Ulusal Fotoğraf Yarışmaları (Arşiv)

26. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması

26. Altın Kamera Fotoğraf Yarışması son katılım tarihi 2 Ekim 2020’dir. Fotoğraf yarışmasına katılım ücretsizdir.

AFAD tarafından 1990 yılından bu yana düzenlenen “Altın Kamera Fotoğraf Yarışması” her yıl aynı dönemde gerçekleştirilmektedir. Yarışma sonrası oluşacak gösteri, dernekler arası “etkinlik” olarak dolaştırılacak; ayrıca derneklerdeki fotoğraf eğitimlerinde “örnek fotoğraf” olarak yer alacaktır.

Fotoğraf Sanatı derneklerimizin dayanışmasını güçlendirmek, dernek üyelerinin üretimlerini değerlendirmek, onur değeri yüksek bir çalışma kazandırmak, tesadüfi fotoğraflardan öteye, fotoğrafçının kişisel yeteneğini ortaya çıkarmak, fotoğrafa ilgi duyanların yararlanacakları bir gösteri hazırlamak ve fotoğraf sanatının gelişmesine katkıda bulunmaktır.

Kurallar:

  1. Konu serbesttir. Ancak her bölüme üç fotoğraftan oluşan; konu ve/veya teknik bakımdan birbiriyle uyumlu olan, fotoğraflar gönderilecektir.
  2. Yarışma; Sayısal (Dijital) kategoride Siyah-Beyaz (S-B) ve Renkli (R) olmak üzere iki bölümde yapılacaktır. Siyah-Beyaz (S-B) ve Renkli (R) bölümlerine gönderilecek fotoğraflara ton ve kontrastlık dışında, gerçeği değiştirecek herhangi bir müdahale yapılmayacaktır. Aynı fotoğraflar birden çok bölüme yollanamaz. Bir bölüme yollanan üç fotoğraf bir bütün olarak değerlendirilir, başarılı bulunur veya elenir
  3. Katılımcılar fotoğraf sanatı derneklerinden birine üye olmak kaydıyla, seçtikleri bölüm veya bölümlere üçer fotoğraf yollayarak katılabilirler.
  4. Jüri üyeleri, AFAD Yönetim Kurulu Üyeleri, yarışma sekreteri, düzenleme komitesi ve TFSF Temsilcileri ile haklarında TFSF tarafından verilmiş kısıtlılık kararı devam eden katılımcılar bu yarışmaya katılamazlar.
  5. Yollanan fotoğraflardan hiçbiri daha önceki ALTIN KAMERA yarışmalarında başarı ödülü almamış olmalıdır.

Ödüller:

Her iki kategori için 5 er adet başarı ödülü ve başarılı bulunan her yarışmacıya 1000TL nakdi ödül olmak üzere toplamda 10 adet başarı ödülü ve 10.000TL nakdi ödül

**Her kategori için azami 5 adet başarı ödülü vermek Jüri üyelerinin inisiyatifinde olup, Jüri üyeleri daha az başarı ödülü verebilir.

Yarışmaya Katılmak ve detaylı bilgi almak için tıklayınız…

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu
Eleanor Macnair: Whilst the world sleeps Andrei Stenin Uluslararası Basın Fotoğraf Yarışması 2024 Yılın Sualtı Fotoğrafçısı 2024 Şifreli olarak imzalanmış fotoğraflar neden önemlidir? Sony Dünya Fotoğraf Ödülleri 2023

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.