Teknoloji

Leica, Kompakt Fotoğraf Makinelerinin “İsveç Çakısı” niteliğindeki D-Lux 7’yi Tanıttı.

Leica, şirketin “Leica kompakt kameraların İsviçre Çakısı” adını verdiği güçlü ama kompakt bir fotoğraf makinesi olan yeni D-Lux 7’yi duyurdu.

D-Lux 7‘nin içinde, geleneksel kompakt fotoğraf makinelerinde bulunanlardan önemli ölçüde daha büyük olan 17 megapiksellik bir dörtte üç CMOS sensör var. Kamera, 100-25600 ISO aralığında ve 4K30p video (MP4 ve AVCHD formatında 100 Mbit) ile 11fps’de fotoğraf çekebiliyor.

angle1

Kameranın ön tarafında bulunan 24-75mm (35mm eşdeğeri) f / 1.7-2.8 çok amaçlı zoom objektif ile sensör eşleştirildiğinde, “mümkün olan en küçük pakette maksimum görüntü kalitesi” sağlamayı amaçlıyor.

view

3 inçlik 1,24 milyon noktalı dokunmatik LCD ekrana ek olarak, fotoğrafçılar, “doğrudan güneş ışığında bile kristal netliğinde görüntüleme” sağlayan yerleşik 2,8 megapiksellik yüksek çözünürlüklü elektronik vizör ile çekim yapabilirler.

backview
angle2

Kameranın diğer özellikleri arasında Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı, USB-C şarj, Post-Focus, 4K Fotoğraf, dahil flaş ünitesi, tek dokunuşlu en boy oranı değiştirme, manuel ayarlar ve Leica FOTOS uygulama uyumluluğu bulunmaktadır.

sideviews

Leica D-Lux 7, 1,195 $‘a satın alınabilir. Leica kırmızı noktasını umursamıyorsanız, aynı özelliklere sahip olan Panasonic Lumix DC-LX100 II‘yi (D-Lux 7‘nin yeniden markalanmış versiyonu) 998 $ karşılığında satın almayı düşünebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.