Satın Alma Rehberi

2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Çoğunlukla bir fotoğrafçı olarak neye ihtiyacınız olduğuna bağlı olsa da. Aynasız bir kamera almaya daha çok eğildiyseniz, o zaman doğru yerdesiniz ve biz yardım etmek için buradayız.

Aynasız kameralar, kompakt boyutları, üstün performansları ve artan lens seçimiyle son yıllarda popüler olmuştur. Yansıtmasız teknoloji hızla durgunlaşan DSLR’lerden hızla geçtiği için stil DSLR’lerin yerini hızla alıyor. Çoğu insan için genellikle en iyi seçimdir, bu nedenle bir sonraki kameranıza karar verirken genellikle aynasız kameralara bakmanızı öneririz.

Aynasız herhangi bir dijital kamera söz konusu olduğunda, giriş seviyesi ve profesyonel seçenekler vardır ve bir kırpma sensörü (genellikle daha resmi adı APS-C olarak adlandırılır), Tam Çerçeve (daha çok klasik 35 mm film boyutu) veya hatta orta format (çok daha büyük sensör). Tüm bu sensör türlerinin artıları ve eksileri vardır, bu nedenle seçeneklerinizi dikkatlice tartın. İster ilk kez aynasız bir kamerayı seçiyor olun, ister mevcut kameranızı yükseltmek istiyor olun, aşağıda bu yıl elinize alabileceğiniz en iyileri için önerilerimiz var.

Ne Arıyoruz

Aynasız kameraların ana özelliği, çoğu DSLR’ye kıyasla daha kompakt ve hafif bir pakette en son teknolojiye ve yüksek çözünürlüklü sensörlere sahip olmaktır. Hızlı seri çekim modu özellikleri, güvenilir bağlantı, mükemmel video kaydı, görüntü sabitleme ve yeterli düşük ışıkta çekim yetenekleri, her seviyeden fotoğrafçılar için en çok talep gören özelliklerden bazılarıdır. Elbette, değiştirilebilir lensli kameralar olarak, aynı zamanda popüler odak uzunluklarında bulunan iyi bir doğal lens seçimine sahip olmaları gerekir.

Daha küçük ve daha hafif olsalar da, en yeni aynasız kameralar her zaman ucuza gelmez, bu nedenle, ilk seferde doğru kararı vermenize yardımcı olmak için başvurabileceğiniz seçimlerimiz aşağıdadır.

2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Seçimlerimiz aşağıdaki kategorilere girer:

En İyi Aynasız Kamera: Sony Alpha 1

En İyi Aynasız
2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Kağıt üzerinde gerçekten etkileyici kılan özelliklerle, 6.500 $ ‘lık tam çerçeve Sony Alpha 1‘e odaklanan çok fazla hype bulmak şaşırtıcı değil . Sony Alpha 1 bizim son incelememizde, biz bunu bunun dışında istediğimizi yapabiliriz bir kamera olma Sony’nin sözünü canlı yapar olduğunu tespit ettik.

Yeni 50,1 megapiksel sensör çözünürlüğü, 15’ten fazla duraklı dinamik aralık, 32.000’e kadar ISO duyarlılığı, inanılmaz hızlı otomatik odaklama, 30 fps sürekli çekim modu ve hava koşullarına karşı koruma gibi özelliklerle, tüm fotoğrafçılık ihtiyaçlarınız için yetenekli bir aynasız kameraya sahipsiniz .

Aynı şekilde, 8K video ve hem 4K hem de Full HD’de bir dizi yüksek kare hızı seçeneği ile video yetenekleri mükemmeldir. Bu özellikleri daha iyi pil ömrü ve geliştirilmiş gövde ile birleştirin ve her yönden aynasız bir kamera için mükemmel bir seçeneğiniz var.

Sizi engelleyebilecek tek önemli şey, 6.500 $ ‘lık fiyattır , özellikle de bu yüksek kaliteli, profesyonel modele gerçekten ihtiyacınız yoksa. Alpha 1, piyasada bu üst düzey, pro odaklı özellikleri sunan tek kamera olduğu için bu fiyatı kazanır. Paranın satın alabileceği en iyi şeyi istiyorsanız, işte budur.

