Doğa ve doğanın nasıl işlediği, mükemmellik ve kendine güvenme, gençleştirme ve yıkım gücüne olan bağlılığı dışında hiç bir etkisi olmadığını iddia ediyor. Sadece beni değil, nasıl derin bir etkisi olduğunu ama neredeyse her insanda. “

Jaco Putker kendini sadece yaratmayı seven sıradan bir adam olarak görüyor. “Sanatçı” teriminin ne anlama geldiğinden tam olarak emin değil – istediklerini yaratma özgürlüğüne sahip birine önermek dışında. Putker çalıştığında, çok fazla düşünmek yaptıklarını yaratıcılığını öldürdüğü için çok fazla düşünmemeye çalışır.

Jaco Putker, Hollanda’nın Lahey kentinde bir sanatçı ve matbaacı. Fotoğraflarını üretmek için dijital ve geleneksel baskı yapım yöntemlerini kullanıyor. ancak fotopolimer veya güneş plakası, dağlama ile çalışmayı tercih eder. Bu, foto-gerçekçi tasvirler üretmesine izin verir. Bitmiş eserleri garip, gerçeküstü ve hayali. Bazen eğlenceli, daha sık uğursuz.

Putker, resimlerinin ne anlama geldiği konusunda hiçbir yorum sunmuyor. Başlıklar bile hiçbir ipucu vermiyor. Bunlar sadece Kız ve Mantarlar veya Oğlan ve Maskeler gibi basit tanımlayıcı ifadelerdir. Niyeti, izleyicinin her resme kendi yorumlarını getirmesi ve kendi anlatımını yaratmasıdır.

Jaco Putker'ın Güzel, Gerçeküstü ve Bazen Uğursuz Yapıtları
Kız ve Mantarlar.

Birkaç ödül kazandı ve dünyanın dört bir yanındaki resimlerini Tokyo’dan Chicago’ya, Çin’den İngiltere’ye sergiledi. Yapıtında, “Doğa ve doğanın nasıl işlediği, mükemmellik ve kendine güvenme, gençleştirme ve yıkım gücünden duyduğu ilgiden başka hiçbir etkisi olmadığını iddia ediyor. Sadece ben değil, hemen hemen her insan üzerinde nasıl derin bir etkisi var. ”

Hermetik Yazışma Prensipleri ile ilgileniyorum (‘Yukardaki gibi, çok aşağıda’ aksiyomunda formüle edilmiştir; makro ve mikro kozmos arasındaki korelasyon) ve Titreşim (her şeyin sürekli hareket halinde olduğunu belirtir. Her ikisi de görsel olarak algılanabilir bir şekilde) (alt) atom seviyesinde olduğu gibi, doğanın her bir kısmı doğanın başka herhangi bir yerine bağlıdır, bunlar işimin içinde yer aldığı parametreler gibi görünmektedir, ancak bu parametreler içinde işim hakkında fazla düşünmemeye çalışıyorum. Onu tanımlamak benim için öldürüyor. Gün görüşte, bir gelişme ve tekrar eden temalar ve öğeler görüyorum ve stil, araç veya teknik ne olursa olsun aynı şeyi tekrar tekrar söylüyorum.

Jaco Putker’ın Güzel, Gerçeküstü ve Bazen Uğursuz Yapıtları

Etiketler
Daha Fazla Göster

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı

Reklam Engelleyici Algılandı

Bize destek olmak için lütfen reklam engelleme yazılımınızı iptal edin.