Fotoğraf Projeleri

Ruby Steele : Kanepelerde Kadın Portreleri

İngiltere merkezli fotoğrafçı Ruby Steele, çok çeşitli yerlerde kanepelerde oturan bir dizi kadın portresini çekti. Proje sadece “Kanepede Kadın” olarak adlandırılmıştır.

Steele, “Kanepelerdeki Kadınlar, çağdaş Batı toplumunda bir kadının kapladığı alanla ilgili bir merak tarafından yönlendirildi” diyor. “Çalışmalar, çeşitliliğimizi ve gücümüzü beklenmedik şekillerde kutlarken, iç ve dış alanlarda kendimizi nasıl deneyimlediğimizi araştırıyor.”

Ruby Steele : Kanepelerde Kadın Portreleri

Fotoğrafçı “Gücümüzü ve esnekliğimizde ve toplumun bizden beklentilerine meydan okumakta gurur duyuyoruz” diyor. “Geçen yüzyıl boyunca toplumun birçok alanında artan özgürlüklere rağmen, iç alan hala kadınların arazisi olarak görülüyor. Bu bizim karşılandığımız bir alan” dedi.

8e17ab8c0254

“Bu mekanı gözlemlemek, bozmak ve“ doğal ”sınırların ötesine götürmek ilginçken, buna duygusal tepkilerimizi keşfettik,” diyor Steele. “Kadınlar çok çeşitli kökenden ve kültürlerden geliyor ve sekiz yıl sürüyor.

“Onlar anneler, kızları, arkadaşları, yabancıları, yazarları, sanatçıları, modelleri, rahipleri, öğrencileri, iş kadınlarını, girişimcileri, müzisyenleri, aktörleri, doktorları, bilim adamlarını ve teknisyenleri. Kanepelerdeki Kadınlar bana, hem tanıdığım hem de henüz tanışmadığım kadınları kutlama fırsatı sunan bir projeydi. ”

Bu projedeki tüm fotoğraflar Steele’in web sitesinde satışa sunulmuştur. Çalışmalarının çoğunu Facebook ve Instagram‘da da bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.