Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Doğu Ekspresi Fotoğraf Yarışması “Tam O An”

Doğu Ekspresi Fotoğraf Yarışması “Tam O An” son katılım tarihi 24 Ağustos 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

Doğu ile Batı toplumları arasında köprü pozisyonunda bulunan ülkemiz, farklı coğrafyaları, farklı kültürleri ve insanları biraraya getiriyor. Doğu Ekspresi Fotoğraf Yarışması’yla ülkemizin tarihi ve kültürel güzellikleri, Tam O ‘An’ ile keşfedilerek, fotoğraf sanatının kültürel alışverişi mümkün kılınacak.

Yarışma; fotoğraf meraklılarını Doğu Ekspresi güzergahı (Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars), Van Gölü Ekspresi güzergahı (Akara, Kayseri, Sivas, Malatya Elazığ, Tatvan) ve Güney Kurtalan Ekspresi güzergahı (Ankara, Kayseri, Sivas,

Malatya, Diyarbakır, Kurtalan) üzerinde buluşturarak, anılan güzergahlardaki Tren ve Trene dair (İnsan, doğa, yaşam) fotoğraf kareleriyle, İç Anadolu’dan, Doğu ve Güney Doğuanadolu’ya keşif yolculuklarını sürdürmelerini, bu güzergah üzerindeki tarihi ve kültürel güzelliklerini dünya ile paylaşmalarını amaçlamaktadır.

Önemli Koşullar:

a) Yarışmaya katılım ücretsizdir.
b) Katılımcı 18 yaşından büyük olmak zorundadır.
c) Yarışmaya katılım, tüm amatör veya profesyonel fotoğrafçılara açıktır. Yürütme Kurulu, Yarışma Sekretaryası, Jüri üyeleri ve TFSF temsilcisi ile birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamazlar.
d) Yarışmaya her yarışmacı en fazla 6 (altı) adet Sayısal (Dijital) Renkli veya Siyah-Beyaz fotoğraf ile katılabilir. Ayrıca yarışmacı, cep telefonuyla çekilmiş fotoğraflarla da yarışmaya katılabilir. Fotoğrafların gönderimi sırasında cep telefonuyla çekildiği belirtilmelidir.
e) Katılımcı, internet sitesine yarışma için yüklediği fotoğrafların tümüyle kendisine ait olduğunu ve tüm izinlerinin alındığını kabul, beyan ve taahhüt eder. Aksine davranış kural ihlali sayılır.

Tam O ‘An’ Doğu Ekspresi Ödülleri

a) Tam O ‘An’ Büyük Ödül + 7.000 Dolar (Sadece Doğu Ekspresi Güzergahında Çekilen Fotoğrafa verilecektir)

b) Tam O ‘An’ Birincilik Ödülü + 5.000 Dolar (3. Maddede geçen tüm hatlarda)

c) Tam O ‘An’ İkincilik Ödülü + 3.000 dolar (3. Maddede geçen tüm hatlarda)

d) Tam O ‘An’ Üçüncülük Ödülü + 2.000 dolar (3. Maddede geçen tüm hatlarda)

e) TamO‘An’JuriBüyükÖdülü+1.000dolar(3.Maddedegeçen tüm hatlarda)

GPU Ödülleri
e)
Altın, Gümüş, Bronz, Mansiyon (6 adet)

Ceple Keşfet ödülleri

f) Tam O ‘An’ Altın, Gümüş, Bronz Plaketleri + 500 dolar (3. Maddede geçen tüm hatlarda)

11.4. TCDD Taşımacılık AŞ Özel Ödülü-Plaket, 3 adet 11.5. TCDD Özel Ödülü-Plaket, 3 adet
Sergileme
(en fazla 100 fotoğraf) 50 dolar

Yarışmaya Katılmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.