Kılavuzlar

NFT Fotoğrafçılığı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

Birçoğu, NFT fotoğrafçılığının son zamanlarda gelişen pazar için bloktaki en yeni çocuk olduğunu düşünebilir. Ancak NFT’ler yeni değil ve aslında ilk NFT 2014’te 1 milyon USD’den fazla bir fiyata satıldı.

Mevcut hype, büyük ve küçük bir dizi yaratıcıyı, kripto para birimi alanındaki çalışmalarından kâr edebilecekleri bir arenaya çekti.

NFT fotoğrafçılığının çoğunlukla bir yaratıcının gelirini artırdığı, bir yatırımcının koleksiyonuna daha fazla sanat kattığı ve kripto para dünyası ile ilgili avantajlar sağladığı bilinmektedir.

NFT dünyası ilk başta kafa karıştırıcı olabileceğinden ve doğru bilgiyi bulmak her zaman kolay olmadığından, NFT fotoğrafçılığı ve en iyi fotoğrafçılık NFT pazarı hakkında bilmeniz gereken her şeyi gözden geçireceğiz.

Fotoğrafları, fotoğrafçılık için en iyi NFT pazarı olan NFT olarak nasıl satacağınızı ve çok daha fazlasını keşfetmek için sonuna kadar okuduğunuzdan emin olun.

NFT Fotoğrafçılığı Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey

NFT NEDİR?

NFT’ler bir anda sosyal medyada ve manşetlerde en popüler kısaltma haline geldi. Milyonlarca dolara satılan bazı NFT’lerle, pazarın her gün yeni kullanıcılarla patlaması şaşırtıcı değil.

Ancak konunun daha derinlerine inelim ve NFT’lerin ne olduğunu görelim.

“Fungible Token” terimi, blok zincirinde NFT olarak bilinen bir tür kripto para birimini ifade eder. Takas edilemez bir jeton, karşılaştırılabilir değerdeki herhangi bir şeyle değiştirilemeyen jetondur. Blockchain, işlemlerin kriptografi kullanılarak kaydedildiği ve doğrulandığı, herkesin kayıtları görüntülemesine izin veren merkezi olmayan bir ağdır.

Wikipedia’ya göre , değiştirilemez bir belirteç (NFT), bir öğenin %100 benzersiz ve değiştirilemez olmasını garanti eden bir blok zincirinde tutulan verilerdir (resimler, videolar, GIF’ler ve daha fazlası).

Değiştirilemeyen jetonlar, farklı formatlardaki videolar ve resimler gibi medya dosyalarıyla temsil edilebilir. İşte bu yüzden fotoğrafları NFT olarak satmak, fotoğrafçılar arasında bu kadar popüler hale geldi.

NFT alıcısının orijinal dosyanın herhangi bir kopyasına erişimi yoktur. Bu dijital nesnelerin kopyaları herkesin satın alması için mevcut olsa da, NFT’ler blok zincirlerinde tutulur, böylece sahibinin telif hakkı yoluyla sahiplik kanıtı sunabilmesi sağlanır.

Basit bir deyişle, NFT’ler benzersiz olan, kopyalanamayan ve kripto dünyasında farklı bir değeri olan fotoğraflar veya GIF’lerdir (sanat eseri olarak da kabul edilir).

NFT’NİN AMACI NEDİR VE NELERİ ÇÖZMEKTEDİR?

Fotoğrafların çoğu dijital olduğundan veya taranabildiğinden, fotoğrafçılar para kazanma ve çalışmaları için kredi alma konusunda çok fazla esnekliğe sahiptir. İşin eğlenceli yanı, alıcının telif hakkı sahibi olmasına rağmen, fotoğrafçının hala telif ve çoğaltma haklarına sahip olmasıdır.

Örneğin Snoop Dogg, “ A Journey with the Dogg ” adlı bir NFT koleksiyonu yayınlamış ve bunları yüz binlerce dolara satmıştı.

