Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

5. SkyPixel Fotoğraf ve Video Yarışması

DJI’nin tüketici uygulamalarında ve çevrimiçi olarak erişilebilen SkyPixel, 2014’te başlatıldığından beri 140 ülkeden 18 milyondan fazla hava fotoğrafçısı ve içerik yaratıcısını platforma çekmiştir.

Nikon ve Western Digital Corp, 56 kategoride kazanan ve finalistler 117.000 $ ‘ın üzerinde değerde paket ile ödüllendirilecek. SkyPixel’in 5. Yıldönümü Hava Fotoğraf ve Video Yarışması, 3 Aralık Salı günü başladı ve 3 Şubat’ta sona erecek.

Bu yılki yarışmada iki disipline, videografiye ve fotoğrafa yayılan 9 hikaye anlatma kategorisi yer alıyor. Yarışmanın 5. yıldönümünün şerefine, kullanıcıları seyahatlerini dronun bakış açısından paylaşmaya davet eden ilave bir kategori olan Hava Hikayesi eklendi.

Kategoriler:

Video:

Doğa: Doğal manzara, vahşi yaşam ve manzara görüntülerini yakalayın
Şehir: Kentsel peyzajların ve insan yapımı mimarinin güzelliğini sergileyin
Spor: Hareket halindeki anları belgeleyin – spor yapan insanların gücü ve enerjisi
Seyahat: İnsanlık, kültür ya da unutulmaz bir macera hakkında hikayeler
– Başvuru çalışmaları 5 dakikayı geçmemeli ve en az 30 saniyelik hava çekimi içermelidir.

Fotoğraf:

Portre: Bir kişinin çevresinin güzelliğindeki bir ifadesini, eylemlerini veya tutkusunu yakalamak
Doğa: Dünyanın doğal güzelliğini ortaya çıkarın
Mimari: Etkileyici yapıları yeni bir bakış açısıyla gösterin
Spor: Hareket halindeki bir sporcunun enerjisini ve heyecanını yakalamak
Hava Hikayesi: 5 resimden oluşan maceraları bir dronun bakış açısından belgelemeliler.
Fotoğraflar bir dron tarafından çekilmelidir. DJI büyük bir sponsor olmasına rağmen, herhangi bir marka drone tarafından yakalanan çalışmaları kabul etmektedir. Her görüntünün 300 dpi çözünürlüğe sahip en az 3 MB olması gerekir.

Tüm kazananlar SkyPixel’in önerdiği fotoğrafçılar olarak gösterilecek ve bir DJI Creator’ın rolü için değerlendirilecektir. SkyPixel, kazananların ve finalistlerin girişlerinin geçmiş yarışmalarda 1 milyondan fazla görüş aldığını iddia ediyor. Kazanan kayıtlar ayrıca, 2020 baharında dünyanın dört bir yanındaki DJI Flagship mağazalarındaki sergilerde sergilenecek. Başvurular, Jamie Hancock, Jarred Seng, Chris McLennan ve Thomas Chu gibi ödüllü uzmanlardan oluşan jüriler tarafından değerlendirilecek. Bu yılın kazananları ve finalistlerinin sonuçları 3 Mart’ta açıklanacak.

Katılmak için SkyPixel’in resmi yarışma sitesini ziyaret edin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.