Uluslararası Fotoğraf Yarışmaları

Istanbul Photo Awards 2023 başvuruları başladı

Anadolu Ajansı’nın uluslararası haber fotoğrafı yarışması Istanbul Photo Awards 9’uncu kez düzenleniyor. Son katılım tarihi 15 Ocak 2023 olan yarışmaya başvurular ücretsizdir.

Dokuzuncu yılında her yıl 15.000’den fazla fotoğrafın katıldığı Istanbul Photo Awards, basın fotoğrafçılarını profesyonel özverilerinden dolayı onurlandırmayı ve desteklemeyi amaçlıyor.

Yarışma, dünyanın en iyi fotoğraf yarışmalarından biri olarak kabul ediliyor.

Pek çok kadrolu fotoğrafçının yanı sıra, önemli sayıda serbest gazeteci de yarışmaya katılıyor.

2022’de dünya çapında manşetlere çıkan olayların fotoğraflarını kullanan yarışmaya yalnızca profesyonel fotoğrafçılar katılabilir.

Tek Haber, Öykü Haber, Tek Spor, Öykü Spor, Tek Doğa ve Çevre, Öykü Günlük Yaşam ve Öykü Portre ile yeni eklenen Öykü Doğa ve Çevre, Tek Portre ve Tek Günlük Yaşam olmak üzere 10 kategoride başvuru kabul ediliyor.

Yarışmacılar, herhangi bir kuruluşta çalışıyor olma veya fotoğrafları herhangi bir yerde yayınlanmış olma şartı aranmaksızın tüm kategorilere başvuru yapabilirler.

Istanbul Photo Awards 2023 başvuruları başladı
Istanbul Photo Awards 2023 başvuruları başladı

Başvurular için şartlar ve koşullar yarışma web sitesinde bulunabilir.

Bu yıl Tek Haber kategorisinde birinci olan fotoğrafa Yılın Fotoğrafı Ödülü verilecek ve foto muhabirine 6.000$ ödül verilecek.

Her kategoride birinci olanlara 3.000 $, ikinci olanlara 1.500 $ ve üçüncü olanlara 1.000 $ ödül verilecektir.

Fotoğraf dünyasından yıldızlarla dolu isimlerin yer aldığı yarışma jürisi, Mart ayında en iyi fotoğrafları ödüllendirecek.

Jüri üyeleri, yarışmaya katılan fotoğrafları teknik yeterlilik, perspektif, hareket, duygu gibi birçok farklı açıdan değerlendirecek.

Başvurular 15 Ocak’a kadar sadece istanbulphotoawards.com üzerinden yapılabilecek.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.