Fotoğrafları lisanslama ve hala sosyal medyasında kullanma hakkına ve ayrıca satıldığında gelirden pay alma hakkına sahiptir. NFT’lere giren fotoğrafçılar, çalışmalarına ilgi duyan büyük bir takipçi kitlesine sahip olmaktan yararlanabilirler.

Bu harika kılavuza göz atmayı unutmayın: Ücretsiz NFT Oluşturma ve Satma

ÖNCEDEN STOK FOTOĞRAF OLARAK SATILMIŞ BİR FOTOĞRAFI NFT OLARAK SATABİLİR MİSİNİZ?

Şu anda bunu yasaklayan herhangi bir yasa veya norm yoktur. Düzenlemeler, NFT’leri oluşturmak ve satmak için kullandığınız pazaryeri tarafından belirlenir. Bazı web sitelerinin kuralları vardır, bazılarının ise yoktur. NFT’lerin ardındaki değerin, işin benzersizliğine ve kıtlığına bağlı olduğunu unutmayın.

NFT alıcılarının teoride koleksiyoncular olduğunu hatırlamak önemlidir. Bir parçanın değerini, satın almaya karar vererek belirleyenler onlar. Bu nedenle kişisel olarak yakın zamanda böyle bir yasa çıkmayacağını düşünüyorum ve bu nedenle çalışmanızı hem stok fotoğraf hem de NFT fotoğraf olarak satmakta özgürsünüz.

NFT’NİZİ TÜM PAZARLARDA SATIN ALABİLİR MİSİNİZ?

Tıpkı bir görseli stok fotoğraf olarak satmak ve onu NFT fotoğrafı olarak basmak gibi, gerçekten de birden fazla pazaryerinde bir NFT fotoğrafı oluşturabilirsiniz. Aslında şu anda herhangi bir kısıtlama yok, ancak kendinize bir soru sormalısınız – her yerde satmak mantıklı mı?

Bunu şu şekilde düşünün – bir varlık ne kadar popülerse, o kadar az değerlidir; ve tersi değil. Çalışmalarınızı çeşitli blok zincirlerinde kopyalamaktan kaçınmak sizin yararınızadır.

Bu soru, stok fotoğrafçılıkta aynı fotoğrafları birkaç platformda sunmak yaygın olduğu için geçerli görünüyor (bir ajansla münhasırlığınız yoksa).

Ancak, NFT pazarında bu gerekli değildir ve sadece onları basmak için daha fazla para harcarsınız.

NFT FOTOĞRAFÇILAR İÇİN NEDEN HARİKA?

Fotoğraf, yaratıcılar için en popüler hobilerden biri haline geldi. Her yıl satılan milyonlarca akıllı telefon ve dijital kamera ile neredeyse herkes her gün fotoğraf çekiyor. Sonuç olarak, insanların ekranlardaki görüntüleri eskisinden daha fazla görme olasılığı daha yüksektir.

WordStream’in bir raporuna göre , yalnızca Instagram’da her gün 95 milyon fotoğraf ve video paylaşılıyor. Söylemeye gerek yok, eğer bir fotoğrafçıysanız, günümüzde NFT fotoğrafçılığına başlamak bir zorunluluktur.

Peki, herkes yapabiliyorsa, NFT fotoğrafçılığı neden bu kadar popüler?

Basitçe söylemek gerekirse, fotoğrafçılar için NFT kolaydır ve benzersiz çekimleriniz varsa fotoğrafçı olarak çok para kazanabilirsiniz. Elbette, fotoğrafçılar fotoğraflarını stok fotoğraf web sitelerinde de satabilir, ancak gelir karşılaştırılabilir değildir.

Los Angeles Times , stok fotoğrafçılarının , fotoğrafın yanı sıra platforma bağlı olarak satış başına 0,33 ila 60 dolar arasında kazandığını bildiriyor.

Öte yandan Vice, bazı NFT’lerin bazı durumlarda milyonlarca dolara satıldığını bildirdi . Doğal olarak, tüm NFT’ler bu kadar yüksek bir miktara satılmaz, ancak kesinlikle stok fotoğraflardan ziyade NFT olarak çok daha fazla satan fotoğraflar elde edersiniz.

Fotoğraflarınızı fotoğrafçılık NFT pazaryerlerinde fiyatlandırmak tamamen size bağlıdır, ancak bu yazının yazıldığı tarihte bir koleksiyondaki fotoğrafçılık NFT’sinin ortalama fiyatı 0,25 ETH civarındadır ve bağımsız bir parça olarak, fotoğrafçıların fiyatlandırdığını gördüm görüntüleri 1 ETH ile 5 ETH arasında herhangi bir yerde. 

Çalışmanızın değerini ve resimlerinizi ne kadar fiyatlandırmak istediğinizi belirlemek size kalmış.

Unutmayın, zaman geçtikçe NFT’nizin değeri piyasadaki kripto para birimlerinin fiyatına bağlı olarak artacak veya azalacaktır.

NFT AVANTAJLARI VE EKSİLERİ

Fotoğrafları NFT olarak satmayı düşünürken karşılaştığım bazı avantaj ve dezavantajlar burada. Teknoloji geliştikçe, büyük olasılıkla daha iyisi için, işler kuşkusuz zamanla değişecektir.

ÜCRETLENEN VE ALINAN KOMİSYONLAR

Dosya bir başkasına her satıldığında, sanatçı komisyon/telif hakkı alacaktır. Başka bir deyişle, eserinin bir müzayedede yeni bir sahibine satıldığı her sefer için komisyon alan bir ressam hayal edin. NFT oluşturulduğunda (bu prosedür darphane olarak bilinir), toplam kopya sayısı ve komisyon miktarı belirlenir (bu ödemeler genellikle Ethereum’da yapılır).

Sanatçı için kesinlikle bir avantaj olsa da, bazı yatırımcılar için dezavantaj. Örneğin, birkaç yüz dolara bir NFT fotoğrafı satın almayı planlıyorsanız, gaz ücreti büyük olasılıkla bunun iyi bir yüzdesi olacaktır.

Business Insider’a göre, bazı alıcılar yalnızca işlem ücreti üzerinden 200 doların üzerinde ücret aldı. Binlerce değerindeki satın almalar için muhtemelen büyük bir anlaşma olmasa da, kesinlikle daha küçük olanlar için.

BİR NFT FOTOĞRAFI YARATMA MALİYETİ

Bir NFT oluşturmanın yanı sıra dosyayı bir NFT pazarında basıp listelemenin bir maliyeti vardır. Kullandığınız kripto para birimi türü, kullandığınız blok zinciri türüne göre belirlenir. Çoğu durumda, Ethereum kullanacaksınız; diğerlerinde Binance Coin; ve bunun gibi.

NFT’nizin satılacağının garantisi olmadığını unutmayın. Bu, örneğin, Ethereum blok zincirine bir görüntü dosyası yüklemek çok pahalı olabileceğinden (tek bir dosyanın maliyeti, Ethereum gaz ücretlerine bağlı olarak 50 ila 500 dolar arasında veya daha fazla olabilir) olduğundan önemli bir sorun teşkil eder.

Sorun, Ethereum blok zincirinden ve nasıl çalıştığından kaynaklanmaktadır; gelen herhangi bir iyileştirmeye rağmen, bir NFT fotoğrafının basılması ve listelenmesi fiyatlarının daha düşük olacağına dair bir güvence yoktur.

Ancak, satmak istiyorsanız gerçekten başka seçeneğiniz yok. Önemli ölçüde daha düşük maliyetli blok zincirleri var, ancak her dosya için ödeme yapılması gerekiyor. Geleneksel borsa ajanslarının yaptığı şey bu olduğu için yüzlerce fotoğraf yükleyerek fotoğraf çekmek zor; satılmalarını bekliyorlar.

Bu noktanın bir dezavantaj olduğunu kolayca söyleyebiliriz, ancak sonuçta değil, çünkü bu platformlar yaratıcıların çalışmalarını satmalarına yardımcı oluyor ve sonuçta görüntüleri yalnızca stok fotoğraf olarak sunmaktan daha büyük bir kâr sağlıyor.

