En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022
Kılavuzlar

En İyi 14 Ücretsiz Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyici 2022

Görüntü düzenleme yazılımı için çok para harcamak zorunda kalmadan fotoğraflarda temel ayarlamalar yapmak mı istiyorsunuz? Bugünlerde web tarayıcınızda tamamen ücretsiz olarak kullanılabilen çok sayıda çevrimiçi fotoğraf düzenleyici var.

Fotoğraf düzenleme ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneklerin neler olduğunu merak ediyorsanız, herhangi bir yazılım indirmesi gerektirmeyen en iyi ücretsiz çevrimiçi fotoğraf düzenleyicileri bir araya getirdik.

Seçtiklerimizi ve her bir web uygulamasının özelliklerini ve güçlü yanlarını öğrenmek için okumaya devam edin – ihtiyacınız olan kesinlikle aralarında olacak!

1. Canva

En İyi 14 Ücretsiz Çevrimiçi Fotoğraf Düzenleyici 2022

Canva‘nın premium sürümü için ödeme yapabilirsiniz , ancak ücretsiz sürüm, resimlerinizin görünümünü iyileştirmenize yardımcı olabilecek çeşitli özelliklere sahiptir. Aracı, gerekli gördüğünüzde kontrast ve doygunluk ayarlarının yanı sıra resimlerinizin parlaklığını değiştirmek için kullanabilirsiniz.

Canva’nın düzenleme yazılımının ücretsiz sürümünü kullanırken, kırpma ve daha fazlasına ek olarak resimlerinize filtreler de ekleyebilirsiniz. Çevrimiçi varlığınızı büyütmek için sosyal medyayı kullanmak istiyorsanız, fotoğraflarınızı tasarımlara ve diğer güzelliklere ekleyebilirsiniz.

Canva’nın ücretsiz sürümünü kullanmak için bir hesap açmanız gerekir. “PRO” filigranı veya benzeri olmayan tüm özelliklere erişebileceksiniz.

2. Pixlr

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Pixlr

Bir hesaba kaydolmayı gerektirmeyen bir çevrimiçi fotoğraf düzenleyici istiyorsanız, Pixlr sizin için daha iyi olabilir (yine de isterseniz kayıt olabilirsiniz). Aracın çeşitli ücretsiz özellikleri vardır; resimlerinizi değiştirmek istiyorsanız, muhtemelen Pixlr E editörünü kullanacaksınız.

Pixlr‘ın ücretsiz sürümünü kullanırken, resimlerinizi çok fazla uğraşmadan kolayca yeniden boyutlandırabilirsiniz. Araç ayrıca, gerekli gördüğünüz alanlarda renkleri değiştirmenin yanı sıra, resminizden lekeleri ve diğer istenmeyen nesneleri kaldırmanıza da olanak tanır.

Pixlr, bir “Bokeh” efekti ve çok daha fazlasını yaratmanın yanı sıra resminizin istediğiniz kısımlarını bulanıklaştırmanıza da olanak tanır.

3. Fotor

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Fotor

Fotor , kaydolmanıza izin veren çevrimiçi bir fotoğraf düzenleme aracıdır, ancak istemiyorsanız yine de kullanabilirsiniz. Reklamları ücretsiz sürümde biraz rahatsız edici bulabilirsiniz, ancak bunun ötesine bakabilirseniz araç basit düzenlemeler için idealdir.

Fotor ile resimlerinize çok sayıda filtre ekleyebilirsiniz. Ayrıca mercek parlaması ve renk sıçraması gibi çeşitli efektler de ekleyebilirsiniz. Ve eğer resminizi kırpmak isterseniz, bunu serbest olarak veya önceden belirlenmiş boyutlardan birini kullanarak yapabilirsiniz.

Fotor’u aynı zamanda vurgular, kontrast, gölgeler ve diğer ayarlamalar için yapmanın yanı sıra poz eklemek veya kaldırmak için de kullanabilirsiniz. Tek seferde birden fazla resmi düzenlemek istiyorsanız, bunu yapmak için toplu düzenleme özelliğini kullanabilirsiniz.

