Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Sivas Valiliği 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması

Sivas Valiliği 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 22 Temmuz 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Sivas Valiliği 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması Konusu

Şehri Sultandan Kareler”. İlimizde ve bağlı 17 ilçemizde, köylerimizde bulunan tarihi yapıları (medreseler, Şifahaneler, müzeler, konaklar, köprüler, camiler, türbeler, hanlar, hamamlar, kiliseler, kaleler ile merkez ve ilçelerin öne çıkan tarihi mirasları); doğal güzellikleri (dağlar, yaylalar, göller, akarsular, Ģelaleler, kaplıcalar, mesire alanları, yaz-kış sporları vb); bölgeye ait kültürel öğeleri (yöresel yemekler, giyim, tarım, hayvancılık, balıkçılık faaliyetleri, gelenekler, halk oyunları, düğünler, asker eğlenceleri, kına geceleri, tarım aletleri ve el sanatları vb); yaban hayvanlarını, endemik bitkileri, Sivas’a özgü yaşam faaliyetleri ve mahallelerdeki sosyal hayatı anlatan fotoğraflardır.

Sivas Valiliği 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması
Sivas Valiliği 1. Ulusal Fotoğraf Yarışması 3

Amaç

Fotoğraf sanatı aracılığı ile Sivas ili sınırları içerisinde sosyal, kültürel ve turizm zenginliğimizi belgeleyerek ilimizin tanınabilirliğini arttırmak, Şehrimize ait bir görsel bellek oluşturmak ve Sivas Valiliği’nin geleceğe dönük çalışmalarında fotoğraf sanatını kullanarak ileriye dönük güzel bir miras bırakmaktır.

Önemli Kurallar

  • Fotoğraf yarışmasına seçici kurul, TFSF temsilcisi ve birinci derece yakın akrabaları ile TFSF tarafından haklarında verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar dışında fotoğrafa ilgi duyan, son baĢvuru tarihinde 18 yaşını doldurmuş her birey katılabilir.
  • Her katılımcı, Sivas il sınırları içinde çekilmiş, en fazla 4 (dört) adet sayısal renkli eserle yarışmaya katılabilir.
  • Daha önce ya da bu yarışma ile eşzamanlı yapılan herhangi bir yarışmada ödül (derece, mansiyon, özel ödül) almış fotoğraflar ile bu fotoğrafların kadraj farklılığı içeren ve/veya renk değiştirme uygulanmış görüntüleri yarışmaya katılamaz. Aksine davranış kural ihlali sayılır. Fotoğrafın yarışma organizasyonu dışında yayınlanmış olması katılım açısından engel değildir.

Ödüller

  • Birincilik – 10.000 TL
  • İkincilik – 8.000 TL
  • Üçüncülük – 5.000 TL
  • Mansiyon – 2.000 TL
  • Özel Ödül – 1.000 TL
  • Sergileme – 200 TL
  • Satın Alma – 100 TL

Detaylı bilgi almak ve yarışmaya katılmak için tıklayınız…

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.