NFT OLUŞTURMA SÜRECİ

NFT’lerin ana dezavantajı, birçok kişinin nereden başlayacağını bilmenin ve görüntüleri pazar yerlerine basmanın biraz zor olmasıdır.

Her şeyden önce kripto para satın almanız gerekecek ve herkes piyasanın nasıl çalıştığını kolayca anlayamaz. Kullanılabilir birkaç faydalı araç olmasına rağmen, bu madeni paraları satın alma ve satma fikri çoğu insan için göz korkutucu olabilir.

NFT’leri oluşturma, elde etme ve takas etme süreci basit değildir, ancak aşırı gelişmiş de değildir.

 • Öncelikle bir kripto para birimi değişimi ile bir hesap oluşturmanız gerekir. Ben şahsen Binance , Kraken ve Crypto.com’u kullanıyorum ve tavsiye ediyorum. Bunlar en yaygın kullanılan ve güvenli borsalardır.
 • Yukarıda listelenen kripto para borsalarından birine kaydolduktan sonra, önce banka hesabınızdan borsaya fiat para birimini (USD, AUD, EUR, vb.) transfer ederek hesabınıza para yatırmanız gerekir.
 • Hesabınızda bir miktar para bulunduğunda, bu durumda Ethereum gibi kripto para birimi satın alabilirsiniz. Ayrıca banka havalesi sürecini atlayabilir ve doğrudan bir banka veya kredi kartı ile Ethereum satın alabilirsiniz.
 • Biraz Etheruem satın aldıktan sonra, Ethereum’unuzu MetaMask gibi bir dijital cüzdana aktarırsınız (bununla ilgili daha fazla bilgi bu kılavuzun devamında).
 • Ardından, platforma erişiminiz olması ve NFT’lerinizi oluşturmaya başlayabilmeniz için MetaMask cüzdanınızı NFT pazar yerlerinden birine bağlayın.
 • Daha sonra dijital dosyanızı (darphane olarak bilinir) yükleyebilir ve kullandığınız NFT sitesine bağladığınız MetaMask cüzdanınız üzerinden gaz ücretlerini ödeyerek piyasada listeleyebilirsiniz.

Bu sistemin arkasındaki teknoloji, başlamak için biraz zor, ancak çok gelişmiş değil.

Fotoğrafçılar için NFT oluşturmanın birçok faydası vardır ve tüm sistemin nasıl çalıştığını anlayıp satmaya başladığınızda, sanatınız için iyi bir değer kazanabileceksiniz.

NFT NEREDEN ALINIR VE SATILIR?

İçerik oluşturucular için NFT’ler, çalışmalarını satabilecekleri ve telif sözleşmeleri yoluyla yeniden satışların bir kısmını kazanmak için otomatik bir yol oluşturabilecekleri yeni bir pazar sağlar.

Öte yandan, genellikle kripto para meraklılarını içeren bir grup olan teknolojiden heyecan duyan yatırımcılar, NFT’leri sanatçılara finansal olarak yardımcı olmak ve dijital sanat koleksiyonlarını esnetmek için bir yöntem olarak görüyor.

Ara sıra göze çarpmayan SSS’ler ve hizmet anlaşmaları dahil olmak üzere pazar yerlerini değerlendirmenin çok önemli olduğunu bilerek, yeni gelenlerin pazara gözleri sonuna kadar açık girmeleri çok önemlidir.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, başlamak için bir yer arıyorsanız, NFT’leri satmak ve satın almak için en popüler NFT fotoğrafçılık pazar yerleri şunlardır:

Doğal olarak, hepsi bu kadar değil ve orada başka platformlar da var ama bunlar hem yeni başlayanlar hem de uzmanlar için en çok kullanılanlar.

NFT satın almak oldukça kolaydır – dijital cüzdanınızı mevcut NFT pazarlarından birine bağlamanız yeterlidir (bununla ilgili daha fazla bilgi bu kılavuzun ilerleyen kısımlarındadır) ve satın almaya başlayın – temelde bu kadar.

EN İYİ NFT FOTOĞRAF PAZARI NEDİR?

İtibar ve rahatlık açısından her şey düşünüldüğünde, genel olarak en iyi NFT fotoğrafçılık pazarı OpenSea‘dir .

Ve sonra fotoğrafçılar arasında OpenSea kadar popüler olan Foundation var. Bununla birlikte, Foundation ile dikkat edilmesi gereken bir şey, platformlarında NFT’ler oluşturabilmek için önce başka bir sanatçı tarafından davet edilmeniz gerektiğidir, bu da onu biraz daha özel kılar.

Yani, bununla birlikte, mevcut farklı seçeneklerle oynamaktan çekinmeyin.

NFT FOTOĞRAFÇILIK İYİ BİR YATIRIM MI?

Kripto para birimleri ve diğer dijital varlıkların fiyatları yükseldi, sanatçıları, koleksiyoncuları ve spekülatörleri benzer şekilde cezbetti. Jüri, bunun yakında çökecek bir balon mu yoksa yeni bir uzun vadeli yatırım varlık sınıfının başlangıcı mı olduğu konusunda hala kararsız.

Bununla birlikte, NFT’ler içerik oluşturucular için çok umut vericidir ve bu, çalışmalarını tanıtmanın ve bundan harika bir yaşam sürmenin nihai yolu olabilir.

NFT İstatistiklerine göre günde 26.000’den fazla satış var ve bu sayının zamanla artması muhtemel.

Sonuç olarak, evet, fotoğrafları NFT olarak satmak şu anda iyi bir yatırım. Ama uzun vadede stabil mi? Sadece zaman gösterecek.

Daha önce de belirtildiği gibi, ilk NFT 2014’te milyonlarca dolara satıldı ve o zamandan beri piyasadalar ve artan benimseme oranı ile NFT’lerin kalıcı olduğunu söylemek güvenli.

NFT FOTOĞRAFLARINI SATIŞA NASIL BAŞLANIR?

NFT’leri yukarıda listelenen pazaryerlerinden satın alabilirsiniz. Ama profesyonel bir fotoğrafçıysanız, onları nasıl satarsınız? Farklı adımlardan geçelim.

Bu kılavuz için en popüler fotoğrafçılık NFT pazarı olan OpenSea‘yi kullanacağız .

BİR KRİPTO BORSASINA KAYDOLUN & KRİPTO BİRİMLERİ SATIN AL

Bilmeniz gereken ilk ve en önemli şey, NFT fotoğrafçılığına başlamak için, NFT’nizi “mint” (oluşturmak için kullanılan terim) yapmanız gerekeceğidir ve bunu yapmanın tek yolu, önce kripto para birimine sahip olmaktır.

Başlamak için, fiat’ı (USD, EUR, AUD, vb.) kripto para birimine çevirebilmek için seçtiğiniz bir kripto borsasına kaydolmanız gerekir.

İLGİLİ MAKALE: Ücretsiz NFT Oluşturma ve Satma

Bir kripto borsasında hesap oluştururken bir miktar KYC söz konusudur, ancak bir kez hazır olduğunuzda, ilk kriptolarınızı satın almak çok kolay olacaktır.

Çoğu platform, NFT’lerin başlangıçta tanıtıldığı Ethereum’u kabul eder. Ve Ethereum elde etmek için, bir kripto para borsasında Ethereum satın almanız, ardından Ethereum’unuzu MetaMask gibi bir “dijital cüzdan”a aktarmanız ve ardından dijital cüzdanınızı tercih ettiğiniz NFT platformuna bağlamanız gerekir.

KRİPTO PARA SATIN ALMAK İÇİN EN İYİ PLATFORMLAR NELERDİR?

Sizin için en iyi kripto para borsasını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken çok sayıda unsur vardır:

 • Ticaret maliyetleri
 • Kullanım basitliği
 • Güvenlik önlemleri
 • Mevcut kripto para birimi sayısı

İhtiyaçlarınız için en iyi kripto platformunu bulmanıza yardımcı olmak için, en yaygın olarak kullanılanlar arasından seçim yapabileceğiniz altı kripto borsası:

Sonuç olarak, yeni başlıyorsanız, en güvenli bahsiniz Binance‘dir . Kurulumu ve kullanımı kolaydır ve hem mobil uygulaması hem de masaüstü sürümü vardır, bu da anlaşılmasını son derece basit hale getirir.

NFT MARKETPLACE’E KAYDOLUN VE CÜZDANINIZI BAĞLAYIN

Her şeyden önce, OpenSea’de bir hesap oluşturun ve dijital cüzdanınızı bağlayın. OpenSea’de oturum açtığınızda MetaMask cüzdanınızı bağlamanız istenecektir.

NFT’NİZİ OLUŞTURMAK İÇİN DOSYAYI YÜKLEYİN

Artık dosyanızı yüklemeye ve NFT’nizi oluşturmaya hazırsınız. Bu sonraki pencerede, satmak istediğiniz NFT’yi seçmeniz ve dosyayı OpenSea’ye yüklemeniz gerekecek. Bu olabildiğince basit.

Çoğu NFT platformu birçok dosya biçimini kabul eder. Bu durumda OpenSea’de JPG, PNG, GIF, SVG, MP4, WEBM, MP3, WAV, OGG, GLB, GLTF yükleyebilirsiniz.

Son olarak, 100 MB’a kadar olan dosyaları yükleyebilirsiniz.

BİR İHALE OLUŞTURUN VE DETAYLARI DOLDURUN

Artık listenize bir başlık ve açıklama ekleyebilirsiniz. Açık artırma türünü (teklif veya sabit fiyat), gizlilik tercihlerini, satmak istediğiniz fiyatı ve hemen satmak veya gelecekteki bir satış planlamak isteyip istemediğinizi seçin.

Tabii ki, ne kadar fazla ayrıntıyı doldurursanız ve ne kadar kesin olursanız, sonunda o kadar çok satabilirsiniz.

Ek olarak, alıcıların sizinle veya fotoğrafın kendisiyle ilgili daha fazla ayrıntı görmeleri için harici bir bağlantı ekleyebilirsiniz.

Ayrıca Bakın: Sanal Sergi NFT Koleksiyonu

Açıklamayı tamamladığınıza göre, “İlanınızı Gönderin” düğmesine tıklayın.

LİSTE ÜCRETİNİ ÖDEYİN VE SATIŞA BAŞLAYIN

İlk NFT’nizi OpenSea’de listelerken, bir kereye mahsus bir gaz ücreti (servis ücreti) ödemeniz gerekecektir. Bunu yapmadan önce, sadece bir uyarı, gaz ücreti saate ve güne bağlı olarak 100 USD ile 600 USD arasında değişebilir.

Benim tavsiyem, NFT’nizi gerçekten sabahın erken saatlerinde veya sunucuda daha az kişinin olduğu ve gaz ücretlerinin çok daha düşük olacağı gece geç saatlerde listelemenizdir. 

Dijital cüzdanınızı bağlayın ve ilk NFT’nizi listeledikten sonra bir defaya mahsus “gaz ücretini” ödeyin.

İster bağımsız bir resim olarak ister bir koleksiyonda ilk NFT’nizi listeledikten sonra, OpenSea’de ileriye dönük olarak istediğiniz kadar çok resim listelemek artık ücretsiz olacak. Bu, “Lazy Minting” olarak bilinir .

Ancak bu, sizden tahsil edilecek masrafların yalnızca başlangıcıdır. Tüm NFT satan platformlar gibi, OpenSea da başka şeyler için ücret alıyor.

Yardım Merkezlerine göre , satıcı olarak ödeyeceğiniz ücretler şunlardır:

 • NFT satın alma
 • Teklifleri kabul ederken
 • Önceki teklifleri iptal etme
 • Daha önce listelenen NFT’leri iptal etme
 • Kripto para birimlerinizi dönüştürme
 • NFT’leri diğer kullanıcılara aktarma ve hediye etme

Öte yandan, platformdaki her şey için ödeme yapmayacaksınız. Aşağıdakilerin hepsini gaz ücreti ödemeden yapabilirsiniz:

 • Koleksiyonunuzu başlatma
 • Daha önce listelenen NFT’lerin fiyatının düşürülmesi
 • Lazy Minting ” seçeneğini kullanarak NFT’nizi oluşturma

NFT SATIN ALIRKEN NE ALACAKSINIZ?

