Fotoğraf Projeleri

Imed Kolli : Eternal Faces

Imed Kolli , toplumun kenarında yaşayanların siyah beyaz portrelerini çekmeye odaklanan bir sokak fotoğrafçısı. Eternal Faces adlı projesiyle, genellikle dışlananların ruhunu ve insanlığını yakalamayı hedefliyor.

Imed Kolli : Eternal Faces
Imed Kolli : Eternal Faces

Kolli “Kameramı , yoksul mahallelerin olaylarını belirsiz açılardan çekim yaparak görmenin, çerçevelemenin ve iletmenin alışılmadık bir yolu olarak kullanıyorum” dedi . “Basılı çalışma, hafif bir durgunluk, yoksulluk, acı ve hakikat kıvrımıyla deneklerime gerçekçi bir bakış açısı sunuyordu.”

Imed Kolli : Eternal Faces
Imed Kolli : Eternal Faces

Bir özne bir portreyi kabul ettiğinde, Kolli yaklaşır ve onlardan bir örtü altında durmalarını ister.

Fotoğrafçı, “Bunu yaparken, fakir mahallelerde dışarıdaki gerçekliğin net bir versiyonunu sunan görüntüler yarattım” diyor. “[O] dışarıdaki yoksulluk sınırı şehir hayatının sert gerçekliğine bir filtre görevi görüyor.”

“İnsan ırkının çeşitliliğini özetleyen bazı güzel insan portreleri aracılığıyla dikkat çekmek ve insanların farklı olmaktan çok nasıl aynı olduklarını göstermek” diye devam ediyor. “Yaptığım şey fotoğraf duyguları.”

Amacı duyguları ve ifadeleri aktarmak olduğu için Kolli portrelerini herhangi bir konum detayı veya arka plan olmadan yayınlıyor.

Imed Kolli Eternal Faces 003
Imed Kolli : Eternal Faces

Kolli, “Yaşamları boyunca acı veya kırgınlık geçiren insanların gerçekliğine ulaşmaya çalıştım” diyor. “Yoksun insanların zorluklarını ve kötü yaşam koşullarını yüz ifadeleriyle açığa çıkarıyorum. Bunu, bu sorunları hafifletmek için yapıyorum. Her gün evsizliğin neden olduğu bakımsız yaşam ve sefaletin gerçeklerini canlı bir şekilde ortaya çıkarmak istiyorum. “

upon one
Imed Kolli : Eternal Faces
Imed Kolli Eternal Faces 005
Imed Kolli : Eternal Faces

Fotoğrafçı, “Duygusal hikaye anlatımıyla birleştirilen üzücü sokak portre fotoğrafçılığı – izleyiciyi meşgul etmek, bilgilendirmek ve onları harekete geçmeye teşvik etmek amaçlanıyor,” diyor. “Bu fotoğrafları sokaklardan çekerek başardığım şey, dünyaya insanların nasıl acı çektiği konusunda bilgi vermekti.”

Imed Kolli Eternal Faces 006
Imed Kolli : Eternal Faces
Imed Kolli Eternal Faces 007
Imed Kolli : Eternal Faces
Imed Kolli Eternal Faces 008
Imed Kolli : Eternal Faces

Kolli, Nikon D3200 APS-C DSLR ve 18-55 mm Nikkor kit lens ile çekim yapıyor.

İşlem sonrası süreçte, öznelerinin “ruh halini geliştirmek” için çoğunlukla kaçma ve yakma ile çalışıyor. Ayrıca, bu amacı göz önünde bulundurarak postadaki gözleri ve diğer ayırt edici yüz özelliklerini keskinleştirir ve aydınlatır.

Imed Kolli Eternal Faces 009
Imed Kolli Eternal Faces 010

Kolli, “Zor koşullara sahip olan insanların ve öznelerimin varlıkları sırasında katlanmak zorunda kaldığı mücadelelerin etrafında büyük bir leke var” diyor. “Hepsinin bu tür son derece talihsiz bir hayata sahip olmalarına rağmen, onları çok moral verici ve ilham verici buldum – hiçbir şekilde kendine acıma yoktu ve öyle olmalarına rağmen bu tür bir neşe ve hayatta olmanın zevki vardı. bu görünüşte korkunç durumlarda.

“Hala gülümseyebilecek bir esnekliğe sahip insanlar, hayatlarını belgelemek için bir tür duygusal yolla beni cezbeden şeydi.”

Imed Kolli Eternal Faces 011
Imed Kolli Eternal Faces 012
Imed Kolli Eternal Faces 013

Kolli’nin daha fazla çalışmasını web sitesinde , Twitter‘da ve Instagram‘da bulabilirsiniz .

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen SanalSergi'yi gezerken reklam engelleyicinizi kapatın. Açık kalması durumunda site içerisinde içeriklerde kısıtlı erişim sağlayabilirsiniz. Desteğiniz için teşekkürler.