Daha fazla oku: Sony Alpha 1 İncelemesi: Evet, Gerçekten O Kadar İyi

Profesyoneller İçin En İyi Aynasız Kamera: Nikon Z7 II

En İyi Aynasız
2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Nikon’un en son aynasız modeli, 5 eksenli gövde içi sabitleme, saniyede 10 kare çekim, 4K UHD video yakalama, çift bellek kartı yuvası ve Z6 II ile birlikte ilk aynasız 45,7 MP tam kare sensör getiriyor Dikey pil tutuşunu gerçekten destekleyen Nikon’dan bir sistem… hepsi sadece 3.000 $ ‘dan utangaç .

Daha fazlası: Nikon Z7 II İncelemesi: Sadece Bir Yükseltme Değil, Dikkat Çekici Bir Kamera

Z7 II, Nikon’un yeni amiral gemisidir ve birinci nesle göre, hepsi çok hoş karşılanan ve çift işlemciyi ve yukarıda bahsedilen çift bellek kartı yuvalarını içeren çeşitli iyileştirmeler getiriyor. F Yuvalı lenslerin kullanımına izin veren FTZ adaptörüyle eşleştirildiğinde veya yerel Z Yuvalı aynasız lenslerle kullanıldığında, görüntü kalitesi kesinlikle inanılmazdır.

Nikon’un yeni aynasız sistemi hemen hemen her kategoriye hitap etmiyor – örneğin, tam olarak dönebilen bir arka LCD’den yoksun – ancak onu tam gerektiği yerde alıyor ve piyasadaki tüm aynasız sistemlerin en iyi ergonomisine sahip. Orijinal Z7’ye göre 3,5 kat geliştirilmiş tampon kapasitesi ve aynı zamanda çok etkileyici bir pil ömrü sunar. Bu güncellemeler nedeniyle Nikon Z7 II, profesyoneller için piyasadaki en iyi aynasız fotoğraf makinesi.

En İyi Hibrit Aynasız Kamera: Canon EOS R5

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Şirketin 2020 amiral gemisi tam kare aynasız kamerası olan 3.900 $ ‘lık Canon EOS R5 , profesyoneller veya çok çeşitli fotoğrafçılık projeleri için mükemmel donanıma ihtiyaç duyan herkes için en iyi seçim olmaya devam ediyor. 45 megapiksel Dual Pixel CMOS sensör, 8K video çekimi ve diğer çekim modları, 12 fps’ye (mekanik deklanşör) – 20 fps’ye (elektronik deklanşör) kadar sürekli çekim modu, EOS 5D Mark IV ile karşılaştırılabilir hava koşullarına karşı koruma gibi temel özelliklerle, yüksek çözünürlüklü vizör, tamamen eklemli arka ekran ve 8 adede kadar görüntü sabitleme (doğru lenslerle), kesinlikle en yetenekli seçeneklerden biri.

Bu modelin öne çıkan özelliği,% 100 kapsama alanına sahip Dual Pixel II AF sistemidir. Bazı fotoğrafçılar Sony’nin otomatik netlemesinin üstün olduğunu iddia ederken, Canon da beceriksiz değil. Tüm kareyi kaplayan ve güvenilir göz algılama ve konu takibi uygulayan yüksek dereceli otomatik odaklama sistemiyle, hem insan hem de hayvan konularının mükemmel odaklanmış çekimlerini yakalamak kolaydır. Bununla birlikte, büyük bir uyarı var – çok fazla video çekmeyi planlıyorsanız, en iyisi aşırı ısınma sorunlarına dikkat edin.

Bununla birlikte, gerçek bir hibrit iş akışına ayak uyduracak özelliklere sahip bir kamera olarak, EOS R5’i yenmek gerçekten zordur: çok çeşitli atıcılar için çalışan eksiksiz bir pakettir. Canon, dinamik aralığı iyileştirme konusunda büyük adımlar attı ve bu nedenle R5’in görüntü kalitesi birinci sınıf. Canon EOS R5 , yüksek çözünürlük, video özellikleri sunan ve bu fiyat aralığında rekabet eden diğerlerine karşı sadece bir burun önde.

En İyi Video Odaklı Aynasız Kamera: Sony a7S III

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Bu listedeki kameraların çoğu olağanüstü video yeteneklerine sahiptir ve son birkaç yılda piyasaya sürülen birçok model de öyle. Bununla birlikte, öncelikle video kullanımı için aynasız bir kamera almayı planlıyorsanız, 3.500 dolarlık Sony a7S III‘ü düşünün .

