İncelemeler

Samsung Galaxy S24 Ultra İncelemesi


Artıları

 • Geliştirilmiş görüntü kalitesi (biraz)
 • Büyük ölçüde geliştirilmiş ekran (daha az yansıma ve geliştirilmiş çizilme direnci)
 • Yapay zeka özellikleri eklendi
 • Yansıma giderme özellikle faydalıdır

Eksileri

 • Makro modu diğerlerinin gerisinde kalıyor
 • Deklanşör gecikmesi hızlı hareket eden nesneler için gerçekten acı verici
 • 45W şarj yavaş görünüyor

S23 Ultra’nın yerini alan Samsung Galaxy S24 Ultra, Samsung’un amiral gemisi kameralı telefonudur ve çok çeşitli AI fotoğrafçılık özellikleri ekler; bu da onu muhtemelen şimdiye kadar piyasaya sürülen fotoğrafçılık için en iyi telefonlardan biri yapacaktır ! Peki performansı nasıl?

Samsung Galaxy S24 Ultra
Samsung Galaxy S24 Ultra kameralar.

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın özellikleri: 

 • 200MP f/1,7 ana kamera, OIS’li, 1/1,3 inç, 23 mm 
 • 12MP f/2,2 ultra geniş açılı kamera (0,6x), 13 mm 
 • 10MP f/2,4 3x telefoto kamera, OIS’li, 69 mm 
 • 50MP f/3,4 5x telefoto kamera, OIS’li, 115 mm 
 • – 5x telefoto kamera, 10x Süper Yapay Zeka / Çoklu Çerçeve / Süper Çözünürlüğe sahiptir 
 • 12MP f/2,2 PDAF selfie kamerası (tüm S24 modellerinde aynı) 
 • 8K 30 fps video, 4K 120/60/30 fps 
 • 6,8 inç ekran, 1-120Hz, 2600nit, Corning Gorilla Glass Armor* ile 
 • Titanyum çerçeve, 5000mAh pil 
 • Snapdragon 8 Gen 3 işlemci 
 • Titanyum grisi, siyah, mor (mavimsi) ve soluk sarı renk seçenekleri mevcuttur
 • 1299 $’dan başlayan fiyatlarla (256GB) 

Özellikler, Donanım ve Tasarım 

Samsung, yeni S24 serisini tanıtırken artık “Yapay Zeka Çağı”na girdiğimizi, yapay zekanın duyurulan her yeni akıllı telefonun bir parçası haline geldiğini açıklamaya çok istekliydi. Aslına bakılırsa, bir süredir pek çok telefonda bu özellik mevcut ve konu algılama yapay zekası, uzun yıllardan beri Samsung telefonlarında da yer alıyor.  

S24 serisiyle tanıtılan (ve yakında S23 serisine de gelecek) yeni nesil yapay zeka, hem fotoğraf çekerken hem de fotoğrafları düzenlerken, hem telefondaki yapay zeka teknolojisiyle (çekim sırasında) hem de düzenleme sırasında cihaz içi ve bulut tabanlı yapay zeka özelliklerinin bir karışımıyla kullanılıyor.

Samsung Galaxy S24 Ultra 001 1
Samsung Galaxy S24 Ultra sahne iyileştirici ayarları.

Benzer özellikler, Google’ın Magic Editor‘ı ile yeni Google Pixel 8 serisinde de tanıtıldı ve fotoğraf özellikleri artık gece fotoğrafçılığını, gürültü performansını, yakınlaştırma kalitesini, renk üretimini ve ayrıca renk üretimini iyileştirdiği söylenen bir “AI ProVisual motoru” ile iyileştirildi. HDR (Yüksek Dinamik Aralık) görüntüleme.  

HDR çekimi iyileştirildi ve bu SuperHDR özelliği artık HDR önizlemesini de içeriyor, böylece fotoğrafı çekmeden önce nasıl görüneceğini görebilirsiniz. Ayrıca Instagram ve Snapchat gibi üçüncü parti uygulamalarda HDR çekim desteğinin yanı sıra geliştirilmiş bir HDR galerisi de mevcut.  

Fotoğrafçılar için özellikle yararlı olarak öne çıkan yapay zeka özelliklerinden biri de yeni “Yansımayı giderme (AI)” özelliğidir ; bu özellik, fotoğraflarınızda camdan (vb.) kaynaklanan yansımalar sorun oluşturuyorsa özellikle yararlı görünür. 

Samsung Galaxy S24 Ultra 002 scaledSamsung Galaxy S24 Ultra 003 scaled
Samsung Galaxy S24 Ultra’da yansıma giderme öncesi ve sonrası (5x telefoto kamera kullanıldı)

Cihazdaki diğer AI fotoğraf düzenleme özellikleri arasında Portre efekti, Arka plan bulanıklığı ve Fotoğrafı Yeniden Düzenleme yer alıyor. Kullanılabilir seçenekler, telefonun neyi algıladığına ve yararlı düzenleme seçenekleri olarak düşündüğüne bağlı olarak farklılık gösterecektir. Ayrıca doğrudan Galeri’de bir nesneyi seçebilir ve nesnenin çıkartmasını oluşturabilirsiniz.

Bulut içi AI tabanlı özellikler, nesnelerin kaldırılmasını, taşınmasını ve yeniden boyutlandırılmasını (tıpkı Google’ın Magic Editor’ı gibi) ve üretken doldurmayı içerir; örneğin, bir görüntüyü döndürmek istiyorsanız eksik parçaları doldurabilir.  

Samsung, bu özelliklerin net ve şeffaf olmasını sağlamak için meta verilerin düzenlemede AI özelliklerinin kullanılıp kullanılmadığını içereceğini söylüyor . Görüntüye, Samsung’un kendi yapay zeka araçlarıyla kaldırılamayan bir filigran da eklenecek.

Samsung Galaxy S24 Ultra 004
Samsung Galaxy S24 Ultra kameralar – burada 5x telefoto kameranın periskop lensini görebilirsiniz.

Yeni 50MP 5x telefoto kamera, S22/S23 ultra’daki 10x telefoto kameranın yerini alıyor 

S24 Ultra, 10x telefoto yakınlaştırmada çekim yaparken görüntü kalitesini iyileştirmek için 50MP 5x telefoto kameranın yanı sıra yapay zeka araçlarını da kullanıyor. Kullanılan sensör önceki telefondaki 10MP sensörden daha yüksek çözünürlükte olmasının yanı sıra daha büyük ve Samsung bunun düşük ışıkta daha iyi performans sağlayacağını söylüyor. 

AI aynı zamanda videoda ara kareler oluşturmak için de kullanılabilir ; örneğin, videoları kaydettikten sonra yavaş çekimde görüntüler oluşturmanıza olanak tanır. Telefon, normal kare hızlarında (30 fps’ye kadar) 8K videonun yanı sıra 120 fps’ye (ayrıca 60 ve 30 fps’ye kadar) 4K video kaydedebilir.

Güncellenmiş ekran tasarımı

S24 Ultra, çizilmeye karşı 4 kat daha güçlü koruma sağladığı ve parlamayı %75 oranında azalttığı söylenen *Corning Gorilla Glass Armor ile birlikte geliyor. Arka kısmında Gorilla Glass Victus 2 kullanılmış olup, çerçevesi Titanyumdan yapılmıştır. Ekran ayrıca 2600 nite kadar parlaklık sunuyor; bu, OnePlus 12’nin sunduğu kadar parlak olmasa da ciddi derecede parlak. 

Parlama ve yansımalardaki azalma, özellikle bunu başka bir telefonun yanında gördüğünüzde gerçekten fark edilir ve etkileyicidir. 

Samsung Galaxy S24 Ultra 006
Samsung Galaxy S24 serisi, AF özellikli 12MP selfie kamerasıyla birlikte geliyor.

Tasarım ilk bakışta S22 ve S23 Ultra’ya oldukça benzeyebilir ancak ekran ve arka kısım artık kavisli değil ve bu da telefona biraz daha iş benzeri bir görünüm kazandırıyor. Kameralar ayrıca telefonun arkasında da biraz daha fazla yer kaplıyor.  

