Kılavuzlar

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Fotoğraf Paylaşım Sitesi 2023

İnternette fotoğraf paylaşmak istediğinizde en iyi fotoğraf paylaşım sitelerini arıyor olmalısınız. Pinterest, Instagram, 500px, Unsplash ve benzeri çeşitli fotoğraf paylaşım siteleri vardır.

Tüm sitelerin kendine has özellikleri ve özellikleri vardır. Yeni başlayan veya profesyonel bir fotoğrafçı olarak, en iyi fotoğraflarınızı yüklemek için en iyi siteleri arıyor olmalısınız. Bazen, güzel resimlerinizi yükleyip paylaşabileceğiniz bu kadar güvenilir ve güvenilir bir platform bulmak zorlaşır.

Bu yüzden fotoğrafçılar için en iyi 10 fotoğraf paylaşım sitesini bir araya getirdik.10. Unsplash

Unsplash, uzman ve yarı yetkin fotoğraf sanatçıları tarafından sağlanan mükemmel resimlerin bulunduğu başka bir web sitesidir. Hepsi ücretsiz kullanım için işaretlenmiştir. Bu, fotoğrafları ücretsiz olarak çoğaltabileceğiniz, düzenleyebileceğiniz, sahiplenebileceğiniz ve kullanabileceğiniz anlamına gelir. Fotoğraflar, bu sitedeki çok sayıda indirmeye dahil edilmiştir. Bu sunum onlara ücretli iş veya popülerlik kazandırabilir. Sınırsız fotoğraf depolama imkanı ile fotoğraflarınızı buraya kolayca yükleyebilirsiniz. Sadece bir hesap açın ve fotoğrafları paylaşmaya başlayın. Benzer bir ücretsiz fotoğraf hizmeti sunan Unsplash gibi farklı web siteleri var. Örneğin, Pixabay veya FreeImages. Üstün kaliteli resimleri ve hızlı yükleme hızı nedeniyle en çok Unsplash’ı beğendikten sonra bile.

Fotoğrafçılar İçin En İyi 10 Fotoğraf Paylaşım Sitesi 2023

Artıları:

 1. Yüksek çözünürlük
 2. Kolay gezinme
 3. Görüntüleri kullanmak ücretsiz
 4. Geniş resim koleksiyonu
 5. PowerPoint sunumları için mükemmel
 6. Çok iyi tasarlanmış
 7. İnanılmaz fotoğraf paylaşım sitesi

Eksileri:

 1. Bazen resimler gizlenir
 2. Arama motorunun güncellenmesi gerekiyor
 3. Toplu indirme iyileştirilebilir
 4. Sınırlı kaynaklar

9. SmugMug

smugmug 1

SmugMug, uzman fotoğrafçılık işiniz için çevrimiçi bir fotoğraf galerisi sergisi oluşturmak için inanılmaz bir platformdur. Fotoğrafları çarpıcı bir şekilde sergilemesi gereken veya web’de fotoğraf satmak için bir sergi sitesine ihtiyaç duyan profesyonel bir fotoğrafçıysanız, SmugMug sizin için doğru seçimdir. SmugMug, başlangıç ​​düzenini tamamen değiştirmenize izin verir. Basılı fotoğraf satmak isteyen fotoğrafçılar, Smugmug’ın yerleşik bir çevrimiçi iş düzenlemesi vardır, bu da onların taleplerinizi yerine getirmek için dört memnuniyet kuruluşuna bakmalarına olanak tanır (Bay photo, EZ Prints… vb.).

