Haberler

Yeni Excire Foto 2024 Güncellemesi Güçlü Hızlı Arama ve Yapay Zeka Araçları Ekliyor

Excire Foto, beş ayrı yapay zeka (AI) motoru ve iki yeni özellik getiren Excire Foto 2024‘ü duyurdu : Prompt-Search AI ve X-Tetics AI.

Exire Foto, kullanıcıların son teknolojiye sahip beş yapay zeka modelini kullanarak, metin açıklamaları (örneğin, “Büyük Kanyon gün batımı” veya “Eyfel Kulesi’nin yanındaki kişi) girerek görüntüleri anında almak için yeni bir Hızlı Arama Yapay Zeka aracını kullanabileceğini söylüyor. sarı bir şemsiye ile”), X-tetics AI aracı ise her görüntüyü estetik niteliklerine göre akıllıca derecelendirecektir.

Şirket, X-tetics AI aracının yüz binlerce fotoğraftan elde edilen veriler ve uzman fotoğrafçıların girdileri üzerine eğitildiğini ve sistemin kullanıcıların görüntülerini akıllı bir şekilde puanlayarak en iyi görüntüleri hızlı bir şekilde bulmasını kolaylaştırmak amacıyla eğitildiğini söylüyor. üzerinde çalışılacak ayarlar.

Yeni Excire Foto 2024 Güncellemesi Güçlü Hızlı Arama ve Yapay Zeka Araçları Ekliyor

Exire Photo, bu yeni güncellemenin fotoğrafçıları, anahtar kelime oluşturma, görüntü değerlendirme, ayıklama ve geri alma işlemlerinin neredeyse tamamen otomatikleştirildiği yeni bir görüntü organizasyonu çağına sokmaya yardımcı olacağını ve fotoğrafçıların bilgisayar başında daha az, işlerine daha fazla zaman ayırmalarına olanak tanıyacağını iddia ediyor.

PRC CEO’su ve Lübeck Üniversitesi’nde makine öğrenimi uzmanı olan Erhardt Barth, “Vizyonumuz, benzersiz bir fotoğraf yönetimi deneyimi sağlamak için son teknoloji yapay zekayı sezgisel tasarımla birleştirmekti” diyor. “Excire Foto 2024 ile kataloglanan fotoğraflar yalnızca saklanmıyor. Her zaman parmaklarınızın ucunda, dilediğiniz zaman tekrar ziyaret etmeye hazırlar.”

Prompt search AI

Güncellenen Excire Foto 2024 ayrıca, fotoğrafçıların geleneksel dosya yönetimi darboğazlarını hızlandırmak ve bunlara kısayollar sağlamak için tasarlanmış birkaç yeni özelliğe de sahip; şirketin “sıkıcı iş akışı görevleri” olarak adlandırdığı şeyleri ortadan kaldırarak düzenleme deneyimini hem amatörler hem de profesyoneller için daha keyifli hale getirmeyi umuyoruz .

X-Prompt AI aracını kullanan kullanıcılar, Excire veritabanlarındaki dosyaları yalnızca “gün batımında göl kenarında ev” gibi aradıkları şeyin bir açıklamasını girerek bulabilecek ve sistem, görüntüleri anında kütüphanelerine geri döndürecek. kriterlere uyanlar. Şirkete göre yeni yapay zeka motoru, karmaşık cümleleri, bağlamı ve hatta “mutluluk” ve “üzüntü” gibi soyut kavramları bile anlayabiliyor ve bu da devasa kütüphanelerde belirli görsellerin aranmasını inanılmaz derecede kolaylaştıracak.

X tetics AI

Yeni X-tetics AI özelliği, kullanıcının kataloğuna yüklenen her görüntüyü bağımsız olarak değerlendirir ve her dosya için benzersiz bir Estetik Puanı verir. Estetik derecelendirmeler daha sonra bir fotoğraf çekimindeki en çok paylaşılabilir (veya en çok silinebilir) görüntüleri belirlemek ve bir görüntü veritabanının derinliklerindeki gizli mücevherleri bulmak için kullanılabilir.

EF2024 EN X tags02

Geliştirilmiş X-tags AI aracından yararlanan kullanıcılar, Excire Foto’nun içe aktarma sırasında görüntüleri analiz etmesini sağlayarak ve gelecekteki aramalara ve kategorilere ayırmaya yardımcı olmak için ilgili anahtar kelimeleri otomatik olarak uygulayarak dosyaları otomatik olarak kategorilere ayırabilecek. Bu, çoğu geleneksel ham işleme ve kütüphane aracında olduğu gibi bunları manuel olarak girmek zorunda kalmadan kullanıcının iş akışını hızlandırmaya yardımcı olacaktır.

EF2024 EN alike find similar photos

Excire Foto 2024 aynı zamanda X-face AI ve X-Alike AI araçlarını da geliştirerek yaş, cinsiyet veya belirli özellikleri içeren dosyaları kategorize etmek ve almak için yüz tanıma teknolojisinden yararlanarak kullanıcıları için görüntüleri bulmayı, organize etmeyi ve ayıklamayı kolaylaştırır. bir gülümsemenin varlığı bile. X-alike aracı bir adım daha ileri gidecek ve ilk istemi temel alarak benzer dosyaları tanımlayacaktır.

EF2024 EN SlideShow

2024 güncellemesi, fotoğraf koleksiyonlarını değerlendirmek ve fotoğrafçının davranışları, favori konuları ve en çok kullandığı ekipmanlar hakkında öngörüler sağlamak için Analytics’in dahil edilmesi, resim koleksiyonlarını arkadaşlara, aileye ve müşterilere görüntülemek için yeni bir Slayt Gösterisi İşlevi gibi ek güncellemeler ve gelişmiş özellikler getiriyor. GPS tabanlı arama özelliklerinin yanı sıra özel durum etiketi sayesinde fotoğrafçılar, organizasyon süreçlerinde ilerledikçe belirli görsel koleksiyonlarını “devam ediyor” veya “tamamlandı” olarak belirleyebilirler.

EF2024 EN find with GPS data
EF2024 EN GPS Metadata editor

Güncellenen Excire Foto 2024 şu anda hem Windows hem de macOS için 149$ karşılığında edinilebilir. Mevcut kullanıcılar 59$ karşılığında yükseltme yapabilir ve iki haftalık ücretsiz deneme sürümü de mevcuttur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.