Başka bir şey de, tıpkı Google telefonları gibi, Samsung S24 serisi de 7 yıllık güncelleme alacak. 

Kamera Uygulaması… 

Kamera uygulaması, S22 ve S23 serisi gibi diğer Samsung telefonlarda görülenlere çok benzer ve telefonunuzu güncel tuttuysanız, yeni AI dışında modeller arasında pek bir fark görmemelisiniz. Zamanı gelince S23 serisine de gelmesi gereken özellikler.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 007
Samsung Galaxy S24 Ultra fotoğraf modu.

Anında gözle görülür bir değişiklik, yalnızca dört varsayılan kamera seçeneği (0,6, 1x, 3, 10) yerine artık aralarından seçim yapabileceğiniz farklı kameralar olan 0,6, 1x, 3, 5 ve 10 olmak üzere beş farklı kamera seçeneğinin olmasıdır. 

Portre modunda mevcut seçenekler güncellendi; böylece yalnızca 1x ve 3 (S22 Ultra’da) yerine artık 1, 2, 3 ve 5x seçenekleriniz mevcut, bu da gerçekten geniş bir portre lensi yelpazesi sunuyor. Gece portreleri için gece modunu kullanmanın yanı sıra, arka plan da dahil olmak üzere diğer seçeneklerin yanı sıra bulanıklığı da ayarlayabilirsiniz. 

Yapay zeka özellikleri yalnızca fotoğrafçılıkla sınırlı değil; bunlar aynı zamanda arama, çeviri, metne dönüştürme ve daha fazlası için de mevcut. 

Yapay Zeka Düzenleme ve Yapay Zeka Üretken Doldurma

Bir görüntüyü düzeltmek ve görüntüyü genişletmek için üretken dolguyu kullanmak, çerçevenin kenarlarında çok fazla dikkat çekici bir şey yoksa makul bir iş yapar, ancak evler veya ayrıntılı şeyler varsa, bunların dikkate değer olmasını bekleyebilirsiniz. lekelendi. Normal veya telefoto kameraları kullanırken, kameranın ultra geniş açılı kamera kullanılarak çekilen ikinci bir fotoğrafı fotoğrafı genişletmek için kullanmaması çok yazık.

Ayrıca bu görüntüdeki arabayı kaldırmaya çalıştık, ancak yerine yapay zeka tarafından üretilmiş farklı bir araba koyduk. Sonuçlarınız farklılık gösterebilir ancak çoğunlukla bunları pek yararlı bulmadım. Gelecek güncellemelerle iyileştirmeler yapılacağını umuyoruz. 

Samsung Galaxy S24 Ultra 008 scaledSamsung Galaxy S24 Ultra 009 scaled
Düzenlemeden önce ve düzenledikten sonra.
Sonraki çekimde görüntü kalitesinde bir azalma görülüyor ve kenarlarda dolgu, ayrıntıları doldurmada başarısız oluyor.
Gri arabayı silmeye çalışmak, telefonun onu yapay zeka tarafından üretilmiş beyaz bir araba ile değiştirmesine neden oldu.
Sol alt köşeye bir AI filigranı eklendi.
(Ana kamera kullanıldı)

Samsung Galaxy S24 Ultra Performansı

Samsung Galaxy S24 Ultra, iyi düzeyde doygunluğa sahip parlak, renkli görüntüler sunuyor. Pozlama ve dinamik aralık çok iyi ve çoğu zaman herhangi bir odaklanma sorunu olmadan tutarlı sonuçlar elde ediyorsunuz. Ancak kameraların sınırlarını zorlamaya başladığınızda görüntü kaliteniz düşebilir. Ancak bu konuda daha sonra daha fazla bilgi vereceğiz.

Samsung Galaxy S24 Ultra 010
Samsung Galaxy S24 Ultra – ultra geniş açılı kamera.
Galaxy S24 Ultra · f/2,2 · 1/1192s · 2,2mm · ISO50

Öncelikle S24 Ultra’daki ultra geniş açılı kameraya bakacağız. Ultra geniş açılı kamera, 12 MP f/2,2 kameradır (0,6x yakınlaştırmalı) ve 13 mm’ye eşdeğerdir. Daha da önemlisi, bu kamera otomatik odaklama özelliğine sahiptir, bu da yakın çekim fotoğraflar için kullanılabileceği anlamına gelir. Bu kameranın sonuçları iyidir, ancak çoğu ultra geniş açılı kamerada olduğu gibi köşeye doğru gözle görülür bir bozulma vardır ve görüntü biraz daha yumuşaklaşır. Genel olarak sonuçlar gerçekten memnuniyet verici; görüntü kalitesi yalnızca düşük ışıkta veya yakın çekim fotoğraflar çekerken gerçekten düşüyor.

Ana kamera , 12,5 MP görüntüler sağlamak için 16’sı 1 arada piksel gruplamalı 200 MP sensör kullanır. Birçok kişi için kamerayı varsayılan çözünürlükte bırakmak muhtemelen en iyi seçenek olacaktır ancak isterseniz 50MP veya 200MP’de de çekim yapabilirsiniz. Ancak çok daha büyük ve dolayısıyla işlenmesi daha yavaş görüntülere sahip olmaya hazırlıklı olmanız gerekir.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 011
Bunun fotoğrafını çekebilmek için kedinin nispeten hareketsiz kalmasını beklemek zorunda kaldım.
S24 Ultra genellikle hareketi yakalamakta zorlanıyordu.
Galaxy S24 Ultra · f/1,7 · 1/466s · 6,3mm · ISO12

Kamera hareketli nesnelerle uğraşabiliyor ve kameranın yapay zeka teknolojisinin hareketli nesneleri algılayıp buna göre deklanşör hızını artırmaması kaçırılmış bir fırsat gibi görünüyor. Çok sayıda hayvan fotoğrafı çektim ve deklanşör hızının çok yavaş olması nedeniyle çok sayıda çekimi kaçırdım.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 012
Ana kamerayla düşük ışıkta gece çekimi.
Galaxy S24 Ultra · f/1,7 · 1/33s · 6,3mm · ISO2500

Düşük ışıkta fotoğrafçılık – burada S22 Ultra’ya göre daha iyi sonuçlar veren bir gelişme var, ancak fark oldukça ince ve kırmızıların aşırı pozlanma eğilimi var. Düşük ışıkta fotoğraf çekmek için 3x ve 5x kameraları da kullanabilirsiniz ancak gürültü oldukça fazladır.  

3X Telefoto Kamera

Samsung Galaxy S24 Ultra 013
3x telefoto çekimi.
Galaxy S24 Ultra · f/2,4 · 1/659s · 7,9 mm · ISO50

10 MP f/2,4 3x telefoto kamera, 69 mm eşdeğeri verir ve iyi aydınlatma koşullarında çok iyi sonuçlar vererek uzak çekimler için mükemmeldir. Kediler gibi yakın çekim konularının fotoğraflarını çekmek istiyorsanız, ne yazık ki iyi ışıkta bile kamera ana kameradan kesmeye karar vererek size çok daha düşük kaliteli bir görüntü verecektir.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 014
S24 Ultra’daki 3x telefoto kamerayla düşük ışıkta gün batımı.
Galaxy S24 Ultra · f/2,4 · 1/33s · 7,9mm · ISO400

5x ve 10x yakınlaştırma karşılaştırıldığında… 

İyi aydınlatma koşullarında S22 Ultra’nın 10x telefoto kamerası biraz daha ince ayrıntılar sağlıyor, S24 Ultra’daki 10x yakınlaştırmayla karşılaştırıldığında, ancak tüm zamanınızı pikselleri bir bilgisayar ekranına bakarak geçirmediğiniz sürece, bunda gerçekten çok az şey var.