Sony’nin video odaklı full frame serisinin üçüncü sürümü, 120p’ye kadar UHD 4K video, 16 bit Raw video çıkışı, 10 bit 4: 2: 2 dahili video ve 5 eksenli gövde içi gibi özelliklere sahiptir. stabilizasyon. Ayrıca 12 MP BSI CMOS sensör, Bionz XR işlemci, 9.44M noktalı EVF ve tamamen eklemli bir arka LCD ekrana sahip. Bu özellikler ve özellikler, yeniden tasarlanmış bir dokunmatik ekran menü sistemi, oldukça yüksek çözünürlüklü bir vizör, a9 ve a7R IV’ten ödünç alınan ergonomik iyileştirmeler ve UHS-II SD kartları veya CFexpress Type-A kartları.

Modern aynasız bir kameranın biçim faktörünü koruyan kompakt bir video kamera söz konusu olduğunda, Sony a7S III en iyisidir.

Bu kameranın hemen ardından , özellikle videograflar için tasarlanmış tam çerçeve Panasonic Lumix S1H geliyor . Ayrıca, 6K çözünürlük, video kapsamları, 4: 2: 2 10 bit dahili kayıt, anamorfik yakalama ve tam V-Log gama içeren gelişmiş video özelliklerine sahiptir. Hepsinden öte, S1H, fotoğraflar için olağanüstü bir 24MP kameradır. Ne yazık ki, otomatik odaklama özelliği ve dahili kayıt seçenekleri, Sony’nin sunduklarının hemen altında kalıyor.

Son olarak, biraz daha pahalı olan Sony FX3‘ün temelde daha küçük bir gövdeye yeniden paketlenmiş a7S III olduğunu, ancak video kamera tarzı çıkarılabilir tutamak ve doğrudan gövdeye tasarlanmış kamera kafesleri için montaj noktaları gibi daha pro odaklı fiziksel özelliklerle birlikte geldiğini belirtmek gerekir.

En İyi Orta Format Aynasız Kamera: Fujifilm GFX 100S

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Orta format aynasız kameralar, en doğru renk reprodüksiyonuyla en üst düzey görüntü kalitesine ihtiyaç duyan profesyonel fotoğrafçıların tercihini giderek daha fazla kazanmaktadır. Orta format sensörler otomatik netleme ve çekim performansı hızlarından ödün verirken, modern bir dijital fotoğraf makinesinde mümkün olan en iyi görüntü kalitesine sahip oldukları biliniyor. Amacınız inanılmaz stüdyo portreleri veya yüksek çözünürlüklü güzel manzara resimleri yapmaksa, orta format sizin için olabilir.

Yeni piyasaya sürülen 6.000 $ ‘lık Fujifilm GFX 100S , orta format fotoğraf makinesi olarak şimdiden tur atmaya başladı .

GFX 100S, 102 megapiksel BSI-CMOS sensör, 6EV’ye kadar gelişmiş görüntü sabitleme, 4K 30p video özellikleri, 5,0 fps’ye kadar sürekli çekim ve sabit nesneler için çoklu çekim 400 MP modu gibi etkileyici özelliklere sahiptir – hepsi bir arada nispeten küçük ve kompakt gövde. Fujifilm Film Simülasyonu hayranıysanız, Stephen Shore’un ikonik renkli fotoğrafçılığından ilham alan ek “Nostaljik Neg” modunun da keyfini çıkarabilirsiniz.

Son zamanlarda, Fujifilm’in orta format alanındaki en büyük rekabetinin kendisi gibi geliyor ve bu kesinlikle 50R , 50S ve 100 modellerinin hepsi sağlam seçenekler olarak geliyor (her ne kadar 100S grubun en iyisi olarak bizim seçimimiz olsa da) . Hasselblad’ın sunduğu seçenekler olsa da, özellik için özellikli Fujifilm, lens seçenekleri Hasselblad’ı tercih etse bile şu anda sadece üstün. Şimdilik çoğu fotoğrafçı , çoğu kutuyu işaretlemek için Fujifilm GFX 100S‘yi bulacak .

En İyi Kırpma Sensörlü Aynasız Kamera: Fujifilm X-T4

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Kırpma sensörü kötü anlamına gelmez – sadece daha küçük bir sensör anlamına gelir. Bu, daha zayıf düşük ışık performansı ve dinamik aralık anlamına gelebilir, ancak aynı zamanda tüm kamera paketinin daha küçük olabileceği anlamına gelir: daha küçük gövdeler ve daha küçük lensler. Seyahat eden bir fotoğrafçı için, görüntü kalitesindeki ufak ödünleşim, daha hafif kamera çantasına değer. Bugünlerde, bu takas, buradaki seçimimizde olduğu gibi önemli bile değil.

