Teknoloji

Photoshop CC ve Lightroom CC Ekim 2019 Güncellemesi

Adobe; Lightroom CC, Lightroom Classic, Photoshop CC ve Adobe Camera RAW gibi tüm fotoğraf yazılımları için güncellemeler yayınladı.

Adobe’in açıklamaları ile neyin yeni olduğunu anlatan özeti:

Lightroom Classic CC

Daha hızlı bağlantı: Bir Canon fotoğraf makinesini Lightroom Classic CC’ye bağlarken daha yüksek hız ve kararlılık yaşayın.

Photoshop CC ve Lightroom CC Ekim 2019 Güncellemesi

Tek Adımlı Panorama Birleştirme: Birden fazla HDR fotoğrafı ve birden fazla basamaklamalı pozlamayı birleştirip daha sonra bir panoramada birleştirebileceğiniz HDR panosunu. Hepsi tek adımda.

photo merge 4
20181006 HD Pano 02 e1539544591908

Derinlik aralığı maskeleme: HEIC fotoğraflarınızın ön planda veya arka planında belirli derinlik aralıklarına göre seçim yapın.

depth range mask 2

Geliştirilmiş negatif Dehaze: Dehaze kaydırıcısını sıfıra bıraktığınızda daha az gürültü görün.

Geliştirilmiş yüksek ISO işleme: Düşük ışık, yüksek ISO çekimlerinizde doğal renk elde edin.

Lightroom CC

Kişi Görünümü: Bir kişinin diğer fotoğrafını kolaylıkla bulabilmeniz ve bu fotoğrafları sıralamanız için Lighroom’un Adobe Sensei teknolojisini nasıl kullandığını görün.

People e1539544421263

Apple Photos içe aktarma (yalnızca Mac): Apple Photos kitaplığınızı masaüstünüzdeki Lightroom’a kolayca içe aktarın. Bulutla senkronize edilecekler, böylece tüm cihazlarınıza erişebilir, düzenleyebilir, düzenleyebilir ve paylaşabilirsiniz.

Adobe Portföy entegrasyonu: Fotoğraflarınızı web üzerinde sergileyin, böylece doğrudan masaüstünüzdeki Lightroom’dan Adobe Portfolyosuna gönderebilirsiniz.

Arama geliştirmeleri: Arama çubuğuna yazmaya başlayın ve Lightroom, ihtiyacınız olan şeyi hızlı bir şekilde bulmanıza yardımcı olacak öneriler sunar. Hepsi Adobe Sensei teknolojisiyle destekleniyor.

Auto Complete e1539544438187

Paylaşım Sekmesi: Yeni Paylaşım sekmesi, lightroom.adobe.com aracılığıyla yaptığınız paylaşılan albümlere ve resimlere göz atmak ve bunlara erişmek için kolay bir yol sunar.

Share e1538928192427

Geliştirilmiş yüksek ISO işleme: Düşük ışık, yüksek ISO çekimlerinizde doğal renk elde edin.

Photoshop CC

İçerik Duyarlı Dolgu yeniden tasarlandı: Yeni, özel bir çalışma alanı kullanarak dolgularınızda kullanılacak pikselleri seçin ve Adobe Sensei teknolojisi sayesinde kaynak piksellerinizi döndürün, ölçeklendirin ve yansıtın. Orijinal görüntülerinizi korumak için ayrı katmanlardaki dolguları bile oluşturabilirsiniz.

content aware fill

Kolay maskeleme için çerçeve aracı: Şekiller veya metinleri yer tutucu olarak kullanabileceğiniz veya görüntülerle dolduracağınız karelere dönüştürün. Bir resmi çerçeveye başka bir yere bırakarak kolayca değiştirin – otomatik olarak sığacak şekilde ölçeklenir.

FM Banners Ps WhatsNew 4

Birden Fazla Geri Al: Diğer Creative Cloud uygulamalarında olduğu gibi birden çok adımı geri almak için CMD-Z’yi kullanın.

Undo redo shortkeys 9

Kullanılabilirlik geliştirmeleri: Artık otomatik-işleme ile referans noktanızı gizleyebilir, metni düzenlemek için tuvali çift tıklayabilir,  metinleri daha hızlı girebilir, kırpabilir, dönüştürebilir veya yerleştirebilirsiniz. Ayrıca, Photoshop varsayılan olarak pikselleri ve katmanları orantılı olarak dönüştürür.

Reference Point hidden by default workspace

Çalışma Alanı Kilitle: Özellikle bir tablet / ekran kalemi üzerinde Photoshop kullanıyorsanız, yanlışlıkla hareket eden çalışma alanı panellerini önlemek için yeni Çalışma Alanı Kilit seçeneğini kullanın.

lock workspace

Canlı harmanlama modu önizlemeleri: Hangi karışım modunun kullanılacağını tahmin etmeyiniz. Görüntünüze nasıl baktıklarını görmek için farklı seçeneklerin üzerine gelin.

Simetri modu: Fırça konturlarınızı mükemmel bir simetrik desende (eğrilerde bile) boyayın. Simetri modu, bir eksen veya eksenleri tanımlamanızı ve daha sonra dairesel, radyal, spiral ve mandala dahil olmak üzere önceden ayarlanmış türlerden birini seçmenizi sağlar.

Renk tekerleği: Tamamlayıcı renkleri daha kolay seçmek için renk tayfını görselleştirin.

Color Wheel 2

Ana ekran: Photoshop ana ekranıyla hızlı bir şekilde başlayın.
İstediğiniz zaman yeni özellikler hakkında bilgi edinin, öğrenme içeriklerine erişin ve açık belgelerinize atlayın.

home screen

Geliştirilmiş uygulama içi öğrenim: Projeleriniz üzerinde çalışırken daha az zamanda istediğiniz görünümü elde etmek için eğitmenler kısmını kullanın.

try with your own images

En iyi müşteri istekleri: Sorduk, teslim ettik. Artık nesneler arasındaki boşluğu dağıtabilir, basit matematik işlemlerini sayısal değerler gerektiren alanlara yazabilir, uzun katman adlarının sonuna bakabilir ve Maç Yazı Tipi ve Yazı Tipi Benzerliği ile Japon yazı tiplerini bulabilirsiniz.

Math in number fields 2
Ability to see long layer names

Kullanıcı arayüzü boyutu tercihi: Photoshop kullanıcı arayüzünü ölçeklerken daha fazla kontrol elde edin ve kullanıcı arayüzü boyutunu doğru almak için diğer uygulamalarınızdan bağımsız olarak ayarlayın.

Preference to increase UI size

Daha İyi “Farklı Yapıştır” deneyimi: “Farklı Gönder” menüsü daha hızlı yüklenir ve işleri kolaylaştırmak için daha kolay bir UI sunar. Ayrıca, birden fazla çalışma yüzeyini bir kerede önizleyebilirsiniz.

Ve çok daha fazlası: Ayrıca şunları içerir: Tuvalinizi yatay olarak çevirmenizi sağlayan bir Kapak Dokümanı görünümü, örnek metinleri hızlı bir şekilde yerleştirmek için bir Lorem Ipsum metin modu ve Seç ve Maske çalışma alanı için özelleştirilebilir klavye kısayolları.

Camera Raw CC

Tek adım HDR Panorama birleştirme: HDR panoramalarını zahmetsizce oluşturun. Artık bir adımda HDR panorama oluşturmak için basamaklama pozları birleştirebilirsiniz.

create panorama

Derinlik aralığı maskeleme: Derinlik Aralığı maskeleme, hassas seçimler yapmak ve nesneleri daha önce olduğundan daha hızlı şekilde ayırmak için fotoğraflardaki derinlik bilgisini kullanmanıza olanak tanır. Bu özellik yalnızca, Apple iPhone 7+, 8+, X ve sonraki sürümlerde çekilen Portre modunda çekilen fotoğraflar gibi Derinlik Maskeleri içeren fotoğraflar için kullanılabilir.

depth range masking

İşlem Sürümü 5: Adobe Camera Raw, varsayılan olarak gelişmiş bir görüntü işleme sürümüne sahiptir. Camera Raw 11’de düzenlenen tüm yüksek ISO fotoğraflar daha iyi işleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.