Çağrılar (Arşiv)

GFX Challenge Hibe Programı

FUJIFILM sponsorluğundaki GFX Challenge Hibe Programı, geçen yıl başlayan bir hibe programıdır. Gelecek vadeden yaratıcı kişilerin görüntüleme projelerini hayata geçirmelerine yardımcı olmak için 5 Küresel Hibe Ödülü ve 10 Bölgesel Hibe Ödülü veriyor. Gelişmekte olan/gelecek vaat eden içerik oluşturucuların becerilerini beslemek ve geliştirmek için tasarlanmıştır ve onlara, FUJIFILM GFX Sistem donanımını kullanırken deneyim kazanırken, onlar için önemli olan konularda içerik oluşturma fırsatı verir.

Önerilen projeler fotoğraf veya film formatında sunulabilir. Ağustos 2023’teki yapım döneminin sonunda, ödül alanların nihai içerikleri fujifilm-x.com web sitesinde gösterilecek. Tokyo, Roppongi’deki FUJIFILM Genel Merkezi içindeki bir galeri olan FUJIFILM SQUARE’de de bir sergi düzenlenecek.

10.000 $’lık Küresel Hibe Ödülü veya 5.000 $’lık Bölgesel Hibe Ödülü alma şansı için bir proje teklifi gönderin ve yaratıcı fikrinizi gerçeğe dönüştürmek için ilk adımı atın!

 • Küresel Hibe Ödülü
  • Proje süresince bir GFX Sistem kamera gövdesi ve iki GF lensin ücretsiz kullanımı
  • Fujifilm teknisyenlerinden / ürün uzmanlarından mentorluk ve teknik yardım
  • 10.000 $ Hibe
 • Bölgesel Hibe Ödülü
  • Proje süresince bir GFX Sistem kamera gövdesi ve iki GF lensin ücretsiz kullanımı
  • Fujifilm teknisyenlerinden / ürün uzmanlarından mentorluk ve teknik yardım
  • 5,000 $ Hibe
GFX Challenge Hibe Programı
©Jin Li (Küresel Hibe Ödülü 2021)

GFX Challenge Hibe Programına Nasıl Başvurulur?

Başvurunuzu aşağıdaki linkten göndermeden önce lütfen bu sayfayı ve başvuru formunda verilen program kuralını okuyun.

Giriş Dönemi

Başvuru 8 Eylül 2022’den 30 Kasım 2022’ye kadar açıktır.

Uygunluk

 • Program, yalnızca bu sayfanın alt kısmındaki linkten ulaşacağınız “Giriş Gönderimi” bölümünde listelenen ülkelerde/bölgelerde ikamet eden kişilere açıktır.
 • Program hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçı ve kameramanlara açıktır.
 • Bu Program, FUJIFILM ve yan kuruluşlarının çalışanlarına veya yetkililerine açık değildir.

Yaratıcı Bir Proje Önerin

Bu senin büyük düşünme fırsatın! Her zaman ne yaratmak istediğinizi bize bildirin ve yaratıcılığınızı görmemize yardımcı olun. Gönderinizin, küresel veya bölgesel hibelerimizden birini almanız halinde neler başarabileceğinizi açıkça belirtmesi gerektiğini unutmayın. Program küreseldir ve tekliflerinizin her birini eşit şekilde ele almak için İngilizceyi programın ortak dili olarak belirledik. Teklifiniz İngilizce olarak iletilmelidir. Ancak, İngilizce ana diliniz değilse, teklifinize seçtiğiniz dil eşlik edebilir. Dil yeterliliği değerlendirme kriterlerinin bir parçası değildir.

Proje teklifinin hazırlanması

Programa başvurmak için aşağıdaki üç bilgiyi hazırlamanız ve bunları tek bir belge PDF’sinde birleştirmeniz gerekecektir.

