Kütüphane

Kullanılmış Film Kutularında Bitki Yetiştirebilirsiniz

Ev bitkileri ve film fotoğrafçılığı, son yıllarda gençler arasında yeniden ilgi gördü. İşte bu iki sevgiyi birleştirmenin düzgün bir yolu: kullanılmış film kutularını bitkiler için küçük kaplara dönüştürerek geri dönüştürebilirsiniz.

IFWEFILM‘den fotoğrafçı Marina Llopis, bu hafta başlarında kısa bir video eğitiminde fikri paylaştı.

Kutunun üst kapağını çıkarmanız gerekir – bunu pense ve bir şişe açacağı ile yapabilirsiniz. Film makarasını çıkardığınızda, üzerinde büyük bir açıklık ve altta küçük bir delik bulunan içi boş bir teneke kutu olacak, bu da drenaj için mükemmel (drenaj olmayan kapların kök çürümesine neden olan oturma suyu olabilir).

Daha sonra, geri kalanını toprakla ve ev bitkinizle veya etli ile doldurmadan önce kutunun dibine (toprağı tutmaya yardımcı olmak için) küçük kayalar ekleyin.

Lilcanisters 800x800 1
Kullanılmış Film Kutularında Bitki Yetiştirebilirsiniz 4
Lil canister 800x800 1
Kullanılmış Film Kutularında Bitki Yetiştirebilirsiniz 5

Marina’nın içeriğinin daha fazlasını IFWEFILM web sitesinde, Instagram‘da ve YouTube‘da bulabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.