Fujifilm’in en son 26 megapiksellik 1.700 $ ‘lık X-T4‘ü , daha önceki X-T3‘ün “kardeş modeli”, olağanüstü bir seçenektir. X-T4, daha iyi otomatik odaklama, vücut içi görüntü sabitleme eklenmesi, 20 fps’de daha hızlı kesintisiz çekim, ek işleme seçenekleri ve daha büyük kapasiteli pil gibi önceki modele göre iyileştirmeler yapar.

Onu hem fotoğraf hem de video için mükemmel bir seçenek haline getiren diğer önemli özellikler arasında 60p’ye kadar 4K çekim, 240 fps’ye kadar 1080 video, tam eklemli arka dokunmatik ekran, çift UHS-II kart yuvası, 3,68M noktalı OLED elektronik var. vizör, 12 Fujifilm Film Simülasyon modunun dahil edilmesi ve USB-C tipi konektör aracılığıyla USB şarjı.

Son zamanlarda, birçok rakip, X-T4 ile yaklaşık aynı fiyata giriş seviyesi tam çerçeve kameraları piyasaya sürüyor ve daha büyük sensör sayesinde daha iyi görüntü kalitesi sunuyor. Ve bunların hepsi iyi ve güzel olsa da, X-T4 sensörünün kompakt yapısı onu bu kadar çekici kılan şeydir. Görüntü kalitesi daha büyük bir sensörde daha iyi olsa da, X-trans sensörü sarsılmaz: X-T4 ile yakalanan görüntüler harika. Ek olarak, tam çerçeve sensörün ek maliyetinin bir yerden gelmesi gerekir ve bu giriş seviyesi kameralar, bu maliyetleri düşürmek için video özelliklerini, kare hızını veya otomatik odaklama özelliklerini azaltacaktır. X-T4 bunu yapmak zorunda değil. Bu, dönem satın alabileceğiniz en iyi kameralardan biri ve mevcut en iyi mahsul sensörlü kamera seçimimiz.

En İyi Başlangıç ​​Aynasız Kamera: Fujifilm X-T30

2021'in En İyi Aynasız Kameraları
2021’in En İyi Aynasız Kameraları

Fotoğraf yolculuğunuza aynasız kamera rotasında yeni başlıyorsanız, kesinlikle tüm zilleri ve ıslıkları olan pahalı profesyonel modellere ihtiyacınız yok. Fujifilm X-T3 veya X-T4 dikkatinizi çektiyse ancak biraz pahalıysa , 900 dolarlık Fujifilm X-T30 daha uygun olabilir.

Bunun nedeni, X-T30’un pahalı X-T3’ün birçok özelliğini taşımasıdır. Bunlar arasında 26 megapiksel APS-C sensörü, X-Processor 4 Dört Çekirdekli CPU, eğilebilir 3 inç dokunmatik ekran, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısı ve 20 fps’ye kadar sürekli çekim modu bulunur. X-T30’u yeni başlayanlar için iyi bir seçim haline getiren diğer özellikler arasında 425 aşama tespit noktalı Hibrit AF sistemi (böylece bu çekimi kaçırmazsınız), sürücü için özel kadranlar, pozlama telafisi ve deklanşör hızı ayarları ve DCI ve UHD 4K 30p video. Bunların tümü, X-T4’e göre fark edilir derecede daha küçük bir pakette bulunur; bu, daha kompakt bir seçenekle başlamak istiyorsanız bir avantaj da olabilir.

X-T30’u X-T4 ile yan yana çekmek çoğu zaman bir değiş tokuş gibi görünmüyor. Elbette, daha küçük, daha tüketici dostu bir kamera ve tüm üst düzey fotoğraf ve video parçalarına sahip değil, ancak bol miktarda var ve güzel görüntüler oluşturabiliyor. Tasarım, yeni gelen bir kişinin yaklaşması için kolaydır ve bankayı da bozmaz. Sony a6400 gibi bir şey düşünebilirsiniz, ancak kafa karıştırıcı menünün ve seçenek sayısının yeni bir atıcıyı alt edebileceğini ve genel olarak Fujifilm X-T30’un daha fazla insan için daha iyi bir seçim olduğunu düşünüyoruz. Biraz daha fazla harcamaktan korkmuyorsanız , X-S10 aynı zamanda sağlam bir seçimdir ve Sony, Canon ve Nikon’un sunduğu ürünlere benzeyen daha “geleneksel” bir gövde tasarımına sahiptir.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.