4. PicsArt

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 PicsArt

PicsArt , karmaşık yazılımları nasıl kullanacağınızı öğrenmenize gerek kalmadan fotoğrafları ve videoları düzenlemenize yardımcı olabilecek basit bir araçtır. Yazılımı, gürültü ve yüksek dinamik aralık (HDR) gibi efektler ekleyerek görüntünüzün parçalarını karıştırmak için kullanabilirsiniz. PicsArt, resminizin daha çok bir tablo gibi görünmesini istiyorsanız daha fazla sanatsal düzenleme eklemenize de olanak tanır.

PicsArt’ı kullanırken, üç kaydırıcı yardımıyla tonu, doygunluğu ve sıcaklığı da değiştirebilirsiniz. Ayrıca netlik ekleyip kaldırabilir, resminizin parlaklığını değiştirebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz.

Resminizin kaldırmak istediğiniz belirli bölümleri varsa, bunu yapmak için Silme aracını kolayca kullanabilirsiniz. PicsArt’ı kullanmak için önceden bir hesap açmanız gerekir.

5. BeFunky

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 BeFunky

BeFunky , listemizdeki en güçlü çevrimiçi fotoğraf düzenleme yazılımı çözümlerinden biridir. Ücretsiz sürümü kullanırken, kenarlarınızı bulanıklaştırma ve görüntüyü yumuşatma gibi çeşitli resim düzenleme araçlarına erişebileceksiniz.

Fotoğrafınızın belirli kısımlarını düzeltmek istiyorsanız, bunu yapmak için kırmızı göz azaltma gibi özelliklerden de yararlanabilirsiniz. Ve bir resim düzenleyiciden beklediğiniz gibi, pozu artırma veya azaltma ile birlikte resminizi kırpma, yeniden boyutlandırma ve döndürme yeteneğine sahipsiniz.

BeFunky ayrıca size çeşitli ilginç stiller ile resminize çerçeve ekleme fırsatı verir. Bunun üzerine, resminize bindirmeler ve çeşitli başka şeyler koyabilirsiniz.

6. Photopea

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 PhotoPea

Photopea , fotoğraflarınızı gerekli gördüğünüzde rötuşlamanıza yardımcı olan basit bir çevrimiçi resim düzenleyicidir. Özellikleri bu listede bulacağınız birçok araçtan daha gelişmiştir ve arayüzü – daha önce kullandıysanız – muhtemelen size biraz Adobe Photoshop hatırlatacaktır.

Photopea ile tek bir düğmeye tıklayarak tonları, renkleri ve kontrastı otomatik olarak değiştirebilirsiniz. Ayrıca, resmin bazı kısımlarını klonlarken, bunun gerekli olduğunu düşünüyorsanız, resminizdeki renkleri de azaltabilirsiniz.

Photopea ayrıca filtreler eklemenin ve renk tonunu ve doygunluğu değiştirmenin yanı sıra görüntünüzü yeniden boyutlandırma şansı da verir. Ayrıca görüntü üzerindeki eğrilere ulaşabilir ve bu alanda değişiklik yapabilirsiniz. Ücretli fotoğraf düzenleme yazılımına kapsamlı bir alternatif arıyorsanız, Photopea tartışmasız en iyi seçeneğinizdir.

7. MockoFUN

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Macrofun

MockoFUN‘u kullanmak için bir hesap açmanız gerekecek , ancak bunu yapmak basittir. Google hesabınızı kullanarak kaydolabilirsiniz; bu, diğer yöntemlerle karşılaştırıldığında size biraz zaman kazandıracaktır. Bir profil oluşturduktan sonra, resimlerinizin görünümünü ve hissini iyileştirecek çeşitli araçlara erişebilirsiniz.

Bahsettiğimiz diğer hizmetlerden bazıları ile karşılaştırıldığında, MockoFUN, kapsamlı düzenlemeler yapmaktan ziyade resimlerinizle tasarımlar yapmak için daha iyidir. Instagram gönderileri ve diğer sosyal medya kanalları da dahil olmak üzere fotoğraflarınızı çeşitli şekillerde yeniden boyutlandırabilirsiniz.

MockoFUN ayrıca, bilgi grafikleri, slayt gösterisi sunumları ve daha fazlasını oluşturmanın yanı sıra içeriğinizde bölücüler kullanmanıza da olanak tanır.