Samsung Galaxy S24 Ultra 015
x yakınlaştırmalı fotoğraf.
Galaxy S24 Ultra · f/3,4 · 1/50s · 18,6mm · ISO400

Ancak düşük ışık koşullarında S24 Ultra, telefoto kamerasıyla çok daha iyi bir iş çıkarsa da, çok daha büyük sensörüyle ana kamera kadar iyi değil.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 016
10x yakınlaştırmalı fotoğraf.
Galaxy S24 Ultra · f/3,4 · 1/169s · 18,6mm · ISO32

Sonuçta çoğu kişi, 3x ve 5x yakınlaştırmaya (10x ile birlikte) sahip olmanın, 3x’ten 10x yakınlaştırmaya (S22/S23 Ultra’da olduğu gibi) geçmek zorunda kalmaktan daha iyi bir seçenek olduğunu düşünecektir.  

Bulanık bir karışıklık elde ettiğiniz için 100x yakınlaştırma seçeneğinden kaçınmak en iyisidir. Belki Loch Ness Canavarı‘nın fotoğrafını çekmek hayatta bir kez karşınıza çıkacak bir fırsatsa bu adildir, ancak aksi takdirde övünilecek bir şey değildir.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 017
Yaklaşık 84x yakınlaştırmayla çekilmiş ay fotoğrafı.
(Tüm AI optimizasyonları açık)
Galaxy S24 Ultra · f/3,4 · 1/929s · 18,6mm · ISO32

Ne kadar az yakınlaştırma kullanırsanız sonuç o kadar iyi olur ancak Samsung S24 Ultra incelemesi , ayın yapay zeka destekli fotoğrafı olmadan tamamlanmış sayılmaz. Bu fotoğraf yaklaşık 84x yakınlaştırmayla çekildi. Telefon ayı tanıdığında makul bir sonuç üretildi, ancak diğer zamanlarda bu korkunç bir karmaşaydı. 

Makro çekim

Burası işlerin biraz sinir bozucu olabileceği yer. Varsayılan olarak, kamerayı fotoğrafını çekmek istediğiniz yakın çekim bir nesneye doğrultursanız, telefon ana kameradan ultra geniş açılı kameraya geçiş yapacak ve size kırpılmış (ve bozuk görünümlü) bir fotoğraf sunacaktır. düşük kalite, düşük ışıkla sonuçlanır.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 018
Samsung Galaxy S24 Ultra – ultra geniş açılı kamera.
Galaxy S24 Ultra · f/2,2 · 1/57s · 2,2mm · ISO100

3x kameraya geçtiğinizde telefon 1x kameradan kırpılarak pikselli ancak nispeten hoş görünen bir görüntü sağlar.  

5x veya 10x kameralara geçin; telefon bu sefer 3x kameradan tekrar kırpılarak pikselli bir görüntü verecektir. Oldukça sinir bozucu ve çekimi yaptıktan sonra EXIF ​​verilerine bakana kadar size neler olduğu konusunda tavsiye vermiyor. Ancak en iyi sonuçlar için, 5x seçeneği (3x kameradan kesen) en iyi sonuçları veriyor gibi görünüyor. 

iQOO 12 , OnePlus Open ve 12, Vivo X100 Pro ve bazı Xiaomi telefonları gibi bir telefona geçin ve muhteşem görünümlü yakın çekimler için telefoto kamerayı kullanabilirsiniz; aslında bu incelemedeki tüm ürün çekimleri çekilmiştir Vivo X100 Pro’nun 4,3x telefoto periskop kamerasıyla. 

12MP özçekim kamerası 

S22, S23 serisi gibi S24 Ultra da otomatik odaklamalı 12MP f/2,2 selfie kamerasına sahip. Bu, kameranın diğer birçok telefon gibi sabit odaklanma yerine doğru alana odaklanabilmesi nedeniyle selfie ve grup portrelerinde yardımcı olacaktır. Kameranın 4K video kaydetme kapasitesine sahip olması, video kaydetme ve vlog oluşturma konusunda da fayda sağlayacak.  

İyi renkler, iyi pozlama ve güvenilir odaklamayla sonuçların memnun edici olduğunu gördüm. Arka plan bulanıklaştırma, fotoğraf çekerken veya daha sonra düzenleme sırasında uygulanabilir ve sonuçlar, birçok ince ayrıntıda bile çok iyidir.  

Video kaydı

4K video modu size 60 fps veya 30 fps seçeneği sunar. Sonuçlar çok iyi görünüyor ve çekim sırasında 0,6, 1x, 3, 5 ve 10x seçenekleriyle farklı kameralar arasında geçiş yapma seçeneğine sahipsiniz. Bu ekran üstü seçenekleri kullanırsanız yakınlaştırma yakınlaştırmalar arasında hızlı bir şekilde atlar, ancak parmağınızı kullanarak 0,6x’ten 20x yakınlaştırmaya kadar sorunsuz bir şekilde kaydırabilirsiniz ve kameralar arasında oldukça az “sıçrama” ile pürüzsüz görünümlü bir video.

Paranın Değeri

Amiral gemisi akıllı telefon pazarındaki bariz rakipler Google Pixel 8 Pro ve iPhone 15 Pro Max‘tir , ancak arkada yalnızca 3 kamerayla S24 Ultra ile gerçekten rekabet edebilirler mi? Peki, 5x telefoto kamera ve 3x telefoto kamera istiyorsanız S24 Ultra açıkça kazanır.  

Fiyatlandırma açısından, S24 Ultra 1299 $ (256 GB) fiyatla satılırken, Google Pixel 8 Pro daha ucuz, 999 $ (128/256 GB) ve iPhone 15 Pro Max biraz daha ucuz 1199 $ (256GB). 

Samsung Galaxy S24 Ultra 019
Soldan sağa: S24, S24 Plus ve S24 Ultra.

Bu seçeneklerin dışına çıkarsanız çok daha ucuza bulabileceğiniz S23 Ultra, güncelleme olarak AI özelliklerini de alacak ve 10x telefoto kameranın yanı sıra 3x telefoto kamera da sunacak. Yeni AI özellikleri ve güncellemeleri alındıktan sonra bunun nasıl performans göstereceğini görmek ilginç olacak. 5x telefoto kameranın olmayışını sorun etmediğiniz sürece S24 veya S24 Plus’ı tercih ederek de büyük miktarda tasarruf sağlayabilirsiniz.

Samsung, Apple ve Google dışında çok sayıda seçeneğiniz vardır ancak bölgenizdeki kullanılabilirlik bir sorun olabilir. Yaygın olarak bulunabilen ve 3x telefoto makro özelliği sunan ancak sabit odaklı selfie kamerası sunan OnePlus 12 (799 $ / 849 £, 256 GB) var.

Bunun dışında, eğer bölgenizde mevcutsa, iQOO 12 (700 $) ve Xiaomi 13 Pro , hepsi telefoto makro özelliğine sahip olduğundan, bakmaya değer. Ayrıca Zeiss marka kameralar, 1 inç sensör ve yakınlaştırma seçeneği olarak telefoto makro çekimler için de kullanılabilen 4,3x telefoto kamera sunan  Vivo X100 Pro da var.

Ancak, her zaman tüm telefonlarda bulunmayan AF’li bir selfie kamerası sunup sunmadıklarını görmek için bu telefonlara dikkatlice bakmanız gerekecek.  

Samsung Galaxy S24 Ultra Kararı

Samsung Galaxy S24 Ultra, özellikle stil ve tasarım açısından bazı ilginç güncellemeler yapıyor ve fotoğrafçılık açısından genel görüntü kalitesinde iyileştirmeler var.  

Bunun ötesinde, yapay zeka araçları fotoğrafların daha da iyileştirilmesine yardımcı olabilir (yansımanın azaltılması özellikle memnuniyetle karşılanır) ve artık karışık sonuçlar veren, nesnelerin taşınması, nesnelerin silinmesi ve üretken dolgu gibi Google/Adobe tarzı yapay zeka düzenleme araçları mevcuttur.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 020
10x yakınlaştırmalı fotoğraf.
Galaxy S24 Ultra · f/3,4 · 1/316s · 18,6mm · ISO32

Daha fazla fotoğraf aracı görmek istediğimiz alanlardan biri de çekim deneyimidir; örneğin, yavaş çekim/uzun pozlama çekim modları nerede? Bunlar Google Pixel telefonlarda ve Vivo, Xiaomi vb. gibi diğer rakiplerde bulunabilir. Yaratıcı bir şelale çekimi yakalayabilmek gerçekten etkileyici ve bunu bir kez kullandıktan sonra, öyle bir telefona gitmek istemeyeceksiniz. bu özelliğe sahip değil.  