 • 1. Önceden Biçimlendirilmiş Kapak Mektubu ( Buradan indirin ) – Bu, teklifinizin kapak sayfası olarak eklenmelidir. Bu belgede sağlanan bilgilerle, bir okuyucunun projeniz hakkında iyi bir fikri olmalıdır. Alan sınırlıdır, bu nedenle açık ve net olun.
 • 2. Proje Teklifiniz – Fikrinizle bağlantı kurabilmemiz için projenizin ayrıntılarını sağlayın ve aşağıdaki soruları yanıtlayın. Teklifin bir formatı yoktur, dolayısıyla istediğiniz kadar yaratıcı olabilirsiniz. Görselleri eklediğinizden emin olun çünkü görseller de fikrinizi daha net görmemize yardımcı olacaktır.
 • Projenizin tanımlayıcı planı ne yapmaya çalışıyorsun
 • Projenizin hedefleri Ne elde etmeye çalışıyorsun?
 • Değerlendirme ve sonuç ölçütleri Projenizin başarısını nasıl ölçeceksiniz?
 • İletişim Hibe Ödülü Sahibi iseniz, Fujifilm’in çabaları dışında, projeniz halka nasıl iletilecek?
 • Fujifilm Ortaklığı Hibe Ödülü kapsamında Fujifilm tarafından sunulan mentorluk ve diğer kaynaklardan nasıl yararlanacaksınız?
 • Takvim Proje tasarımınız ve zaman çizelgeniz nedir?
 • Bütçe Hibe ödülünü nasıl kullanacaksınız / tahsis edeceksiniz?
 • 3. Projede yer alan her bireyin portföyü – Bize geçmiş çalışmalarınızı ve başarılarınızı gösterin. Sizi daha yakından tanımak istiyoruz.

Önceden Biçimlendirilmiş Ön Yazıyı İndirin

* Gönderim, PDF formatında tek bir belge olmalıdır.
*Dosya Ön Formatlı Ön Yazı, Proje Teklifi ve Portföy içermelidir. *Dosya boyutu 10 MB’tan küçük olmalıdır.
*Belge İngilizce olarak yazılmalıdır, ancak istediğiniz dilde eklenebilir.
Dil yeterliliği değerlendirme kriterlerinin bir parçası değildir.

GFX Challenge Hibe Programi 003

Seçim Süreci

flow 01flow 02flow 03flow 04
Teslim Süresi1. Tur2. TurSon Tur

Teslim Süresi

8 Eylül – 30 Kasım 2022
Proje teklifinizi hazırlayın ve aşağıdaki giriş formu aracılığıyla gönderin. Gönderinizin İngilizce içermesi ve bir PDF dosya formatı olarak kaydedilmesi gerektiğini unutmayın.

1. Tur

1 Aralık 2022 – 6 Ocak 2023
Fujifilm başvuruları inceleyecek ve 2. turda değerlendirilmek üzere 3 coğrafi bölgeden toplam 45 başvuru olmak üzere 15 proje teklifi seçecek. 13 Ocak 2023’e kadar, seçilen her Bölge finalisti e-posta yoluyla bilgilendirilecek ve gerekli Zoom (veya eşdeğeri) görüşmeleri planlanacaktır.

2. Tur

16 – 31 Ocak 2023
Adaylardan Fujifilm ile mülakata alınmaları istenecektir. Röportaj, Fujifilm’in müsait olması durumunda seçtiğiniz dilde yapılabilir. Her coğrafi bölgeden 5 finalist olmak üzere toplam 15 finalist seçilerek final turuna geçilecektir.

Son Tur

1-28 Şubat 2023
Küresel Hibe Ödülü değerlendirme ekibi her adayı inceleyecek ve 5 küresel hibe alıcısını seçecek, geri kalan 10 finalist bölgesel hibe ödülleri alacak. Ödül sahipleri Mart 2023’te açıklanacak.

*1. ve 2. Tur elemeleri bölgesel olarak yapılacaktır. Bu bölgeler 1. Amerika, 2. Avrupa / Orta Doğu / Afrika, 3. Asya Pasifik (Güney Asya / Okyanusya / Çin / Hong Kong / Tayvan / Japonya / Kore).
*Yazılı proje teklifleri İngilizce olarak incelenecektir. Ancak 2. turdaki görüşme, Fujifilm’in müsait olması durumunda farklı bir dilde yapılabilir.
*Dil yeterliliği değerlendirme kriterlerinin bir parçası değildir.
*Yalnızca seçim sürecinde ilerleyen adaylara ilerlemeleri bildirilecektir. Nihai hibe alanların duyurusu, final turunun bitiminde yapılacaktır.
*Çekim Projesinin tamamlanması ve oluşturulan tüm görüntü ve/veya videoların 31 Ağustos 2023 tarihine kadar Fujifilm’e sağlanması bekleniyor.


GFX Challenge Hibe Programı ile ilgili daha fazla bilgi almak ve başvuru yapmak için burayı tıklayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.