8. VistaCreate

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 VistaCreate

Canva’ya bir alternatif denemek istiyorsanız VistaCreate iyi bir başlangıç ​​noktasıdır. VistaCreate ile, resmin opaklığını artırma veya azaltma yeteneği de dahil olmak üzere, resimlerinizi düzenlemek için birçok seçeneğiniz vardır. Ve bir bütün olarak resminizin renklerini değiştirmek isterseniz, bunu Resim renkleri seçeneğine basarak yapabilirsiniz.

VistaCreate ayrıca, Instagram gibi platformlar için resimleri yeniden boyutlandırmanın yanı sıra, kullanıcıların yarattıklarına kenarlıklar eklemelerini sağlar. Bunun da ötesinde, birden çok filtreden birini resminize yapıştırabilir ve fotoğraflarınızın renk tonunu ve doygunluğunu ayarlayabilirsiniz.

VistaCreate’i kullanırken, resimlerinize vinyet etkisi ekleyebilir ve resimlerinizi canlandırmanın ve başka şeyler yapmanın yanı sıra kontrastla oynayabilirsiniz. Platformu kullanmadan önce bir hesap açmanız gerekecek, ancak bunu yapmak uzun sürmüyor.

9. Stencil

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Stencil

Stencil , yararlanmaya değer çeşitli ücretsiz özelliklere sahip popüler bir çevrimiçi resim düzenleme ve grafik tasarım aracıdır. Fütüristten daha eski bir görünüm elde etmeye kadar, resimlerinize çeşitli filtreler ekleyebilirsiniz. Araç ayrıca resminizi yatay ve dikey olarak çevirmenizi sağlar.

Stencil’i, fotoğraflarınızı karartmak için (bunu yapmanın gerekli olduğunu düşünüyorsanız) ve bunun yerine daha fazla bir gereklilik olduğunda aydınlatmak için de kullanabilirsiniz. Resminize metin eklemek istiyorsanız, bunu yapma seçeneğiniz de vardır.

Stencil, resminizi bir markalama projesinin parçası olarak kullanmanıza yardımcı olacak birkaç şablondan birini kullanmanın yanı sıra resimlerinize simgeler eklemenize de olanak tanır. Platformu kullanmadan önce bir Stencil hesabına kaydolmanız gerekecek ve ücretsiz sürümle ayda 10 adede kadar görüntü kaydedebileceğinizi hatırlamakta fayda var.

10. Edit.photo

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Edit.photo

Resimlerinizi düzenlemek için nispeten gelişmiş özelliklere sahip bir fotoğraf düzenleyici istiyorsanız, Edit.photo tarayıcınızda çalışan kullanışlı ve ücretsiz bir seçimdir. Netliği ve doygunluğu, sıcaklığı, pozlamayı ve daha fazlasını değiştirmek için araçlar bulabileceğiniz İnce Ayar sekmesinden kolayca ayarlayabilirsiniz.

Edit.photo ayrıca kullanıcıların hem renkli hem de monokrom seçeneklerinden oluşan geniş bir seçimle çeşitli filtreler eklemesine olanak tanır. Ayrıca, gerekli olduğunu düşünüyorsanız, yeniden boyutlandırmanın yanı sıra, gerekli olduğunu düşünüyorsanız fotoğrafın bölümlerini de bulanıklaştırabilirsiniz.

Edit.photo’yu kullanmak için bir hesap açmanız gerekmez. Tek yapmanız gereken, düzenleme işleminize başlamadan ve cihazınıza aktarmadan önce, düzenlemek istediğiniz görüntüyü web sitesine yüklemek.

11. Online-Image-Editor

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Online Image Editor

Online-Image-Editor , bir hesaba kaydolmadan resimleri yüklemenize ve düzenlemenize izin veren, kullanıcı dostu bir fotoğraf editörüdür. Fotoğrafınızın köşelerini yuvarlamak gibi birkaç temel aracı kullanabilirsiniz. Platform ayrıca çerçeve eklemek, kırpmak ve daha fazlası için de yararlıdır.

Daha gelişmiş özellikler kullanmak istiyorsanız Gelişmiş sekmesine tıklayarak bunu yapabilirsiniz. Burada, farklı bir dosya formatına ve daha fazlasına dönüştürmenin yanı sıra şekilleri kesme ve görüntünüzü üst üste bindirme seçeneğine sahip olacaksınız.

Online-Image-Editor ayrıca resminizi bir animasyona dönüştürmenize ve fotoğrafınızda titreyecek simgeler eklemenize olanak tanır.

12. Picture Editor

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Picture editor

Picture Editor , kutuda söylediklerini hemen hemen yapar: Resimlerinizi düzenlemenizi sağlar. Platformu kullanmadan önce bir hesaba kaydolmanıza gerek yoktur ve özelliği kullanırken birkaç temel işlevi gerçekleştirebilirsiniz.

Resim Düzenleyici aracı, fotoğraflarınızı kolayca kırpmanıza ve yeniden boyutlandırmanıza olanak tanır ve ayrıca isterseniz resimlerinizin yönünü tamamen değiştirebilirsiniz. Daha önce bahsettiğimiz diğer çevrimiçi resim düzenleme çözümleri gibi, fotoğraflarınıza filtreler eklemek ve onlara istediğiniz görünümü vermek için Resim Düzenleyici’yi kullanabilirsiniz.

Resimlerinize metin ve şekil eklemek istiyorsanız, bunu Picture Editor arayüzünden kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca avatarlar ve daha fazlasını yapmanın yanı sıra fotoğraflarınızı “güzelleştirebilirsiniz”.

13. Flickr

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Flickr

2004 yılında kurulduğundan beri Flickr , fotoğraf dünyasında bir isim olmuştur. Ve birçok kullanıcı Instagram ve Twitter gibi diğer platformları tercih etmiş olsa da, burası hala resimlerinizi paylaşmak için mükemmel bir yer. Ancak, ücretsiz çevrimiçi fotoğraf düzenleme aracını da kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Flickr’ın fotoğraf düzenleyicisi, resminize arzu ettiğiniz görünümün daha fazlasını verebilecek birkaç filtre dahil, kullanabileceğiniz çeşitli özelliklere sahiptir. Bunu yapmak, başkaları çalışmanızı görüntülemek için tıkladığında feed’inizde tutarlı bir tema sürdürmenizi de sağlayabilir.

Flickr fotoğraf düzenleme çözümü, gama ekleme ve azaltmanın yanı sıra resminizin parlaklığını ayarlama gücü de verir. Ayrıca, beyazları, siyahları, pozlamayı vb. ayarlayabilirsiniz.

Flickr fotoğraf düzenleme aracını kullanmak için bir hesabınızın olması gerekir. Bir tanesine kaydolduktan sonra, düzenlemek istediğiniz resmi yüklemeniz gerekecek.

14. Adobe Photoshop Express

En Iyi 14 Ucretsiz Cevrimici Fotograf Duzenleyici 2022 Adobe Photoshop Express

Adobe Photoshop, en ünlü fotoğraf düzenleme araçlarından biridir ve fotoğraflarınızın profesyonel kalitede görünmesine yardımcı olabilecek çeşitli özelliklere sahiptir. Ve son yıllarda, kitleler için daha önce olduğundan çok daha erişilebilir hale geldi.

Temmuz 2022’de yazarken Adobe, Kanada’da yaşıyorsanız web tarayıcınızda Photoshopping’i ücretsiz hale getirdi. Şirket zamanla yazılımı diğer bölgelere de yaymayı planlıyor. Nerede yaşadığınıza bağlı olarak, Beta sürümüne Google Chrome tarayıcınızdan erişebilirsiniz.

Ücretsiz Güçlü Fotoğraf Düzenleme

Adobe Photoshop ve Adobe Lightroom gibi endüstri standardı fotoğraf düzenleme programları yatırıma değer olsa da, yeni başlıyorsanız ve yalnızca temel düzenleme özelliklerini arıyorsanız, ücretli bir fotoğraf düzenleme aracına ihtiyacınız yoktur. Kullanmanız bir kuruşa bile mal olmayacak ve en fazla bir hesaba kaydolmanızı gerektirecek birkaç çevrimiçi araç bulacaksınız.

Elbette, ücretli yazılımın size yardımcı olacağı ayrıntılı düzenlemeleri muhtemelen alamayacaksınız ancak çoğu insanın ihtiyaç duyduğu tüm özellikler ve araçlar artık ücretsiz çevrimiçi fotoğraf editörleri aracılığıyla bulunabilir ve dünyalar arasındaki boşluk her yıl daralmaya devam ediyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.