Artıları:

 1. Başlamak için hızlı ve kolay
 2. Tam ekran slayt gösterileri
 3. Güzel yeni galeri temaları
 4. Geniş e-ticaret seçenekleri
 5. Kullanımı kolay
 6. sınırsız depolama
 7. 14 günlük ücretsiz deneme

Eksileri:

 1. Yüz etiketleme yok
 2. Topluluk özelliği yok
 3. Canlı destek yok

8. PhotoBlog

photoblog

PhotoBlog, fotoğrafçıların fotoğraflarını paylaşmalarına yardımcı olan, sürükle ve bırak tipi 10 yıllık bir fotoğraf blog sitesidir. PhotoBlog’u kurmak yalnızca birkaç dakikanızı alır ve kodlama, widget’lar veya düzenler konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Blog oluşturma ile ilgili en endişe verici konu, bir grup insan bulmaktır. PhotoBlog, fotoblogcular için kişiler arası bir organizasyon yaparak bu sorunu çözmeye çalışır. Instagram’a benzer şekilde, farklı çevrimiçi blogları beğenebilir, takip edebilir ve yorum yapabilirsiniz. Fotoğraflarınızdan hikayeler oluşturmak kesinlikle onları yüklemekten daha eğlenceli.

Artıları:

 1. Eski fotoğraf paylaşım sitesi
 2. Çok iyi bilinen
 3. Fotoğraf hikayeleri oluşturun
 4. Hızlı ayar
 5. Kodlamaya, widget’lara veya şablonlara gerek yok

Eksileri:

 1. Katı şartlar ve koşullar
 2. Kuralları herhangi bir zamanda bildirimde bulunmaksızın değiştirin

7. Apple iCloud

icloud 1

Apple’ın iCloud‘u, bir Windows PC’de temel özellikleri kullanabilmenize rağmen, Mac’lerde ve iOS cihazlarında kendi Apple Photos yazılımıyla uyumludur. Fotoğrafları ücretsiz 5GB alana yüklemeye izin verir ve bunları Apple Photos’ta veya bir web sayfası olarak görülebilen çevrimiçi bir fotoğraf akışında sunar. Fotoğraflar adlar ve alanlarla etiketlenebilir ve diğer iCloud istemcileri de fotoğraflarını ekleyebilir. Yer sıkıntısı yaşamanız durumunda, Apple üç ekstra seviye sunar: Ayda 99 kuruşa 50 GB, ayda 2,99 ABD dolarına 200 GB ve ayda 9,99 ABD dolarına 2 TB.

Artıları:

 1. Kaygan web arayüzleri
 2. 5 GB depolama içerir
 3. rekabetçi fiyatlandırma
 4. İnanılmaz Yedekleme Aracı
 5. Dosyaları depolamanın mükemmel bir yolu
 6. Büyük güvenilirlik

Eksileri:

 1. Android uygulaması yok
 2. Rakip hizmetlerden daha az basit
 3. Web arayüzünde arama yok
 4. Belgelerle Sürüm Kontrolü

6. Google Photos

google photos

Google Photos, yüksek kaliteli görüntüleri büyük miktarlarda yüklemek için olağanüstü bir fotoğraf paylaşım sitesidir. Site, fotoğraflarınızın kaybolmasını önleyen harika bir yedekleme özelliğine sahiptir. Google Fotoğraflar, fotoğraflarınızı düzenlemenizi ve sıralamanızı sağlar. Platformu daha fazla kullandıkça, fotoğraf eğilimlerinizi algılayacak ve fotoğraflarınızı doğal olarak nasıl sıralayacağını bulacaktır. Google Fotoğraflar’ı kullanmak için photos.google.com adresine gidebilir veya Google Fotoğraflar uygulamasını indirebilirsiniz. Artık birçok kişinin Google hesabı olduğu için Google Fotoğraflar kaydı oluşturmak ve yüklemeye başlamak zor değil. Bu fotoğraf barındırma sitesi, sınırsız depolama alanı ve bulut depolama alanıyla benzersizdir. Bu fotoğraf sitesinde resim yükleyebilir, resim paylaşabilirsiniz.

Artıları:

 1. Ücretsiz sınırsız bulut fotoğraf depolama
 2. Çekici ve Reklamsız arayüz
 3. Katı yüz tanıma
 4. Android ile iyi entegre
 5. Fotoğraf paylaşımını önerir
 6. Uygun fiyatlı temel fotoğraf kitapları

Eksileri:

 1. Dokunmatik ekran dostu değil
 2. Önerilen paylaşım geliştirilebilir
 3. Fotoğraf sınıflandırması biraz yararlı

5. Flickr

flickr

Flickr dünyadaki en ünlü ve en deneyimli tam çözünürlüklü fotoğraf paylaşım yerlerinden biridir. Bu, ücretsiz fotoğraf depolama alanı için en iyi fotoğraf paylaşım sitelerinden biridir. Fotoğrafınızı yüklediğinizde, bu fotoğrafı örneğin teorik fotoğrafçılık, büyük ölçekli fotoğrafçılık vb. bu ağ içinde. Flickr topluluğu içindeki beceri düzeylerinin çeşitliliği, fotoğrafları yargılanmadan aktarmanıza izin verir. Kullanıcılar birçok resim yükleyebilir. Bu, sınırsız alan ve sınırsız alan özelliği ile tamamen ücretsizdir. Flickr, ücretsiz fotoğraf paylaşım sitelerinin aile üyelerinden biridir. Bu kullanıcı dostu fotoğraf sitesinde fotoğraf saklayabilir ve paylaşabilirsiniz, fotoğraf albümü oluşturun ve altyazı ekleyin. Dolayısıyla, profilinizi Flickr’da oluşturmaya meraklıysanız, devam etmek için bir Yahoo kaydına ihtiyacınız olacak.

Artıları:

 1. Depolama sınırı yok
 2. Resimlerinizin güvenli ve kalıcı olarak yedeklenmesi
 3. İyi kullanılmış fotoğraf paylaşım sitesi
 4. Fotoğraflar web için yeniden kaydedilir ve yeniden boyutlandırılır
 5. Kullanımı kolay
 6. Çeşitli üçüncü taraf araçlar ve yazılımlar
 7. En iyi fotoğraf paylaşım topluluğu
 8. Çevrimiçi fotoğraf düzenleme

Eksileri:

 1. Ücretsiz hesaplardaki reklamlar
 2. Klavye navigasyon desteği yok
 3. Küçük resimler oldukça küçük
 4. MAC üzerinde kullanmak için zor yükleme
 5. Birisi fotoğrafa yorum yaptığında e-posta bildirimi yok

4. Photobucket

Photobucket Logo

Photobucket, ücretsiz sürümde depolama için 250 fotoğraf sunar. Üç tür ücretli, reklamsız yardım vardır: Başlangıç ​​(25 GB kapasite ayda 5,99 ABD Doları), Orta (250 GB kapasite aylık 7,99 ABD Doları) ve Uzman (sınırsız kapasite aylık 12,99 ABD Doları). Bu planlar, fotoğrafları üçüncü taraf bir sitede göstermenize izin verir. Fotoğrafları, kendi resim yükleme özelliği olan bir sosyal paylaşım sitesine koymanız gerektiğinde oldukça yardımcı olur. Photobucket, çok sayıda düzenleme aracına sahiptir. Bu araçların kullanımı basittir.

Artıları:

 1. Ücretsiz fotoğraf paylaşım sitesi
 2. Çok sayıda düzenleme aracı
 3. Baskıları satması kolay
 4. Uygun fiyatlı fotoğraf kitapları

Eksileri:

 1. Ücretsiz sürümde araya giren reklamlar
 2. Maksimum görüntü boyutu 1024×768’dir (ücretsiz sürüm)

3. Pinterest

Pinterest Logo

Olağanüstü özellikleri nedeniyle Pinterest, tüm fotoğraf görüntüleme platformları arasında en iyisi olarak kabul edilir. Bu ücretsiz resim paylaşım sitesi, çalışmaları hakkında geri bildirim almaya, kendilerini tanıtmaya veya temelde arkadaşlarıyla resim paylaşmaya ihtiyaç duyan fotoğrafçılar için gerçekten harika. Pinterest ayrıca tamamen ücretsiz işlevsellik, pano oluşturma ve resim düzenleme sunar. Bu nedenle Pinterest, profesyonel fotoğrafçılar arasında çok popüler bir fotoğraf paylaşım sitesidir. Bu fotoğraf paylaşım sitesine fotoğraf yüklemek için bir hesap oluşturmanız gerekir. Bu ücretsiz hesabı isterseniz sosyal medya profilinize bağlayabilirsiniz. Bu platform, görüntü barındırma özelliği ve depolama alanı ile popülerdir. Sınırsız sayıda fotoğraf yüklemenizi sağlar.

Artıları:

 1. Fotoğraflarınızın reklamını yapın
 2. Basit yükleme
 3. Diğer kullanıcıların fikirlerini kaydetmek için kullanışlıdır
 4. Çalışmalarınız hakkında geri bildirim
 5. Çok popüler site
 6. Kolay pano oluşturma
 7. Yüksek Dönüşüm Oranı

Eksileri:

 1. Çok Zaman Alan
 2. Otomatikleştirmek Pahalı
 3. Belirli Kitle

2. 500px

500Px, güzel fotoğraflarınız için harika bir fotoğraf paylaşım sitesidir. 2009 yılından beri bu alanda çalışmaktadır. Farklı profesyonel fotoğrafçılarla arayüz oluşturabileceğiniz veya ilham alabileceğiniz yerdir. 500px her zaman sadece en iyi fotoğrafları göstermeye odaklanır. Nasıl çalışabilir? Fotoğrafınızı yüklediğinizde, canlı hale gelmesi yalnızca 24 saat sürecektir. Ne kadar çok beğeni ve yorum alırsanız, fotoğrafınız o kadar tanınır hale gelir. Bu yüzden fotoğraflarınızı paylaşmak ve popülerlik kazanmak için en iyi web sitesidir.

Artıları:

 1. Büyük itibar
 2. Mülkiyet iyi korunur
 3. Analitik ve izleme hizmetleri sağlar
 4. Ücretsiz portföy oluşturma
 5. Profesyonel fotoğrafçıları bağlayın
 6. Uygun fiyatlı abonelikler

Eksileri:

 1. Sınırlı satış seçenekleri
 2. Çevrimiçi topluluk yok
 3. Fotoğraf baskı hizmeti sağlamaz

1. Instagram

instagram

Instagram, bu fotoğraf paylaşım sitesinin sosyal ağ bölümleri nedeniyle popüler bir isimdir ve sınırsız yüklemeye sahiptir. Ayrıca bu platform, herkesin fotoğraflarını hızlı bir şekilde düzenlemesine ve daha iyi hale getirmesine olanak tanır. İnsanlar buraya kişisel ve aile fotoğraflarını yükler. Yakın zamanda yapılan bir ankette Instagram, sıra dışı özellikleriyle 700 milyon kişinin kalbini fethetti. Bu ağın yoğunluğunu kullanmak için bir yaklaşım, daha fazla tanıtım almak için hashtag’leri kullanmaktır. Bu sosyal medyadaki en ünlü hashtag’ler #Love, #Instagood, #Me, #Cute ve #Follow’dur. Instagram, fotoğraflarınızı düzenlemek, öne çıkarmak ve arkadaşlarınızla veya dünyayla birlikte sunmak için olağanüstü bir yerdir.

Artıları:

 1. Daha Görsel Bir Ortam
 2. Etkili Promosyon
 3. Daha Çekici Arayüz
 4. Gezginler İçin Harika
 5. Etkili Özellikler
 6. Instagram İşletme Profili
 7. Gezginler İçin Harika

Eksileri:

 1. Ezici Reklamlar
 2. Web’de Daha Az Özellik
 3. Çok Bağımlılık Yapıcı
 4. Teknik Dezavantajlar

Sıkça Sorulan Sorular

Fotoğraf paylaşım platformu nedir?

Fotoğrafları depolamak ve paylaşmak için kullanılan bir site. Müşteriler, sunucuda saklanan ve özel Web sayfaları aracılığıyla sevdiklerinin erişimine sunulan fotoğraflarını web sayfasına aktarır. Sitenin dağıtımına ilham kaynağı olan baskılar ve farklı ekstralar talep edilebilir.

Profesyonel fotoğrafçılar fotoğraflarını çevrimiçi olarak nerede saklar?

İnovasyon evreni aşamalı olarak buluta taşınırken, daha fazla fotoğraf sanatçısı, Google Drive, Microsoft OneDrive ve Dropbox gibi bulut hizmetleri aracılığıyla fotoğraflarının dağıtılmış olarak depolanmasını tercih ediyor. Bu hizmetler, bilgisayarınızdaki resimleri bulut sunucularıyla senkronize eder.

Fotoğrafçılar için en iyi platform hangisidir?

Fotoğrafçılar için Instagram, 500px, Pinterest, Photobucket, Flickr, Google Fotoğraflar, Apple iCloud, PhotoBlog, SmugMug vb. birçok platform vardır. Fotoğrafçılar hangi bulut hizmetini kullanıyor? Dropbox, ücretsiz düzenlemesi 2 GB’lık bir kapasite sunsa da, fotoğraf sanatçıları arasında ünlü bir karar olmaya devam ediyor. Bunun nedeni genellikle temel sezgisel zarf arabiriminin PC’nizde veya gadget’ınızda gördüğünüzü yansıtmasıdır.

Flickr fotoğrafçılar için iyi mi?

Flickr, tüm fotoğraf çekenler için harikadır, ister en unutulmaz kameranızı yakın zamanda edinmiş olun, ister uzun süredir uğraşan bir uzman olun, bir göz atmalısınız. Erişilebilir tüm ücretsiz araçlar ve yoğun bir fotoğrafçılık yerel alanıyla, parasız kalabilirsiniz, ancak ondan elde edebileceğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Neden internette fotoğraf paylaşıyorsunuz?

Sosyal medya, sıklıkla sosyal bağlantılara ayak uydurmak için bir kanal olarak dolaşmaktadır. Doğuştan sosyal yaratıklar olduğumuz için, normalde sosyal bağlantıları yapılandırır ve bunlara ayak uydururuz. Bu bağlantılara ayak uydurma ve ilerletme özlemimiz, web’de paylaşma nedenimizi yönlendiren başka bir ilham kaynağı olabilir.

Fotoğraf göndermenin en iyi yolu nedir?

Google Fotoğraflar’ı kullanmak, taşınabilir fotoğraflarınızı resim kalitesinden ödün vermeden paylaşmanın muhtemelen en iyi ve en hızlı yöntemidir. Bir Android cihaz kullanıyorsanız, Google Fotoğraflar büyük olasılıkla şu anda telefonunuzda kullanıma sunulmuştur. Bunun dışında Play Store’dan veya iOS için App Store’dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Hangisi daha iyi Google fotoğrafları veya Dropbox?

Google Fotoğraflar, mükemmel bağlantı noktası, iyi kopya tanıma ve sıkıştırılmış fotoğraflar için ücretsiz sınırsız stoklama ile bu uygulama için üstün bir dağıtılmış depolamadır. Bununla birlikte, Dropbox, özellikle şimdi farklı kayıtlarınız için dahil ediyorsanız, henüz olağanüstü bir seçimdir.

Flickr’ın yıllık maliyeti ne kadar?

Flickr’ın da ücretsiz bir düzenlemesi var, ancak 1.000 fotoğrafla sınırlı – belirli kurallar dahilinde: fotoğraf belgeleri 200MB ve video kayıtları 1GB ile sınırlıdır. Promosyonsuz sınırsız kapasite için her ay 6,99 ABD doları veya yıllık 59,99 ABD doları ödersiniz.

Birden fazla kişi nereye fotoğraf yükleyebilir?

Google Drive ve Google Fotoğraflar, ayrı ayrı dosya paylaşımı ve fotoğraf ilişkilendirme açısından dikkate değerdir. Herkes Google paketini ve uygulamalarını bilir. Dahası, bir toplantıdan fotoğraflar toplamak için hem Drive’ı hem de Fotoğraflar’ı kullanabilirsiniz.

Fotoğrafçılar için en iyi fotoğraf paylaşım sitelerinde Son Sözler Yukarıda listelenen web siteleri gerçekten harika ve kullanıcılar arasında çok iyi biliniyor. Çünkü uzun süre kusursuz hizmet vererek güven kazanmışlardır.

Ayrıca, bu platformlar size profesyonel fotoğrafçı topluluğuna katılma ve sınırsız fotoğraf yükleme şansı sunar.

Umarım artık en iyi fotoğraf paylaşım siteleri hakkında net bir fikriniz vardır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.