Teknoloji

Sony’nin Yeni Batarya İstasyonu 10 AirPeak Drone Bataryasını Tutar ve Şarj Eder

Sony, AirPeak S1 drone’un daha uzun süre uçmasını kolaylaştırmak amacıyla, 10 adede kadar AirPeak drone pili alabilen ve aynı anda dördünü şarj edebilen tekerlekli çanta tarzı yeni bir çantayı duyurdu.

LBN-H1 olarak adlandırılan yeni kasa, AirPeak S1’i film setlerinde veya endüstriyel uygulamalarda kullanan profesyonel drone operatörleri için tasarlandı. 10 adet AirPeak pili depolamakla kalmaz, sahada kullanım ve güvenli seyahat için şarj etme ve boşaltma imkanı sağlar. Yaklaşık 553 mm boyunda, 423 mm genişliğinde, 258 mm derinliğinde – çıkıntılı parçalar dahil – ve yaklaşık 15,2 kg ağırlığındadır. Herhangi bir pil takımı, güç kablosu ve diğer çevre birimleri içermez. Sony ayrıca UL62368-1 sertifikasına sahip olduğunu söylüyor.

Bahsedildiği gibi, aynı anda dört pili şarj edebilir ve Sony’nin söylediği gibi gücü bir seferde sekiz pilden tamamen boşaltabilir. hem nakliye hem de uzun süreli depolama için idealdir.

Sony'nin Yeni Batarya İstasyonu 10 AirPeak Drone Bataryasını Tutar ve Şarj Eder

Şarj söz konusu olduğunda, iki kullanılabilir mod vardır: Hızlı ve Tam. Hızlı mod, daha kısa şarj süreleri için tasarlanmıştır ve dört adede kadar LBP-HS1 pil takımını yaklaşık 30 dakikada yaklaşık %20’den %90’a şarj eder. Tam mod, dört adede kadar LBP-HS1 pil paketini yaklaşık %0’dan %100’e yaklaşık 55 dakikada veya yaklaşık %20’den %100’e yaklaşık 50 dakikada şarj eder. Sony, yerleşik bir fanın pilleri otomatik olarak soğutmak ve aşırı ısınmayı önlemek için tasarlandığını söylüyor.

Airpeak

Drone’un pil başına en az 12 dakikalık uçuş süresi sağlaması gerektiği göz önüne alındığında, bir pilot sete tam dolu 10 şarjlı pil kutusuyla gelirse, drone’u uzun süre kullanılabilir durumda tutmak teorik olarak mümkün olacaktır. zaman, pilleri kasayla düzenli olarak değiştirin ve şarj edin.

Seyahat veya depolama için hazırlanırken, belirtildiği gibi, pil istasyonu gücü açık veya kapalı olsun ve iki seçeneğe sahip olsun, sekiz adede kadar pil paketi aynı anda boşaltılabilir. %50 modu, uzun süreli saklama için kullanılabilir ve yaklaşık %100’den %50’ye boşalması yaklaşık 17 saat sürer. %25 modu, hava taşımacılığı için tasarlanmıştır ve yaklaşık %100’den %25’e boşalması yaklaşık 27 saat sürer.

LBN H1 Charge Discharge modes

LBN-H1 Pil İstasyonu, iki uzaktan kumanda (RCR-VH1) için dahili şarj kabloları içerir ve çeşitli aksesuarları destekleyebilen üç standart yardımcı elektrik prizi aksesuar soketi ile donatılmıştır. Mobil cihazları, kameraları ve diğer USB aksesuarlarını şarj edebilen üç adet 12V çakmak tarzı priz içerir. Sony, diğer seçeneklerden daha çok yönlü olduğu için bu tarz prizi seçtiğini söylüyor.

LBN H1 connect

Sony, döner kasayı kullanırken kapağın rüzgar veya diğer etkenler nedeniyle yanlışlıkla kapanmasını önlemek için aksesuar soket kapağının bir durdurucu olarak da kullanılabileceğini söylüyor.

Sony, şarj kutusuna ek olarak, AirPeak S1‘in inmesi gerekmeden önce daha uzun uçuş süreleri sağlayacak olan, bu yılın ilerleyen zamanlarında daha yüksek kapasiteli yeni bir pil paketini piyasaya süreceğini de söylüyor.

Sony LBN-H1 Pil İstasyonu, 19 Ocak’tan itibaren 2.899.99$ karşılığında satışa sunulacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.