fbpx
Teknoloji

Leica, Kompakt Fotoğraf Makinelerinin “İsveç Çakısı” niteliğindeki D-Lux 7’yi Tanıttı.

Leica, şirketin “Leica kompakt kameraların İsviçre Çakısı” adını verdiği güçlü ama kompakt bir fotoğraf makinesi olan yeni D-Lux 7’yi duyurdu.

D-Lux 7‘nin içinde, geleneksel kompakt fotoğraf makinelerinde bulunanlardan önemli ölçüde daha büyük olan 17 megapiksellik bir dörtte üç CMOS sensör var. Kamera, 100-25600 ISO aralığında ve 4K30p video (MP4 ve AVCHD formatında 100 Mbit) ile 11fps’de fotoğraf çekebiliyor.

Leica, Kompakt Fotoğraf Makinelerinin "İsveç Çakısı" niteliğindeki D-Lux 7'yi Tanıttı. 2

Kameranın ön tarafında bulunan 24-75mm (35mm eşdeğeri) f / 1.7-2.8 çok amaçlı zoom objektif ile sensör eşleştirildiğinde, “mümkün olan en küçük pakette maksimum görüntü kalitesi” sağlamayı amaçlıyor.

Leica, Kompakt Fotoğraf Makinelerinin "İsveç Çakısı" niteliğindeki D-Lux 7'yi Tanıttı. 3

3 inçlik 1,24 milyon noktalı dokunmatik LCD ekrana ek olarak, fotoğrafçılar, “doğrudan güneş ışığında bile kristal netliğinde görüntüleme” sağlayan yerleşik 2,8 megapiksellik yüksek çözünürlüklü elektronik vizör ile çekim yapabilirler.

Leica, Kompakt Fotoğraf Makinelerinin "İsveç Çakısı" niteliğindeki D-Lux 7'yi Tanıttı. 4
Leica, Kompakt Fotoğraf Makinelerinin "İsveç Çakısı" niteliğindeki D-Lux 7'yi Tanıttı. 5

Kameranın diğer özellikleri arasında Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı, USB-C şarj, Post-Focus, 4K Fotoğraf, dahil flaş ünitesi, tek dokunuşlu en boy oranı değiştirme, manuel ayarlar ve Leica FOTOS uygulama uyumluluğu bulunmaktadır.

Leica, Kompakt Fotoğraf Makinelerinin "İsveç Çakısı" niteliğindeki D-Lux 7'yi Tanıttı. 6

Leica D-Lux 7, 1,195 $‘a satın alınabilir. Leica kırmızı noktasını umursamıyorsanız, aynı özelliklere sahip olan Panasonic Lumix DC-LX100 II‘yi (D-Lux 7‘nin yeniden markalanmış versiyonu) 998 $ karşılığında satın almayı düşünebilirsiniz.

Etiketler
Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı