Çağrılar (Arşiv)

Alexia Hibeleri 2023

Alexia hibeleri, 30 yıldır sosyal açıdan önemli konuları ele alarak değişime ilham veren projeler üreten öğrenci ve profesyonel görsel iletişimcileri desteklemektedir. 

Alexia Hibeleri 2023
Bir buz kütlesinin üzerinde duran Alaska yerlisi bir kız.
2019 Alexia profesyonel hibe kazananı Kate Orlinsky’nin “Chasing Winter” fotoğraf koleksiyonundan.

Hibeler, The Alexia’nın misyonunu paylaşan önemli projeler üretebilen ve projelerini gerçekleştirme yeteneğini gösteren başvuru sahiplerine verilir.

Gönderiminiz, projenizin bir özetini, bir teklifinizi, biyografinizi, özgeçmişinizi ve bir çalışma grubunu içermelidir. Girişler, başvuranın görsel becerileri kadar yazılı teklifin gücüne göre de değerlendirilir. Hikâye anlatıcılarının neye değindiği ve gezegendeki yaşam hakkında söyledikleri, o konuyu ele almak için seçilen türden daha önemlidir.

Alexia, Visura.co platformu üzerinden 9 Şubat 2023’e kadar başvuruları kabul ediyor.

Profesyonel Hibeler

Profesyonel hibeler, köklü fotoğrafçıların ve film yapımcılarının Alexia’nın dünya barışını ve kültürel anlayışı geliştirme hedeflerini paylaşan önemli çalışmalar üretmesini sağlar. Alexia, çeşitli yaratıcıları, sorunları ve yaklaşımları teşvik eder ve anlayışı yükselten ve anlamlı değişime ilham veren çalışmalara değer verir.

Profesyonel alıcılar 20.000 $ fon alır. Profesyonel hibe başvurusunun 50 $ ücreti vardır.

Öğrenci Hibeleri

Bu hibeler, mevcut üniversite öğrencisi fotoğrafçıların Alexia’nın dünya barışını ve kültürel anlayışı geliştirme hedeflerini paylaşan çalışmalar üretmesini sağlar. Çeşitli yaratıcıları, sorunları ve yaklaşımları teşvik ediyoruz ve anlayışı geliştiren ve anlamlı değişime ilham veren çalışmalara değer veriyoruz.

Başvuru yapan öğrenciler, yaşadıkları yere yakın projeler önermeyi düşünmeye teşvik edilir çünkü başarılı bir çalışma grubu, kolay ve tekrarlanan erişimle daha olasıdır. Burs alan çoğu öğrenci, başvuru yaptıklarında zaten projeleri üzerinde çalışmaktadır.

Öğrenci alıcılar, New York’taki Syracuse Üniversitesi’ndeki Newhouse Okulu’nda bir sömestr boyunca üç derse kayıt olmak için harç ve ücret karşılığında bir burs alırlar. Ayrıca 1.000 $ maaş alıyorlar ve Alexia Kürsüsü’nde araştırma görevlisi (ücretli bir pozisyon) olarak hizmet ediyorlar.

Öğrenci bursu başvurusu ücretsizdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.