Makro çekim deneyimi ve sonuçları da daha iyi olabilir; çünkü artık OnePlus, Vivo (iQOO 12 ve X100 Pro ile birlikte), Xiaomi ve periskop kamera yerine gerçekten etkileyici telefoto makro özelliklerine sahip diğer markaların telefonlarını görüyoruz. ultra geniş açılı kameradan kırpmanın ötesinde.  

Bunun ötesinde, 1 inçlik sensörlere sahip başka amiral gemisi telefonlar da var. Samsung, mevcut kameraları ve özellikleri giderek geliştiriyor, ancak daha geniş pazara bakıldığında gerçekten de son teknoloji olarak görülemiyor.  

Samsung Galaxy S24 Ultra 021
5x telefoto yakınlaştırma.
Trafik ışıkları.
Galaxy S24 Ultra · f/3,4 · 1/240s · 18,6mm · ISO40

Video kaydı için 8K videoya kadar çıkabilirsiniz, ancak AI sayesinde 120 fps’ye kadar 4K kaydetme yeteneğinin yanı sıra mevcut videoyu ağır çekimde yapma yeteneği muhtemelen daha kullanışlıdır.  

Gerçekten görmeyi çok istediğim şeylerden biri, enstantane hızlarında ve enstantane gecikmesinde bir iyileşme. Deklanşör gecikmesi nedeniyle konu hareket ettiği için veya enstantane hızı hareketi donduracak kadar hızlı olmadığı için bulanık bir fotoğrafla karşılaştığım için çekimi kaçırdığım birçok kez oldu. Belki gelecekteki bir güncelleme ile bu mümkün olacaktır.  

Ancak tüm bunları söylerken, ana akım bir markanın en iyi kameralı telefonunu isteyenler için Samsung Galaxy S24 Ultra şüphesiz şu anda mevcut olan en iyi kameralı telefonlardan biri.  

Apple’a sadık markalar olacak ve bu nedenle onlar için en iyi seçim iPhone olsa da, diğer herkes için Samsung Galaxy S24 serisi mükemmel bir seçim olacaktır.  

Elbette başka telefon markaları da var ancak çoğu zaman amiral gemisi modelleri yalnızca belirli pazarlarda mevcuttur ve bu değişene kadar S24 Ultra şu anda satın alabileceğiniz en iyi Android telefondur . Diğer telefonlardan daha fazla kamera sunar ve 3x ve 5x telefoto kamerayla daha geniş çeşitlilikte çekimler yapabilirsiniz. Ayrıca, diğer bazı amiral gemilerinde hala eksik olan, otomatik odaklamalı ve 4K video kaydına sahip mükemmel bir 12 MP selfie kamerası da var.  


Samsung Galaxy S24 Ultra’nın Özellikleri

Ana kamera200MP f/1,7 ana kamera, OIS’li, 1/1,3 inç, 23 mm
Ultra geniş açılı kamera12MP f/2,2 ultra geniş açılı kamera (0,6x), 13 mm 
Telefoto kameralar10MP f/2,4 3x telefoto kamera, OIS’li, 69mm 
50MP f/3,4 5x telefoto kamera, OIS’li, 115mm 
– 5x telefoto kamera, 10x Süper AI / Çoklu Çerçeve / Süper Çözünürlüğe sahiptir
Selfie kamerası12 MP f/2,2 PDAF selfie kamerası
Video8K 30 fps video, 4K 120/60/30 fps 
Ekran6,8 inç, 1-120 Hz, 2600 nit, Corning Gorilla Cam Zırhlı
PilTitanyum çerçeve, 5000mAh pil 
Boyutlar162,3x79x8,6 mm
Ağırlık232g

*Yapay zeka özellikleri şu anda ücretsizdir ancak ne zamana kadar? Umarım kamera içi AI özellikleri ücretsiz kalır. 

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.