Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

Hanya Uluslararası Fotoğraf Festivali 2021

Hanya Uluslararası Fotoğraf Festivali Son katılım tarihi 31 Mart 2021‘dir ve festival katılımı ücretsizdir.

Hanya Uluslararası Fotoğraf Festivali, Blank Wall Gallery tarafından oluşturulmuştur. Amacı, her yıl dünyanın dört bir yanından 320’den fazla fotoğrafçıyı bir araya getirerek Hanya şehrini fotoğrafa odaklanan uluslararası bir sanatsal ifade merkezine dönüştürmektir. Son iki yılda bu festivali köklü bir uluslararası kuruluş haline getirmeyi başardık. Çabalarımıza, Hanya Belediyesi, bir co organizatör olarak olumlu yanıt verdi ve düzenlenecek festival için mekânlar sundu.

Kategoriler

16 Kategorimizden birine katılabilirsiniz…

Categories Landscapes 300x200 1

Manzara

Sıra dışı yerleri tasvir etmek için birçok fotoğrafçının sevdiği ve dünyanın her yerine seyahat etmeye istekli olduğu bir tür.
Dünyanın en güzel ve etkileyici yerlerinden bazıları. Hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar tarafından çekilmiş, insan elinin tamamen el değmemiş olduğu yerlerin ve insan unsurunun doğa ile uyum içinde var olduğu diğerlerinin nefes kesen fotoğrafları var.
Yarışmaya her türlü manzara katılabilir.

Categories Monochrome 300x200 1

Monokrom

Tek renkli fotoğrafçılık her zaman sevilen bir fotoğraf türü olmuştur. Yalnızca tek bir rengin varlığı, duyguların kilidini açan ve izleyicileri yeni farkındalık yollarına götüren bir teşvik işlevi görür.
Neredeyse her şey Monokrom olarak çekildi ve aynı konunun farklı bir yönünü sunan Monokrom görüntüler, konularının doğrudan sunumları değil, gerçeklikten soyutlamalarıdır. Siyah beyaz fotoğrafların yanı sıra sepya ve kahverengi tonlu resimler de sunulabilir.

Categories Street Photography 300x200 1

Sokak fotoğrafçılığı

Kentsel çevre, Sokak Fotoğrafçılığı için mükemmel bir settir.
Şehirde dolaşan insanlar fotoğrafçıların konusudur. Fotoğrafların çoğu samimi ve spontane. Görüntünün keskin veya bulanık, renkli veya siyah beyaz olması kimsenin umurunda değil. Önemli olan her şey şehrin atmosferi ve günlük yaşamın tasviridir.

Her yaz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen Hanya’nın eski kentinde Cip festivali yapılacak…

Hanya Uluslararası Fotoğraf Festivali 2021

Festival, Hanya’nın Eski Limanı’ndaki 1595 yılından kalma bir binada Akdeniz Mimarisinin Merkezi’nde (CAM) gerçekleşecek.

Bina Grand Arsenali olarak biliniyor ve Hanya’nın Venedik limanında bulunan en büyük tersaneydi. Yaşamı boyunca, Hanya Kasabasının birçok Kamu Hizmetine ev sahipliği yapmıştır. 1997 yılında, binayı Girit’in en önemli kültür merkezlerinden biri haline getiren yenileme çalışmalarına başladı. Hanya’da gerçekleşen en büyük etkinliklerden bazıları tesislerinde düzenleniyor.

Her gün binlerce kişi tarafından kolayca erişilebilir ve ziyaret edilir.

Festival hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için tıklayın.

Daha Fazla Göster
Başa dön tuşu