Teknoloji

Canon EOS 35 Yaşında: Onlarca Yıldır Yapılan Kamera Yeniliklerine Bir Bakış

Önümüzdeki ay, Mart 2022’de Canon, şirketin popüler SLR, DSLR ve aynasız fotoğraf makinelerinin yanı sıra EF ve RF lensler gibi çeşitli aksesuarları içeren EOS Sisteminin lansmanının 35. yıl dönümünü kutlayacak .

EOS 35 Yaşında: Onlarca Yıldır Yapılan Kamera Yeniliklerine Bir Bakış
Canon EOS 35 Yaşında

İlk olarak 1987 yılının Mart ayında piyasaya sürülen Canon’un EOS (Elektro-Optik Sistem, aynı zamanda, Yunan şafak tanrıçasının adı) Sistemi, EOS 650 tek lensli refleks kamera ve EF lenslerle birlikte prömiyer yaptı ve EOS serisini dünyanın ilk örneği yaptı. tamamen elektronik montaj sistemi – fotoğraf dünyasını etkili bir şekilde değiştiren bir sistem.

Canon EOS 35 Yaşında: Onlarca Yıldır Yapılan Kamera Yeniliklerine Bir Bakış
Canon EOS 35 Yaşında

Canon EOS Yıllar İçinde Nasıl Gelişti?

Film fotoğrafçılığı çağında, EOS SLR fotoğraf makineleri, yüksek hızlı ve kullanımı kolay araçlara odaklanan yenilikçi teknolojinin kullanımıyla küresel izleyicilerden büyük övgü aldı. Bu ilk günlerde Canon, 1989’da profesyonel bir model EOS-1’i piyasaya sürdü ve bunu 1993’te şirketin erişimini ve kullanıcı tabanını daha “tüketici odaklı” pazara genişleten kompakt ve seyahate hazır EOS Kiss (Xs/500) izledi.

eos 1
Canon EOS 35 Yaşında
eos kiss digital
Canon EOS 35 Yaşında

Şirket bu genişlemeyi 2000 yılında EOS D30, 2001 yılında EOS-1D, 2003 yılında EOS Kiss Digital ve ardından 2008 yılında tam HD video kaydı içeren efsanevi EOS 5D Mark II ile dijital fotoğrafçılığı değiştirerek devam ettirdi. sonsuza kadar oyun. Bundan kısa bir süre sonra, 2012’de Canon, video prodüksiyon endüstrisine resmi girişini işaretleyen EOS Sinema sistemini piyasaya sürdü.

eos c300

O zamandan beri Canon, inanılmaz çeşitlilikte bir kullanıcı yelpazesi için donanım geliştirmeye devam etti ve bu, kısa süre önce EOS-R aynasız fotoğraf makineleri sisteminin 2018 lansmanında doruğa ulaştı ve EOS R5 ile 2020 yılına kadar fotoğraf endüstrisinin favorileri arasında hızla yükseldi. , markanın dahili 8K/60p RAW kaydını destekleyen ilk dijital kamerası.

eos r5

Canon EOS İleriye Doğru Devam Ediyor

Canon, ” Fotoğraf, video ve hatta VR içeriği aracılığıyla görsel ifadeyi mümkün kılan EOS sistemi, 21 EOS serisi kamera ve 104 RF ve EF lensten oluşan bir ürün yelpazesiyle görsel ifade olanaklarını genişletmeye yardımcı oluyor” diyor. “Şirketin uzun süredir devam eden ve genişleyen kullanıcı tabanını daha da güçlendiren Canon, 2003’ten bu yana – toplam 18 yıl boyunca – dünyanın 1 numaralı dijital değiştirilebilir lensli fotoğraf makinesi payını elinde tutuyor.”

EOS Camera Banner

Canon aynasız serisi, dün, şimdiye kadar yapılmış en uzun odak uzaklığına sahip RF lens olan 1200 mm lens de dahil olmak üzere, R aynasız sistem için iki yeni süper telefoto lensin duyurulmasıyla genişletildi.

Canon, giderek daha geniş bir kullanıcı tabanının ihtiyaçlarını karşılayan daha da sağlam bir EOS Sistemi oluşturmak için çekirdek optik teknolojisine dayalı olarak çeşitli görüntüleme teknolojilerini iyileştirmeye devam edeceğini söylüyor.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu