Haberler

Çevrimiçi İçeriğin %90’ı 2025’e Kadar Yapay Zeka Tarafından Oluşturulabilir

Danışman, konuşmacı ve (AI) yapay zeka düşünce lideri Nina Schick, Yahoo Finance Live’a (yukarıdaki video) verdiği demeçte, OpenAI’nin ChatGPT’si gibi üretken yapay zekanın dijital içeriğin nasıl geliştirildiğini tamamen yenileyebileceğini söyledi.

“2025 yılına kadar AI tarafından oluşturulan çevrimiçi içeriğin %90’ına ulaşabileceğimizi düşünüyorum, bu nedenle bu teknoloji katlanarak artıyor” dedi. “Dijital içeriğin çoğunluğunun yapay zeka tarafından üretilmeye başlayacağına inanıyorum. ChatGPT’yi görüyorsunuz… ancak pek çok başka platform ve uygulama da yakında geliyor.”

OpenAI’nin DALL-E ve ChatGPT’sine olan ilginin artması, yapay zeka ve onun dünyamızda, özellikle üretken yapay zekada genişleyen rolü hakkında geniş kapsamlı bir kamuoyu tartışmasını kolaylaştırdı.

“ChatGPT, halkın hayal gücünü gerçekten son derece ikna edici bir şekilde ele geçirdi, ancak bence birkaç ay içinde ChatGPT, üretken AI olarak bilinen bu yeni AI biçimi tarafından desteklenen başka bir araç olarak görülecek” dedi. .

Üretken yapay zekanın tam olarak ne olduğunu ve ne olmadığını anlamak önemlidir.

“Üretken yapay zekanın yapabileceği şey, esasen, şimdiye kadar insan zekasına veya yaratıcılığına özgü olarak görülen yeni şeyler yaratmaktır” dedi. “Üretken yapay zeka tüm ortamlarda içerik oluşturabilir, bu nedenle metin, video, ses, resimler – her dijital ortam, üretken yapay zeka tarafından desteklenebilir. Bu nedenle, OpenAI için gördüğünüz bu değerlerin aslında yükseleceğini düşünüyorum ve siz’ 2023’te birçok sektörde evrensel uygulamalara sahip daha üretken yapay zeka şirketlerini görmeye başlayacağız.”

Schick, üretken yapay zekaya yönelik başvuruların “yalnızca son 24 ila 6 ayda gerçekten ön plana çıktığı” için, bunların hepsi hala gerçekten yeni.

yapay zeka
OpenAI logosu, 8 Ocak 2023’te Brüksel, Belçika’da bu resimde görülen cep telefonunda görüntülenen ChatGPT web sitesiyle birlikte ekranda görülüyor. (Getty Images aracılığıyla Jonathan Raa/NurPhoto tarafından fotoğraf çizimi)

‘Hızlanma ivmesi inanılmaz’

Google ana şirketi Alphabet ( GOOG , GOOGL ), Microsoft ( MSFT ) ve Apple ( AAPL ) gibi şirketlerin “çok daha fazlasını” yapmasını bekleyen Schick, üretici yapay zeka alanının gelecek yıl çok daha rekabetçi hale geleceğini söyledi. boşlukta.

ChatGPT’nin Google’ın arama hakimiyetine ne ölçüde varoluşsal bir tehdit oluşturup oluşturmayabileceği hakkında çok şey söylenmesine rağmen, Schick Google’ın sönüp gitmektense rekabet ettiğini görmeyi beklediğini söyledi.

“OpenAI’nin Google için varoluşsal bir tehdit olup olmadığı hakkında pek çok tartışma oldu – Microsoft’un OpenAI’de bir yatırımcı olduğu gerçeği, Google’ın hakimiyetine meydan okuyacaksa ChatGPT’nin Bing’e entegre edileceği gerçeği.” dedi Schick. “Bu harika bir hikaye olsa da, Google’ın sahip oldukları veri miktarıyla, sahip oldukları veri miktarıyla kendi üretken yapay zeka araçlarını geliştirdiğine şüphe yok.”

Karmaşık olmasına rağmen, mevcut haliyle ChatGPT’nin Google’a ne kadar uygun bir rakip olduğu, olasılıklara dair çok az şüphe var. bu arada Microsoft çoktan OpenAI’ye 1 milyar dolar yatırım yaptı ve arama motoru Bing’in sahibi olan kurumsal teknoloji devinin daha fazla yatırım yapacağı konuşuluyor. şirket bildirildiğine göre OpenAI’ye 10 milyar dolar daha yatırım yapmak istiyor.

Son olarak, hızla değişmeye başlamak için üretken yapay zeka alanını arayın.

Schick, “Hızlanma hızı o kadar inanılmaz ki, 2023’ün başında bizi şok eden ve korkutan bu araçlar, yıl sonuna kadar oldukça tuhaf görünecek çünkü yetenekler çok güçlü bir şekilde artacak” dedi. .

Kaynak
Yahoo Finans

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.