Bir NFT satın aldığınızda, özünde sahiplik sertifikası olan dosyayı alacaksınız. Bu, tek bir basım, birçok basımdan biri, bir koleksiyonun parçası veya başka bir şey olabilir.

Çoğu durumda, görüntünün telif hakkını satın almıyorsunuz; sonuç olarak, NFT yaratıcısı dijital varlıkları üzerinde tam kontrol sahibi olur. Dijital varlığa sınırlı erişim sağlamaz.

NFT’ler benzersizdir çünkü genel halk tarafından görülebilen orijinal fotoğrafların kopyalarını içerirler, ancak bunlardan yalnızca biri gerçekte varlığa aittir. NFT’lerin bu yönünü geleneksel varlık bakış açısından anlamak zor olabilir, ancak tüketici değerinde bir kayma olduğunu gösterir.

Peki, NFT’ler nasıl vergilendirilir?

NFT’lerin vergilendirme yönü hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız , daha önce yayınladığımız: NFT’lerin Gizli Maliyetleri: Ekolojik Etki ve Öngörülemeyen Oynaklık

SONUÇ

NFT fotoğrafçılığı, nasıl satın alınır, sanatınızı nasıl satarsınız ve en iyi fotoğrafçılık NFT pazarı hakkında bilmeniz gereken her şey buradaydı. Her şey düşünüldüğünde, fotoğrafları NFT olarak satmak istiyorsanız, başlamak için ihtiyacınız olan tek şey bu.

Bir NFT yaratmanın ve satmanın potansiyel maliyetinin nasıl hesaplanacağını basit ve net bir şekilde iletmek imkansızdır çünkü blok zinciri teknolojisinin şaşırtıcı doğası, vahşi kripto para birimi dalgalanmaları ve platformlardaki şeffaflığın olmaması bunu zorlaştırır.


SORUMLULUK REDDİ

Bu kılavuzdaki bilgiler, doğruluk, eksiksizlik veya belirli herhangi bir duruma uygunluk garantileri de dahil olmak üzere herhangi bir açık veya zımni garanti olmaksızın yalnızca eğitim, bilgilendirme ve eğlence amacıyla sağlanmıştır.

Bu web sitesinde yer alan veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan Bilgiler, finansal tavsiye, yatırım tavsiyesi, ticaret tavsiyesi veya başka herhangi bir tavsiye niteliği taşımaz ve teşkil etmez.

Bu web sitesindeki ve bu web sitesinden veya bu web sitesi aracılığıyla sağlanan bilgiler, doğası gereği geneldir ve size veya başka birine özel değildir. Bağımsız bir durum tespiti ve profesyonel bir komisyoncu veya finansal danışmana danışmadan bu web sitesinde sunulan herhangi bir bilgiye dayanarak herhangi bir finansal, yatırım, ticaret veya başka türlü karar vermemelisiniz.

Okuyucu olarak siz, bu web sitesinde veya bu web sitesi aracılığıyla mevcut olan tüm Bilgileri, riski size ait olmak üzere kullandığınızı anlıyorsunuz. Okuyucu, Sanal Sergi’nin bu kılavuzun kullanılmasından kaynaklanan herhangi bir kayıp, hasar veya masraftan sorumlu olmayacağını kabul eder.

NFT’lerin, Bitcoin’in, Ethereum’un ve alternatif kripto para birimlerinin ticaretinin potansiyel ödülleri vardır ve ayrıca potansiyel riskleri de vardır. Ticaret tüm insanlar için uygun olmayabilir. Yatırım yapmak isteyen herkes, kendi bağımsız finansal veya profesyonel tavsiyesine başvurmalıdır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.